Görüş Bildir
Haberler
Aziz Yıldırım: 'Şampiyonlukta Yanal'ın Payı Yok.! Oro..pulara Göre Antrenman Programı Yapıyor'

Aziz Yıldırım: 'Şampiyonlukta Yanal'ın Payı Yok.! Oro..pulara Göre Antrenman Programı Yapıyor'

Aziz Yıldırım Milliyet'ten Şansal Büyüka ile konuşmuş. Aziz Yıldırım bildiğimiz gibi, muhabbet oldukça şaşırtıcı... 

Başkan arayıp, “Ersun Yanal konuşmuş, sen yazmışsın” dedi. (YAZI İÇİN TIKLAYIN) “Sen de konuş yazayım” karşılığını verince bombaları patlattı; “Bu takımı Ersun Yanal şampiyon yapmadı. Benim aslan yürekli futbolcularım yaptı. Onun payı yok. Hiçbir futbolcum gitsin demedi. Evet şikâyetlerini sıraladılar. Caner ve Alper de dahil.”

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım aradı... “Ersun Yanal konuşmuş, sen yazmışsın“ dedi. “Başkan dedim, sen de konuş senin söylediklerini de yazayım...” “Yaz o zaman”dedi ve bombayı patlattı:

“Bu takımı Ersun Yanal şampiyon yapmadı...”

“Peki kim yaptı Başkan” dedim...

“Benim aslan yürekli futbolcularım yaptı. Bu şampiyonlukta Ersun Yanal’ın payı yok”...

Fenerbahçeli futbolcuları birkez daha tebrik edelim. “Ama Başkan dedim, futbolcular olayın çok içinde değil mi?”

“Hayır” diye kesin bir yanıt verdi... Önemli bir ekleme yaptı;

“Hiçbir futbolcum Ersun Yanal gitsin demedi. Şikâyetlerini sıraladılar ama Ersun Yanal gitsin” demediler... Caner, Alper diyorsunuz, onlar da şikâyet ettiler. Genç Salih de etti...”

Başkan, Salih derken ses tonu yükseldi, “oynatmadı çocuğu” dedi. “Belki fizik gücünü yetersiz bulmuştur” dedim, “Hocaysa fizik gücünü yeterli duruma getirseydi o zaman. Demek ki bu konuda da görevini yapmadı...” cevabını verdi...

Sözü Roma’nın Salih transferine getirdi:

“Bizimki yetersiz buluyor, Roma 15 milyon Euro verip transfer ediyor. Bu işi Ersun Yanal biliyor da, Romalı teknik adamlar mı bilmiyor...”

Başkan sözü transferlere getirdi...

“İstediği Veysel, Galatasaray’da bir oynuyor, bir oturuyor... Erkan’ı alsak bizim takımda kimi kesecek. Kampl’ı konuşmadık bile. Valbuena’yı istediğini gazeteden okudum...”

DİEGO OYUNCUM DEĞİL

Başkan transfer konusunda bombayı sona bıraktı:

“Diego’yu alalım mı diye sorduk, benim oyuncum değil” cevabını verdi... “Bir şey daha... Mevlüt’ü hoca bizden istemedi, biz hocaya alalım mı diye teklif ettik... Doğru konuşmuyor” (Başkan burada çok ağır bir ifade kullandı ama ben hafifleterek yazıyorum...)

Başkan özel hayata girdi... Çok ağır ifadeler kullandı... “Başkan bunları yazamam” dedim. Kaldı ki, Ersun Yanal da özel hayatla ilgili iddiaları sürekli reddediyor... Ben özellikle kendisine bu iddiaları sordum, “abi“ dedi, “itibarsızlaştırma programı uyguluyorlar, ben deli miyim” cevabını verdi.

Ama Başkan ısrar etti:

“Topuk Yaylası’nda, yanımda eski bir Bakan vardı, birlikte gördük... Kadın arkadaşları tribünde oturuyordu. Ben gördüm, ben” dedi...

Hızını alamadı “......... göre antrenman programı yapıyor... Aslında takım çalıştırmayı da bilmiyor...”

Başkan’a, “Bir hafta Bodrum’da kaldın, hocanla bir kahve bile içmedin” dedim...

“Ben O’nun başkanıyım. Herkes geldi, benimle oturdu, beni ziyaret etti; Hoca’yı sordum, denizlere açılmış dediler... Gelmesi, merhaba başkanım demesi gerekmez miydi?”

Başkan sezon açılışına da açıklık getirdi:

“25 Haziran’da sezonu açmak istedi, futbolcular haklı olarak tepki koydu... Ben de hocaya Şampiyonlar Ligi’ne gidersek takımı hemen toplarız dedim, bunun sonucu sezonun 14 Temmuz’da açılmasına karar verildi... Ben Hoca’yı kovmak istesem sezon başı iki yıllık sözleşme yapar mıydım?.. Sow krizi oldu, Emenike krizi oldu hep arkasında durdum... Galatasaray maçına 6 stend taktırdıktan sonra çıktı da ne oldu? O maçı futbolcular da yönetse Galatasaray’ı gene yenerdik...”

İYİ ETMİŞSİN BAŞKAN!

Kuyt’tan da bir alıntı yaptı başkan: “Kuyt bugün (dün) geldi... Hocanın gittiğini duyunca iyi etmişsin Başkan” dedi...

Başkan’a “Madem Ersun Yanal bu kadar kötü, önümüzdeki sezon, bu başarının, bu puan farkının gerisinde kalırsanız ne olur” diye sordum...

“Benim futbolcularım aynı başarıyı yakalarlar. Sonra yakalamasalar ne olacak. Bir faturası varsa, ben öderim” cevabını verdi...

Ve Ersun Hoca ile ilgili noktayı koydu:

“Bizi Ersun Yanal değil, futbolcularımız kadar, Galatasaray’ın kötü gidişi de şampiyon yaptı...”

(Önemli not: Başkan Aziz Yıldırım’ın bazı ifadeleri çok hafifletilerek yazılmıştır.)

FÜZELER KOCAMAN VE ZİCO’YA

Başkan Aziz Yıldırım, Ersun Yanal‘dan sonra füzeleri diğer hocalara çevirdi... “Bana Aykut Kocaman’ı anlattırmayın” dedi ve devam etti; “Tam beş sefer istifa etti, her defasında geri çevirmek için çok uğraştık... Kaldı ki Aykut Hoca’nın arkasında çok durdum...”

Bir hatırlatma yaptı:

“Koca bir stat Alex’i yuhalarken, tek başıma kalktım, o tribünleri susturdum. Böyle yapan bir Başkan Alex’i niye göndersin. Aykut Hoca istemiyor diye gönderdim...”

Başkan’a, “Aykut Hoca da adı geçenlerden biri” dedim, “siz beni tanımıyorsunuz o zaman” cevabını verdi...

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/-sampiyonl...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
2
2
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Gülen Adam

Atar a atar gider e gider :D Aziz Yıldırım herkeze Yeter...