Bakanlık Saatleri Açıkladı: 'YKS ve LGS Günlerinde Sınırlı Sokağa Çıkma Kısıtlaması Uygulanacak'

 > 
75PAYLAŞIM

20 Haziran'da düzenlenecek LGS ve 27-28 Haziran tarihlerinde düzenlenecek YKS'de, sokağa çıkma yasağı uygulanacağı açıklandı. İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "LGS'nin yapılacağı 20 Haziran günü 09.00-15.00 saatlerinde istisnalar hariç 81 ilde vatandaşların sokağa çıkmaları kısıtlanacak" dendi.

20, 27 ve 28 Haziran'da yasak var

20 Haziran'da düzenlenecek LGS ile, 27 ve 28 Haziran tarihlerinde düzenlenecek YKS sınavı esnasında sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Kararı Fahrettin Koca duyurdu

"LGS ve YKS günlerinde sağlanması gereken şartlar konusunda Bilim Kurulumuz tavsiye kararı aldı. Sınava gidiş ve dönüş saatlerinde dışarıda yoğunluk olmaması, günün gençlere ayrılması için Sn. Cumhurbaşkanımız sınırlı bir sokağa çıkma yasağı yönünde talimat verdiler"

20 Haziran cumartesi günü saat 09.00 ile 15.00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine “LGS ve YKS Tedbirleri” konulu genelge gönderdi.  

Genelgede şu ifadelere yer verildi: 

"20 Haziran 2020  Cumartesi günü yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavı günü, saat 09.00 ile 15.00 saatleri arasında istisnalar hariç olmak üzere 81 ilde vatandaşların sokağa çıkmaları kısıtlanacak. "

27 Haziran ve 28 Haziran'da da belli saatlerde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak

27 Haziran Cumartesi ve 28 Haziran 2020 Pazar günü yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi ve sonrasında oluşabilecek yoğunluğu ve bulaşma riskini azaltmak, sınavın sorunsuz bir şekilde yapılmasını temin etmek amacıyla;  cumartesi günü saat 09.30 ile 15.00 arasında ve Pazar günü 09.30 ile 18.30 saatleri arasında istisnalar hariç olmak üzere 81 ilde  sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. 

Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak saatlerde fırın, market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi, tatlı üretim ve satışı yapılan iş yerleri açık olacak.

Koronavirüs salgını nedeniyle, 25-26 Temmuz'a ertelenen ancak 27-28 Haziran'a alınan YKS'nin tarihinin değişmesi, tepkilere neden olmuştu.

İkinci Dalga Beklenirken... YKS'ye Girecek Öğrencilerin #SınavHayatÇalmasın İsyanı Gündemde - onedio.com
İkinci Dalga Beklenirken... YKS'ye Girecek Öğrencilerin #SınavHayatÇalmasın İsyanı Gündemde - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir