Görüş Bildir
Haberler
Bakanlıklar Çalışma Başlattı: Eylül Ayında Yeni Koronavirüs Önlemleri Alınabilir

Bakanlıklar Çalışma Başlattı: Eylül Ayında Yeni Koronavirüs Önlemleri Alınabilir

Yaz aylarındaki rehavet ve bayram tatili nedeniyle yeniden artan vakaların önüne geçmek için yeni kuralların gelmesi bekleniyor. Buna göre Nisan'da alınan bir dizi önlemin benzerleri, Eylül'den itibaren yine uygulanabilir.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Hürriyet'ten Nuray Babacan'ın haberine göre, koronavirüs vaka sayılarının binin üzerine çıkmasıyla salgınla mücadele çalışmaları, yeni planlamalarla devam ediyor. Çalışmalar öncelikle Sağlık ve İçişleri Bakanlıkları üzerinden sürdürülürken, Cumhurbaşkanlığı da sürece koordinasyon açısından dahil oluyor.

Nisan ayında alınan önlemler yeniden gündeme gelebilir

Nisan ayında alınan önlemler yeniden gündeme gelebilir

Bakanlıklar, geçen Nisan ayında aldığı bir dizi önlemin benzerlerini, Eylül'ün ikinci yarısından itibaren uygulamaya koyacak. Sağlık Bakanlığı, yeni strateji belirleyecek. Ankara’daki planlamanın benzeri, ülke geneline yayılacak.

Hastanelerin listeleri yayınlanacak

Hastanelerin listeleri yayınlanacak

Alınması planlanan önlemler kapsamında, yoğun bakımların ayrılması, koronavirüs hastanelerinin listesinin yayınlanması, personel görevlendirmesi planlamaları yer alıyor. İçişleri Bakanlığı’nın denetimleri de artarak devam edecek. Sahil bölgelerindeki tesislerde, lokantalar ve AVM’lerde denetimler sıklaştırılacak.

'Uyarılar daha dikkate alınacak'

'Uyarılar daha dikkate alınacak'

Habere göre yetkililer yaptığı açıklamada, ”Kamusal presin arttığına şahit olacağız. Eylül 15’e kadar kontrollerle vatandaşın duyarlılığı arttırılmaya çalışacak. Ancak 15 Eylül’den sonra yeni kurallar gündeme gelebilir. Çünkü, herkes, işine ve okuluna dönmüş olacağı için, uyarıları daha ciddiye alacak. Toplum psikolojik açıdan o zaman hazır olacak” ifadelerini kullandı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
80
37
24
11
8
6
5
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Kunti kunti

Tek adam (şahsım) otur diyor oturuyoruz, kalk diyor kalkıyoruz, yürü diyor yürüyoruz, öl diyor ölüyoruz! Ondan sonra cühela bir oksijen israfı cikip diyor ki... Devamını Gör

Heisenberg

Ne güzel ya. Tatilini yapan yaptı. Ceremesini yine biz garibanlar çekeceğiz.

Lestat

Kırık plak gibi başa sarıyoruz. Tedbiri rafa kaldırdığı yetmiyormuş gibi doğanın, çevrenin de ırzına geçen bilinçsiz organizmalar bir yanda, zamansız normall... Devamını Gör