Görüş Bildir
Haberler
Ankara'da Kulisler Hareketli: 'Erdoğan İki Bakan Hariç Bütün Kabineyi Değiştirecek'

Ankara'da Kulisler Hareketli: 'Erdoğan İki Bakan Hariç Bütün Kabineyi Değiştirecek'

Ankara kulislerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ hariç kabinede değişikliğe gideceği konuşuluyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Ankara kulislerinde baskın seçim beklentisi yüksek sesle dillendirilmeye başladı.

Kısa Dalga'dan Mahmut Aydın'ın haberine göre,AKP sözcülerinin peş peşe açıkladığı 3600 ek gösterge, asgari ücret zammı, emekli maaşlarında artış ve öğrenci affı açıklamaları, bir baskın seçimin habercisi sayılıyor.

Bazı AKP milletvekilleri de koşulların uygun olması durumunda kasım ayında erken seçime gidilebileceğini ifade etti ancak bu kararın MHP ile birlikte alınabileceğine dikkati çekti. AKP milletvekilleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığına en az yüzde 51 oyla yeniden seçileceğine inanıyor. Buna gerekçe olarak da muhalefetin seçim güvenliği konusunda şimdiden çalışmaya başlamasını gösteriyor.

AKP'lilere göre, muhalefetin ''seçim güvenliğini abartmasının'' nedeni ise seçimi kaybetmelerine gerekçe bulmak.

Muhalefet kasımda seçim bekliyor

Muhalefet kasımda seçim bekliyor

CHP ve İYİ Parti milletvekilleri de ekonomik kriz yüzünden hızla taban kaybeden AKP ve MHP'nin temmuz ayında yapılacak emekli ve memur maaşlarına yapılacak zamlardan sonra kasım ayında bir erken seçime gidilebileceğini düşünüyor. Muhalefet milletvekilleri, hükümetin EYT'lilere emeklik hakkını getirmeyi planladığına ve seçimin ''en büyük silahı'' olarak da bunu kullanmayı düşündüğüne inanıyor.

İstanbul Atatürk Hava Limanı'na planlanan zamandan daha önce iş makinelerinin girmesi, valilerin değiştirilmesi ve bürokraside yapılan atamalar da erken seçimin habercisi olarak değerlendiriliyor.

Kabinede köklü değişim

Kabinede köklü değişim
İçeriğin Devamı Aşağıda

AKP milletvekilleri, temmuz ayında büyük bir kabine değişikliği yapılacağını, bu kabinenin de bir seçim kabinesi olacağını konuşuyor. AKP'li bir milletvekili ''İçişleri ve Adalet Bakanı hariç kabinenin tamamı değişecek'' yorumunda bulundu.

İktidar kulislerine göre, başta Sağlık Bakanı Fahrettin Koca olmak üzere çok sayıda bakan ''affını'' istiyor. Atanacak yeni kabinenin AKP'nin kıdemli, daha önce bakanlık yapmış üyeleri arasından seçilmesi bekleniyor. Eski bakanların yeniden atanmasıyla Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde seçmenlerin yeniden AKP'ye yönelmesi amaçlanıyor.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
67
31
20
7
6
5
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
O 4 Nedio

Sictin mavisi yukleniyor..

Bozkurt

Seçimin kaybedilmesi halkın azınlıkta kalması dışında bir şey ile bağdaştırılamaz. Bu kadar ihanet %51 alıyorsa halk bizzat muhalefet konumundadır.

Hayata, yaşama haklarına, insanlığa, huzura, modernliğe, gelişmişliğe, üretmeye, dürüstlüğe karşı muhalefet yapan bir bizim insanımız zaten sanırım. Başka va... Devamını Gör

ismail abi

adamlar zaten sembolik değişse ne olacak anlamadım.. "ekonominin sorumlusu benim ben" diyen de yok mu sıkıntı ?

İyi bir şey olursa "ben yaptım" diyor Reis. Ama işler boka sarınca "o yaptı" diye görevinden af istetiyor. Olayın kısacası bu. Şimdi mesela "Hastanelerde dok... Devamını Gör