Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Boşanmak Onlara Pahalıya Patladı! Boşanırken Eşine Servet Ödemek Zorunda Kalan Ünlüler

-

Ünlülerin evlilikleri kadar boşanmaları da olay oluyor.  Boşanırken eşine ödediği tazminat ve nafakalarla boşanması pahalıya patlayan ünlüler...

Cem Yılmaz -> Ahu Yağtu

2013 yılında 20 aylık evlilikleri biten Cem Yılmaz ve Ahu Yağtu'nun nafaka ödemesi de o yılın en çok konuşulan magazin konuları arasında yer aldı. Ünlü komedyen oğlu Kemal için aylık 10 bin dolar nafaka öderken, Ahu Yağtu'ya 500 bin dolar tazminat ödedi. Ayrıca lüks bir otomobil verirken Şişli ve Sarıyer'de birer daire de verdiği iddia edilmişti. Komedyen yine İstinye'de bulunan iki evinin kira getirisini de eski eşine bıraktı.

Tom Cruise -> Katie Holmes

2012 yılında boşanan Tom Cruise ve Katie Holmes çiftinin boşanması da olaylı bitti. Ünlü aktör kızı Suri için ayda 300.000 euro ödemesi öngörüldü. Bu para Suri’nin eğitim, sağlık ve üniversite harcamaları için kullanılacak. Forbes dergisinin listesine göre yıllık geliri 60 milyon euro olan Cruise, bu gelirin 3.6 milyon eurosunu kızı Suri’ye nafaka olarak ödeyecek.

Acun Ilıcalı -> Zeynep Ilıcalı

Geçtiğimiz yıl 12 yıllık evliliğini bitiren Acun ve Zeynep Ilıcalı çifti de nafaka konusunda herkesin en çok konuştuğu isimler arasına girdi. İddialara göre Acun Ilıcalı iki kızı için 75 bin TL, boşandığı eşine de 75 bin TL, yani toplam aylık 150 bin TL ödeyecek. Ayrıca Ilıcalı Beykoz, Bodrum, Miami ve Zorlu Center'daki evlerini de eski eşine bırakarak nafaka ve tazminat sorununu çözdü.

Lemi Gülman -> Reyhan Gülman

İş adamı Kemal Gülman'ın oğlu Lemi Gülman'ın da tazminat ve nafaka ödemeleri canını uzunca bir süre sıktı. 2007 yılında başlayan ve uzun yıllar süren boşanma davası, 2012 yılında sonuçlandı. İş adamı, eşine 2 milyon lira maddi, 1.5 milyon lira da manevi olmak üzere 3.5 milyon lira tazminat ile aylık 9 bin lira nafaka ödemeyi kabul ederek boşanabildi. Ayrıca Lemi Gülman'ın eşine ayda 9 bin lira, velayeti anneye verilen kızları Yasmin'e de 8 bin 500 lira nafaka ödemesine karar verildi.

Mehmet Ali Erbil -> Tuğba Coşkun

2010 yılında boşanma kararı alan çiftin nafaka haberleri de gündemin üst sıralarında yer aldı. Tuğba Coşkun, 4 milyon dolar tazminatın yanı sıra Mehmet Ali Erbil'e Bodrum'da 1 ev, 3 milyon değerinde bir çatı katı daire ve 1 milyon değerinde yeni bir ev aldırarak oğulları Ali Sadi adına tescil ettirdi. Ayrıca Mehmet Ali Erbil, oğlu için her ay 10 bin dolar nafaka ödüyor.

Mel Gibson -> Robyn Denise Moore

7 çocuğuna rağmen 31 yıllık evliliğini bitirme kararı alan Mel Gibson, boşanma ve nafaka konusunda eşine servet ödedi. Gibson 7 çocuğu ve eski eşi Robyn Denise Moore'ye boşanırken 425 milyon dolar verdi.

Cem Hakko -> Bettina Hakko

2006 yılında 23 yıllık evliliklerini bitirme kararı alan ünlü iş adamı Cem Hakko eşine oldukça yüklü bir tazminat ödemek zorunda kaldı. Bettina Hakko, o dönem 5 milyon TL nakit, 10 milyon 220 nin TL ise şirket hissesi aldı. Ayrıca 1 milyon 752 bin TL'lik gayrimenkul alan Bettina Hakko toplam 17 milyon TL'lik bir tazminat almış oldu.

Caner Erkin -> Asena Atalay

Ünlü futbolcu Caner Erkin 2015 yılında boşandığı eşi Asena Atalay ile sorunlar yaşamaya devam ediyor. Anlaşmalı olarak boşanan çift, aralarındaki nafaka ödemeleri düzenli yapılmadığı gerekçesi ile mahkemelik oldu. En son Asena Atalay oğulları Çınar için, sağlık harcamaları 12 bin TL, eğitim giderleri 60 bin TL, bakıcı masrafları 42 bin TL, ulaşım masrafları 36 bin TL, giyim masrafları 12 bin TL, gıda masrafları 36 bin TL, müzik eğitimi 24 bin TL, spor masrafları 15 bin TL, tatil masrafları (Kayak) 45 bin TL, barınma giderleri 32 bin 338 TL, barınma masrafı (Kira) 89 bin 100 TL, barınma masrafları (Aidat) 21 bin TL, toplam 451 bin 151 TL ödemediği gerekçesi ile mahkemeye başvurdu.

Arnold Schwarzengger -> Maria Shriver

Arnold Schwarzengger'ın, gazeteci Maria Shriver ile boşanması süreci de Hollywood gündeminin üst sıralarında yer aldı. Çift 25 yıllık evliliğini aldatma nedeniyle bitirdi. Ünlü aktör eşine 400 milyon dolarlık servetinin yarısını verip anlaşmalı olarak boşandı.

Ali Atay -> Ebru Cansız

2013 yılında 5 yıllık evliliklerini bitiren Ali Atay, boşandığı eşine 150 bin TL maddi 150 bin TL de manevi tazminat ödeyerek anlaşmalı olarak ayrıldı.

Yurdal Sert -> İvana Sert

2011 yılında ünlü iş adamı Yurdal Sert ve İvana Sert'in boşanmaları da magazin gündeminin üst sıralarında yer aldı. 10 duruşma süren ve sonradan karara bağlanan boşanma oğulları Kanyon Ateş'in velayetinin annesinde kalması ve toplam 400 bin lira tazminat ve oğluna da aylık 5 bin lira iştirak nafakası ödenmesi ile sonuçlandı.

Serkan Uçar -> Ece Erken

22 Temmuz 2015 tarihinde anlaşmalı olarak boşanan Serkan Uçar ve Ece Erken çifti de o dönemden bugüne kadar nafaka konusunda gündemin üst sıralarında yer bulan isimlerden. Yaptıkları protokol ile Ece Erken “Çocuğumun eğitim masrafları baba tarafından karşılanacak. Herkesin üzerine kayıtlı olan araç ve gayrimenkul noktasında karşılıklı olarak alacak-verecek ilişkisi kalmadığından, mal rejiminin tasfiyesi konusunda karşılıklı olarak birbirimizi ibra ettik. Bu yönden de aramızda alacak verecek ilişkisi kalmamıştır.” şeklinde açıklama yapmıştı. Oğulları Eymen için 1500 dolar nafaka, sağlık sigortası, kreş ve tüm eğitim masraflarını babasının karşılaması koşuluya anlaşarak ayrılan çift nafaka konusunda sürekli medyada yer almaya devam ediyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
erdem-bacaci

birebir şahit olduğum arkadaşımın boşanma davasında geçen diyalogdur. hakim-davalının davacı olan zıbıdık hanıma aylık 800 tl nafaka ödemesine, bu sırada bizim oğlan araya girer, nasıl yanı hakim bey ben şimdi bu hanıma para mı ödeyeceğim? hakim-evet oğlum bizimki- e para vermeye devam edeceksem neden boşuyorum? vaz geçtim ben.

biryerdebiri

Ulan az bile almışlar helal olsun. Kadının evliliğe, çocuklara verdiği emeğin karşılığı olamaz zaten. Erkekler hep yuvayı yıkıyor, tabi verecekler.

deneme-deneme1

Arkadaşlar biraz reel düşünmenizde fayda var, size bağımlı bir eşiniz ve çocuklarınız var, hayatlarında hiç çalışmamışlar ve hayatları boyu eş yada baba eline bakmışlar, adam aldatıyor yada vs. vs. şiddetli geçimsizlik diyin, bu adam hanımını boşayacak ve sonra da şeyini sallaya sallaya maddi imkanları dahilinde yeni bir hayat kurarken arkasında bıraktıklarını da hiçe sürükleyecek, yok böyle bir dünya. Hiç bir zaman affedersiniz mal gibi bol keseden sallamayın a.q !!! Hatta şu an kullandıkları bilgisayarı baba parası sayesinde alıp burada yorum yazanlar var. Adam olun laaan !!!! :D

goofy

eeee hani eşittik? neden paso erkekler ödemiş? hani aşk evliliği idi? aşk bitince evlilik de bitiyorsa, para neden?

dogalkaz

bu kadar nafaka veya tazminat alıp da "eşitlik" diye bağırmaya devam etmeleri komik.

Görüş Bildir