Bugün Türkiye Gündemindeki En Önemli 10 Olay

17PAYLAŞIM

1. Irak'ta Serbest Bırakılan İşçiler Yurda Döndü

2 Eylül'de Bağdat'ta Şii bir grup tarafından kaçırılan 16 Türk işçi serbest bırakıldı. Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi'ne teslim edilen işçiler havayolu ile Ankara'ya getirildi.

Haberin Tamamı İçin:

2. Kılıçdaroğlu Seçim Bildirgesini Açıkladı: 'Gençlere Adıyoruz'

CHP, 1 Kasım seçimleri için hazırladığı  'Önce Türkiye’ başlıklı seçim bildirgesini bugün Ankara'da ATO Congresium'da açıkladı. Öğrenci kredisine faiz affı, işsizlik sigortasında prim şartının kaldırılması ve tüm öğretmenlere öğle yemeği verilmesi vaatler arasında.

Haberin Tamamı İçin:

3. Sayıştay Sordu: Kamunun 48 Milyar Lirası Nerede?

Sayıştay, devletin açıklanamayan, tahsil edilemeyen, mali tablolara yansıtılmayan, muhasebeleştirilmeyen, nazım hesaplarına kaydedilmeyen, eliminasyon hatası yapılan toplam 48 milyar lirasının hesabını sordu.

Haberin Tamamı İçin:

4. Türkiye Küresel Rekabet Liginde 6 Basamak Geriledi

İsviçre’de yerleşik olan Dünya Ekonomik Forumu'nun (World Economic Forum), Türk Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) – Sabancı Üniversitesi Rekabet Forumu ile çalışmalarını ortak yürüttüğü 2015-2016 Küresel Rekabet Gücü Raporu sonuçlarını kamuoyuna açıkladı.
Türkiye, makroekonomik ortam ve kurumsal yapılanmadaki bozulma sonucu, küresel rekabet sıralamasında altı basamak birden düşerek 51. sıraya geriledi.

Haberin Tamamı İçin:

5. İncirlik'ten Sonra Diyarbakır'a da Amerikan Uçağı Geldi

ABD’nin Avrupa Ordusu EUCOM ve NATO’nun Avrupa Müttefik Kuvvetleri Yüksek Komutanı Orgeneral Philip Breedlove, Temmuz'da ABD’yle varılan anlaşma kapsamında ABD Hava Kuvvetleri’nin İncirlik’ten sonra Diyarbakır’a da uçak ve personel konuşlandırmaya başladığını söyledi.

Haberin Tamamı İçin:

6. Rusya Suriye'de İlk Hava Saldırısını Gerçekleştirdi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin yurt dışına asker göndermek için parlamentonun üst kanadı olan Federasyon Konseyi'nden onay istedi. Konsey de oybirliğiyle askerlerin Suriye'ye gönderilmesine onay verdi. Bu gelişmeden birkaç saat sonra ise CNN'e konuşan ABD'li bir yetkili, Rusya'nın Humus yakınlarında ilk hava operasyonunu gerçekleştirdiğini açıkladı. Rusya Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Suriye'de IŞİD mevzilerine yönelik hava operasyonlarının başladığı doğrulandı.

Haberin Tamamı İçin:

7. Pamukova'da Bir Taş Ocağında Gömülü 12 Kamyon Dolusu Kimyasal Atık!

Sakarya’nın Pamukova İlçesi’ndeki Karapınar Mahallesi’nde faaliyet gösteren bir taş ocağında ihbar üzerine açılan büyük bir çukurun içine yaklaşık 12 kamyon kimyasal atık boşaltıldığı ve üzerinin toprakla örtüldüğü ortaya çıktı.

Haberin Tamamı İçin:

8. Kaputaş Plajına Turistik Tesis Yapımına Yargıdan Ret

Antalya’nın dünyaca ünlü plajı Kaputaş’ta, Kaş Belediyesi’nin büfe ruhsatıyla iş makinelerini sokarak inşaatına başladığı restoran, kafe, duş ve soyunma kabinleri ile tuvalet gibi yapılara yönelik açılan davada mahkeme, yürütmeyi durdurma kararı verdi. Mahkeme, Çukurbağ Yarımadası’ndaki mesire alanı projesi için de aynı kararı verdi.

Haberin Tamamı İçin:

9. Twitter'da Bu Defa Cem Uzan ve Ahmet Hakan Birbirine Girdi

Dün Ahmet Hakan'a instagram hesabından sert çıkan ve  Twitter'dan da ''pislik'' diyen Cem Uzan'a Ahmet Hakan'dan cevap geldi...

Haberin Tamamı İçin:

10. "Halis Özkahya, Fenerbahçe'yi Katletmiştir".

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve Asbaşkan Şekip Mosturoğlu ile basın toplantısı düzenledi. Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük ile Genel Sekreter ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu'nun da hazır bulunduğu toplantıda hakem camiasına sert eleştiriler yapıldı. 

Tam bu esnada BJK TV’de 'manidar' görüntüler yayınlandı. "Video Beşiktaş" isimli programda ağlayan bebek videoları paylaşıldı.  

Yıldırım sert açıklamalarıyla, BJK Tv ise bu açıklamalar sırasında yayınladığı program ile sosyal medyanın gündemine yerleşti...

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir