Görüş Bildir
Haberler
Erdoğan'dan İmamoğlu'na: 'Yargının Vereceği Karar Önünü Kesebilir'

etiket Erdoğan'dan İmamoğlu'na: 'Yargının Vereceği Karar Önünü Kesebilir'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'na yönelik, 'Yargının vereceği karar önünü kesebilir' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kral FM'le birlikte 15 ulusal ve 200 yerel bölgesel radyodan ortak canlı yayınlanan 'Mehmet'in Gezegeni Seçim Özel' programının konuğu oldu. Kendisinin okuduğu Necip Fazıl Kısakürek'in 'Canım İstanbul' şiirinin dinletilmesiyle başlayan programda, Kral FM'in 1990'lı yıllarda gerçekleştirdiği ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde katıldığı programlardan kesitler dinletildi.

"Ahmet Kaya'nın topraklarımıza getirilmesi için her şeyi yaparız"

"Ahmet Kaya'nın topraklarımıza getirilmesi için her şeyi yaparız"

Program sırasında cezaevine girmeden önce telefonla katıldığı radyo programı ile Gülhane Parkı ve Cumhuriyet'in 75'inci yılında Kral FM tarafından düzenlenen Kazlıçeşme konserindeki bazı kesitler de dinleyicilerle paylaşıldı. Ahmet Kaya'nın da katıldığı konserden kesitlere yer verildi. 'Ahmet'e o otelde yaptıkları o hainliği, o ihaneti, o alçaklığı, 'sanatçıya, sanata sevgi' diye konuşanlar, köşelerinde yazanların o gece ne yaptıklarını da hiç mi hiç unutamıyorum' diyen Erdoğan, şunları kaydetti:

'Kendi sanatçısına sahip çıkan değil, kendi sanatçısını bu ülkeden kovana kadar ellerinden geleni yaptılar ve ne oldu Ahmet, vatan topraklarında değil, gurbette durdu. Başbakanlığım döneminde, o zaman Kültür Bakanlığımız vasıtasıyla aslında Ahmet Kaya'nın bir nakli mekan ile kendi topraklarımıza getirilmesini de arzu ettim. Eşine de haber gönderdik. Bugün yine Ahmet Kaya ile ilgili böyle bir imkan olsa, ailesi Ahmet Kaya'nın topraklarımıza getirilmesini kabul etse, biz elimizden gelen her şeyi yaparız. Bizim inancımızda buna 'nakli kubur' deriz. Yani 'kabrin taşınması' deriz. Böyle bir şeye biz hazırız.'

"Oylarımız çalındı"

"Oylarımız çalındı"
İçeriğin Devamı Aşağıda

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine değinen Erdoğan, 'İstanbul seçimleri neden iptal edildi?' sorusu üzerine şöyle devam etti:

'Burada iki tabir kullanacağım. Bunlardan biri hukukidir, diğeri siyasidir. Siyasi olan, oylar çalınmıştır. Çalındığı için bu seçimlerin tekrarı noktasında AK Parti olarak Yüksek Seçim Kurulu'na bunu götürmek durumunda kaldık. Çünkü bu sandıkların yüzde 10'u adil bir şekilde sayılmış yüzde 90 maalesef sandık kurullarındaki yolsuzluklarla usulsüzlüklerle ne yazık ki bu safhaya gelmiştir. 'Usülsüzlük nedir?' noktasına gelince burada da özellikle sandık kurullarında, mesela sandık tutanakları sandık başına gelince kurul tarafından imzalanmaz. Sandık kurulu üyeleri oyları sayar, oyları saydıktan sonra bunu imza altına alırlar. Şimdi buradan bir çok sandıkta ne yazık ki sandık kurulu üyelerinden imzalar peşinen alınmış ama gel gör ki sayım meselesine gelince orada sandık kurulunun başındaki kişiler, bu tutanaklara istedikleri rakamları koymak suretiyle işi neticeye bağlamışlar.'

İmamoğlu'na yargı üzerinden mesaj

İmamoğlu'na yargı üzerinden mesaj

Erdoğan, Ordu-Giresun Havalimanı'ndaki olay hakkında, 'İşi Ordu Valimiz yargıya götürmesi halinde ki götürecek, polislerimiz hakeza. Tabii bu konuda yargının vereceği kararı ben şu anda bilemem ama yargının vereceği karar bu işte (İmamoğlu'nun) önünü kesebilir.' dedi.

"Millet karar verdikten sonra onun karşısında duracak kişi henüz doğmadı"

"Millet karar verdikten sonra onun karşısında duracak kişi henüz doğmadı"

Erdoğan'ın sözlerine yanıt veren Ekrem İmamoğlu, '23 Haziran'da millet karar verecek millet karar verdikten sonra onun karşısında duracak kişi henüz doğmadı. İşine baksın.Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' dedi.

Erdoğan'ın sözleri sosyal medyanın gündemine oturdu...

Erdoğan'ın sözleri sosyal medyanın gündemine oturdu...
İçeriğin Devamı Aşağıda
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
876
268
138
52
24
11
7
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Viyol10sel

"Oylarımız çalındı" Kaynak:Götüm

Viyol10sel

Hiçbir diktatör kan dökmeden, katliamlar yapmadan, bombalar patlatmadan, darbe yapmadan, iç savaş çıkarmadan gitmez... ilk üçünü yıllardır yapıyor alıştı mil... Devamını Gör

yosun

yargılanacağın günü görür bu gözler inş

Tıntın

AMİN!

Pickle Rick

Allah senin belanı versin Recep! Öleceğin gün parti düzenleyeceğim. Herkes davetli.