Bugün Türkiye Gündemindeki En Önemli 10 Olay

18PAYLAŞIM

1. 23 Mart Depreminde Son Perde: Arınç ve Gökçek Hakkında Soruşturma

Bülent Arınç ile Melih Gökçek arasındaki tartışma yargıya taşındı. AnkaraCumhuriyet Başsavcılığı, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında soruşturma başlattı.

Haberin Tamamı İçin:

2. Fransa'da Uçak Düştü: 'Hayatını Kaybedenler Arasında Türkler de Var'

Lufthansa şirketine bağlı Germanwings havayollarına ait Airbus A320 tipi yolcu uçağı, Fransa’nın güneyindeki Alp Dağları yakınlarında düştü. Uçakta 144 yolcu ve 6 kişilik mürettebat vardı. Fransa Ulaştırma Bakanı Alain Vidalies ise "Düşen yolcu uçağından kurtulan yok" dedi. Son gelen bilgiye göre hayatını kaybedenler arasında Türkler de var... Germanwings "Uçakta 67 Alman vatandaşı olduğunu düşünüyoruz. Yolcu listesini şu an paylaşamıyoruz" açıklamasında bulundu.

Haberin Tamamı İçin:

3. İsmet Berkan'dan Kabataş Özrü

Hürriyet gazetesi yazarı İsmet Berkan bugün yayımlanan yazısında Kabataş görüntülerini izlediğine dair açıklamalarını 'yeterli kontrol sürecini uygulamadan' yaptığını belirterek özür diledi.

Haberin Tamamı İçin:

4. Davutoğlu'ndan İlk Yorum: 'Her İki Açıklama da Yanlıştır'

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Arınç-Gökçek polemiğine ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı ve "Her iki açıklama da yanlıştır" değerlendirmesinde bulundu. Davutoğlu izleme heyeti krizine ilişkin ise "Bu çözüm sürecinin stratejik hedef olması konusunda hiçbir görüş ayrılığımız yoktur" ifadelerini kullandı.

Haberin Tamamı İçin:

5. 'Torba Kanun' Teklifinin 7 Maddesi Kabul Edildi

Evlenecek çiftlere çeyiz yardımı, konut desteği ve 47 bin öğretmen kadrosu açılmasını içeren "Torba Kanun" teklifinin 7 maddesi Meclis Genel Kurulu'nda kabul edildi.

Haberin Tamamı İçin:

6. CHP'den Emeklilere Noter Onaylı 4 Taahhüt

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin bugünkü grup toplantısında, konuşmasının tamamına yakınını ekonomik konulara ayırdı. Emeklilere noter onaylı 4 taahhütte bulunan Kılıçdaroğlu ekonomik göstergelerin günden güne kötüleştiğini söyledi. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek arasındaki tartışmayı yorumlayan CHP lideri, Arınç'a seslendi. "Neden 8 Haziran'a kadar bekliyorsun? Neden şimdiye dek konuşmadın" diyen Kılıçdaroğlu, Başbakan için de "Ahmet kayıpoğlu" ifadesini kullandı.

Haberin Tamamı İçin:

7. ‘KPSS Şüphelilerinin 616'sı Devlet Memuru’

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, KPSS'deki usulsüzlük iddialarına ilişkin soruşturmanın şüphelilerinden 616'sının devlet memuru olduğunu bildirdi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının konuya ilişkin yaptığı açıklamada, soruşturmaya konu 2010'daki KPSS'de 100 ve üzeri net doğru yapan 3 bin 227 kişi bulunduğu hatırlatıldı ve bunlardan 616'sının halen devlet memuru olduğu belirtildi.

Haberin Tamamı İçin:

8. 'Filistin’de 50 Yıllık İşgal Sona Ermeli'

Beyaz Saray Özel Kalem Müdürü Denis McDonough, İsrail-Filistin sorunun çözümünde iki devletin sınırlarının 1967 sınırlarına göre belirlenmesi gerektiğini belirterek, "Yaklaşık 50 yıldır devam eden işgal sona ermeli. Filistinliler bağımsız bir ülkede yaşama ve kendilerini yönetme hakkına sahip olmalı" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

9. 1 Mayıs Davasında Beraat

1 Mayıs’ı Taksim’de kutlamak istedikleri için haklarında dava açılan DİSK ve KESK başkanlarının da aralarında bulduğu 5 kişi beraat etti.

Haberin Tamamı İçin:

10. Neyzen Tevfik 136 Yaşında

Neyzen Tevfik deyince çoğumuzun aklına onun küfürlü taşlamaları gelse de o bir söz cambazı. Neyinin nağmeleri ne kadar büyülüyse, hicivleri de diğer şiirleri de öylesine büyüleyici.

Tevfik Kolaylı (1879 – 1953 İstanbul) ya da yaygın bilinen adıyla Neyzen Tevfik, taşlamalarıyla tanınan Türk neyzen ve şairidir. Taşlama kitaplarının yanı sıra, çeşitli taksimler ve saz semâilerinin bestecisi olarak da bilinir.

İşte 136. Doğum Gününde Tebessüm Ettiren Anıları ile Hiciv ve Ney Üstadı Neyzen Tevfik

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir