AKP MYK Toplantısında 'İmamoğlu' Gerilimi: 'Hukuken Doğru Değil' Yorumu Erdoğan'ı Kızdırmış

 > 
96PAYLAŞIM

Hürriyet'in gazetesinin iktidara yakın yazarlarından Abdülkadir Selvi, bugünkü köşesinde AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı arasında Ekrem İmamoğlu gerginliği yaşandığını yazdı.

Millet İttifakı’nın CHP’li adayı Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul’da yenilenen seçimleri kazanmasının ardından gözler, AKP içinde yapılan değerlendirmelere çevrilmişti. 

Hürriyet gazetesi'nden Abdülkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın partisinin MYK toplantısında, İmamoğlu’nun görevden alınması ihtimalini gündeme getirdiğini yazdı.

Seçim sonuçlarıyla ilgili sunum yapıldı

Selvi’nin yazısına göre, AKP MYK’de ve ondan bir gün önce Erdoğan’a seçim sonuçları hakkında iki ayrı sunum yapıldı, oy hareketleri üzerinden bir tablo sunuldu. Bununla birlikte, ekonomi, işsizlik, Suriyeliler, YSK’nin iptal kararı, Abdullah Öcalan’ın mektubu gibi konulara pek girilmedi, kampanyanın dili üzerinde de durulmadı.

Erdoğan, İmamoğlu'nun Ordu olayını gündeme getirdi

Erdoğan ise değerlendirmesinde “Eski arkadaşlarımızın ihanetine uğradık. Sırtımızdan hançerlendik” gibi bir bakış açısını gündeme getirdi, seçimlerden önce Ordu Havalimanı’nda yaşanan VIP olayına da değindi. Selvi’ye göre Erdoğan, Ordu valisinin İmamoğlu’na dava açabileceği görüşünü MYK’de de yineledi.

Erdoğan'dan İmamoğlu'na: 'Yargının Vereceği Karar Önünü Kesebilir' - onedio.com
Erdoğan'dan İmamoğlu'na: 'Yargının Vereceği Karar Önünü Kesebilir' - onedio.com

Hayati Yazıcı: 'En fazla kınama cezası verilir'

Hayati Yazıcı ise “Bu söylediğiniz hukuken doğru değil. Suçlu bulunsa dahi belediye başkanı görevden alınamaz, en fazla kınama cezası verilir” diye itiraz etti. Selvi, “Bunun üzerine Erdoğan ile Yazıcı arasında bir gerginlik yaşanıyor” ifadelerini kullandı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir