Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ağlayacaksınız! Dram Aşk Filmleri! Romantik Dram Türünde Az Bilinen 26 Film Önerisi

Sanat-

Geçtiğimiz günlerde gelmiş geçmiş en iyi romantik dram filmlerini derlemiştik. Bu içeriğimizde de daha az bilinen ve size öneri niteliğinde olan dram aşk filmleri ile karşınızdayız. Romantik film önerileri arıyorsanız doğru yerdesiniz. Bu ağlatan aşk filmleri ile göz pınarlarınız kuruyabilir!

Romantik dram filmleri listemizi umarım beğenirsiniz. 

Şimdiden iyi seyirler.

IMDb puanları baz alınarak sıralanmış ve film bilgileri Beyazperde'den derlenmiştir.

26. Parlak Yıldız (2009) | IMDb 7.0

Bright Star
http://www.imdb.com/title/tt0810784

Muhteşem doğa manzaralarıyla bezeli bu romantik film, 1818 yılında, Londra'nın hemen dışında geçiyor. Henüz 23 yaşındaki şair Keats, genç komşuları, moda öğrencisi Fanny Brawne'la gözlerden ırak bir ilişkiye girer. Birbirlerine bağlılıkları güçlenir, aşkları alevlenirken bazı engelleri aşmaları gerekir: Fanny'nin annesi, Keats'in en yakın arkadaşı Brown ve genç şairin amansız hastalığı...

25. Şu An Muhteşem (2013) | IMDb 7.1

The Spectacular Now
http://www.imdb.com/title/tt1714206

Lise son sınıf öğrencisi olan Sutter partilerin neşesidir. Erkek giyim mağazasında çalışan Sutter’ın geleceğe dair planları yoktur. Ancak kız arkadaşı tarafından terk edilince, çok sarhoş olur ve Aimee Finicky ile bir çimenlikte uyanır. Aimee çok farklıdır. Erkek arkadaşı yoktur ve bilim kurgu kitapları okumaktadır. Ancak Amy bir gelecek hayal ederken, Sutter büyüleyici olan şimdide yaşamakta olsa bile, birbirlerine çekilmişlerdir.

24. Çılgın Kalabalıktan Uzak (2015) | IMDb 7.1

Far from the Madding Crowd
http://www.imdb.com/title/tt2935476

19. yüzyılda Wessex'in kasabalarından birindeyiz . Malum kadınların 19. yüzyılda davranış biçimlerini kısıtlayan bir sürü kural var , fakat genç Batsheba bu kuralların hiçbirine önem vermeyerek kendi istediği gibi özgür bir hayat yaşamanın peşinde , ve bulundukları çevre için oldukça alışılmışın dışında bir hayat sürüyor. Kendi hayatını bu özgürlükle yaşarken de ona aşık olan üç farklı adamın hayatlarını alt üst ediyor.

23. 5 to 7 (2014) | IMDb 7.1

5 to 7
http://www.imdb.com/title/tt2486678

New York'ta yaşayan arzu dolu bir roman yazarı ile genç ve güzel bir kadın arasında bir ilişki başlamıştır. Ancak bu kadın Fransız bir diplomatın karısıdır ve bu yeni çift her akşam yalnızca 5 - 7 arasında buluşabilmektedirler. Aşkları derinleştikçe kültürler, dünya görüşü, kişisel ahlak ve diyet tercihleri gibi konularda aralarında çatışmalar gün yüzüne çıkmaya başlar.

22. Masumiyet Yaşı (1993) | IMDb 7.2

The Age of Innocence
http://www.imdb.com/title/tt0106226

Sosyetenin göz bebeği Newland Archer (Daniel Day-Lewis), May Welland (Winona Ryder) ile nişanlıdır. Ancak Mayin kuzeni Kontes Olenska (Michelle Pfeiffer)'yla tanışınca bütün hayatı değişiyor. Kocasından ayrılan bir kadın olarak, 19. yüzyıl New York'unda dışlanan bu kadını Newland önce savunmaya başlıyor ancak daha sonra ikisi de birbirine aşık oluyorlar.

21. Aşk, Şimdi! (2012) | IMDb 7.2

Now Is Good
http://www.imdb.com/title/tt1937264

Tessa, lösemi hastalığına yakalanmış, gördüğü dört yıllık kemoterapi tedavisinin ardından doktorlar tarafından iyileşemeyeceği yönünde teşhis konulmuş gencecik bir kadındır. Ölümü kabullenen çaresiz Tessa son günlerini hastanede tedavi olarak ya da acı çekerek geçirmeyi istemez. Bu süreci sevdikleriyle birlikte olabileceği hayat dolu anlarla değerlendirmeye karar veren genç kadın ölmeden önce yapmak istediklerini sıraladığı bir liste hazırlamaya koyulur.

20. Benny & Joon (1993) | IMDb 7.2

Benny & Joon
http://www.imdb.com/title/tt0106387

Juniper 'Joon' Pearl, zihinsel yönden engelli olan, tuhaf alışkanlıklara ve ritüellere sahip tuhaf bir kadındır. Kafasındaki bu geniş boşluğu bir şeylerle ilgilenerek doldurmaya çalışmaktadır. Bir gün en az kendisi kadar tuhaf bir adama aşık olur. Bu adam, kendine rol model olarak Buster Keaton'ı seçmiş ve onun gibi yaşamayı tercih etmiştir.

19. If Only (2004) | IMDb 7.2

If Only
http://www.imdb.com/title/tt0332136

Ian çalışan bir adamdır. Samantha ise keman çalan bir müzisyendir. Ian Samantha'yı seviyor fakat çoğu şeyi görmezden geliyor ve önemli ayrıntıları unutan biri. Samantha'nın 3 senedir hazırlandığı konseri unuttuğu gibi... Ama o gün karşılaştığı olay her şeyi görmesine ve hatasını anlamasına neden olur.

18. Adam (2009) | IMDb 7.2

Adam
http://www.imdb.com/title/tt1185836

Adam yakışıklı; ama hayatı boyunca sığınmacı bir yaşam biçimini yürütmüş olan ikilemli genç bir adamdır -ta ki yeni komşusu ile tanışıncaya kadar.- Beth hoş, açık görüşlü genç bir kadındır, onu dış dünyaya çekip çıkarması eğlenceli, dokunaklı ve tamamen beklenmeyen şekilde sonuçlanır. Onların bu sözde yanlış ve muammalı ilişkileri, birbirine ne kadar uzak ve farklı gerçekliklerin insanları da olsalar olağanüstü bir bağla kenetlenebildiklerini gösterecektir.

17. Genç Victoria (2009) | IMDb 7.3

The Young Victoria
http://www.imdb.com/title/tt0962736

Genç Victoria filminde, Kraliçe Victoria’nın hanedanlık içerisindeki iktidar kavgalarının nesnesi olmaktan, Prens Albert (Rupert Friend) ile yaşadığı romantik yakınlaşmaya ve dillere destan evliliğine kadar gizemli konulara el atılıyor.

16. Candy (2006) | IMDb 7.3

Candy
http://www.imdb.com/title/tt0424880

Film Avustralyalı bir adamın, aynı anda bir kadına ve eroine olan bağımlılığını anlatıyor. Dan ve Candy sanat ile uğraşan insanlardır ve birbirlerine tutku ile bağlıdırlar. Aynı şekilde eroine de. Para bittiğinde eroine kavuşabilmelerinin tek yolu ise Dan’in mentor saydığı hedonist Casper’a başvurmaktır. Aşkı ve yaşamı dibine kadar iliklerinde hissetmek arzusundaki bu ikilinin hayatları giderek karanlık bir tabloya dönüşür.

15. Küçük Kadınlar (1994) | IMDb 7.3

Little Women
http://www.imdb.com/title/tt0110367

March ailesinin babası, Amerikan Sivil Savaşı'nda Kuzey Eyaletleri için savaşa katılırken, karısı bu zor günlerde evde kalıp çocuklarının bakımını üstlenmek zorundadır. Evin en büyük kızı Meg, şaaşalı balo için hazırlıklarını yaparken kız kardeşi Jo tanınmış bir yazar olmanın hayallerini kurmaktadır. Çekingen bir çocuk olan Betty'nin ise piyano takıntısı vardır ve zamanının önemli bir kısmını, zengin birini bulup evlenme hayali kuran kardeşi Amy ile kavga etmektir. Birbirlerine sıkı bağlarla bağlı bu ailenin kaderinde ise kaçınılmaz olaylar ve küçük trajediler bulunmaktadır. Hepsi birer birer gerçekleşmeye başladığında ise birbirlerine destek olmak tek çıkış yolları olacaktır.

14. Jane Eyre (2011) | IMDb 7.4

Jane Eyre 
http://www.imdb.com/title/tt1229822

Küçük yaşta öksüz kalan, babasını da öldü bilen Jane Eyre, kendisine köle gibi davranan halası tarafından yoksul kızların gittiği katı disiplinli bir yatılı okula gönderilir. On yıl kadar kaldığı bu okula sonunda öğretmen olur. Bir süre sonra da Edward Rochester’ın malikânesinde mürebbiyelik yapmaya başlar. Jane, giderek hayal bile edemeyeceği zorluklar ve acılar yaşayacak, beş parasız ve evsiz barksız kalacak, erkeklerin egemenliğindeki bir dünyada bir kadının tek başına ayakta kalabileceğini kanıtlamak için savaşacaktır...

13. Bilek Kesenler: Bir Aşk Hikâyesi (2006) | IMDb 7.4

Wristcutters: A Love Story
http://www.imdb.com/title/tt0477139

Kahramanımız Zia(Patrick Fugit) da sevgilisinden ayrılmanın verdiği acıyla daha fazla yaşamak istemez ve intihar eder. Yeni dünyasındaki yaşamına alışmaya çalışırken, sevgilisinin de intihar ettiğini öğrenir ve onu aramaya başlar. Onu ararken karşılaştığı eski Rock yıldızı Eugene ve yanlışlıkla geldiğini iddia eden Mikal(Shannyn Sossamon) ile bir yolculuğa çıkar.

12. Keith (2008) | IMDb 7.5

Keith 
http://www.imdb.com/title/tt0435679

Keith bazı şeyleri eksik yaşamış ama daha fazlasını isteyen bir çocuk.Başlarda öyle görünse de aslında öyle değil.İstediğine sahip olabilen ama sonuçlanacağını bildiği için buna cesaret edemeyen birisi..
Natalie ise her şeyi yeterli yaşamış,bir çok şeye sahip daha fazlasına ihtiyaç duymayan birisi..Natalie'nin hayatına Keith girdikten sonra her şey ikisi içinde zorlaşır.

11. Yasak İlişki (1995) | IMDb 7.5

The Bridges of Madison County
http://www.imdb.com/title/tt0112579

1960'larda bir gün fotoğrafçı Robert Kincaid Madison County'e bazı köprü resimleri çekmek için geliyor. Ama orada tanıştığı Francesca Johnson adlı bir ev kadınına da aşık oluyor. 4 gün boyunca müthiş bir aşk yaşayan Robert ve Francesca bu dört günün sonunda bir seçim yapmak zorunda kalıyorlar. Francesca evlidir ve çocukları vardır. Robert, ondan kendisiyle beraber gelmesini istiyor ama Francesca, Robert'ı hayatında kimseyi sevmediği kadar sevse de öbür tarafta da bir ailesi vardır.

10. Papatya (2006) | IMDb 7.6

Deiji
http://www.imdb.com/title/tt0468704

Hye-Young, Amsterdam’da yaşayan genç ve güzel bir ressamdır. Şehrin en işlek meydanında insanların resimlerini yaparak ve kendi tablolarını satarak geçimini sağlamaktadır. Park Yi ise, şehirde uluslar arası uyuşturucu trafiğinde önemli rol oynayan Kore mafyasının emrindeki bir kiralık katilidir. Park Yi, bir papatya tarlasında resim yaparken gördüğü Hye-Young’a aşık olur.. Onun çalıştığı meydanı karşıdan net bir şekilde gören bir daire kiralar ve hergün onu izler. Ancak kendini gösterme cesaretini bulamaz. Bunun yerine hergün saat 4:15’de onun dükkanının önüne bir demet papatya bırakıp, “çiçekler” diye bağırıp ortadan kaybolmaktadır. Bu gizemli hayranından hergün aynı saatte çiçekler alan Hye-Young, hiç görmediği bu adama aşık olmuştur.

9. Elveda Las Vegas (1995) | IMDb 7.6

Leaving Las Vegas
http://www.imdb.com/title/tt0113627

Alkol sorunları yüzünden her şeyini kaybetmiş olan Hollywood senaristi Ben Sanderson ( Cage) ölümüne içmek için Las Vegas'a gelir. Burada tesadüfen tanışacağı hayat kadını Sera ( Shue ) ile aşka dönüşen ilişkisi ise artık hayata farklı bir açıdan bakmasına sebep olacaktır

8. Hüzünden Öte (2009) | IMDb 7.6

Seulpeumboda deo seulpeun Iyagi
http://www.imdb.com/title/tt1454545

Ailesinin kendisine büyük bir para bırakarak terk ettiği K ile tüm ailesini bir trafik kazasında kaybetmiş olan Cream, birbirleriyle lisede tanışırlar. Bir süre sonra, Cream K’nin evine taşınır ve ikili bazen abi ve kız kardeş, bazen baba ve kız, bazense karı ve koca olarak yaşamaya başlarlar. K, Cream’a büyük bir aşk beslemektedir ve Cream’ın sürekli erkek arkadaş değiştirmesini, uzaktan sakin bir şekilde izlemektedir. Ta ki ölümcül bir hastalığı olduğunu ve sadece birkaç ayı kaldığını öğrenene kadar. Şimdi sevdiği kadın için bir şeyler yapma vakti gelmiştir, çünkü geçmişte yaşadıklarının da etkisiyle Cream yalnız bırakılmaktan çok korkmaktadır. Bunu iyi bilen K, öleceği gerçeğini Cream’dan saklayarak, onu sağlıklı ve iyi bir erkekle evlendirmek için araştırmalara başlar.

7. Yasak Aşk (2012) | IMDb 7.6

En kongelig affære 
http://www.imdb.com/title/tt1276419

18’nci yüzyıl İngiltere'si. Britanya Krallığı’nın prensesi olan Caroline Mathilde (Alicia Vikander), Danimarka kralı Christian (Mikkel Boe Folsgaard) ile birbirlerini henüz görmedikleri halde görücü usülü evlendirilmişlerdir. Caroline, Danimarka’ya gittiğinde ülkede baskıcı bir rejimin hüküm sürdüğünü ve soylu rahiplerin yönetimi ele geçirdiğini fark eder. Öte yandan hafiften çılgın olan kralla başlarda anlaşamayan Caroline, kralın Avrupa seyahati sırasında tanıştığı ve saraya getirdiği doktor olan Johann Struensee’yle (Mads Mikkelsen) büyük ve yasak bir aşk yaşamaya başlar.

6. Aşk Ve Yaşam (1995) | IMDb 7.7

Sense and Sensibility
http://www.imdb.com/title/tt0114388

Mr. Dashwood yasalar gereği mirasını ilk karısından olan oğluna bırakmak zorundadır. Oğlundan ikinci karısı ve ondan olan kızlarına destek olmasını rica eder. Fakat oğlunun karısı bunun gerçekleşmesini engellemek için elini yapar. Biri tamamen duygularıyla, diğeri de sadece mantığıyla hareket eden iki kız kardeş, 19.yüzyılın erkek egemen ve ahlakçı dünyasında bir de ekonomik sorunlarla baş etmek zorunda kalırlar. Tüm toplumsal ve ekonomik baskılara rağmen mantık ve duygu aşkla birleştiğinde, bu iki kız kardeşe güç verecek, onlara mutluluğun kapılarını açacaktır.

5. Kırık Çember (2012) | IMDb 7.8

The Broken Circle Breakdown
http://www.imdb.com/title/tt2024519

Elise dövmecidir, Didier de bir bluegrass grubuyla kovboy kılığında banjo çalar. Daha ilk görüşte âşık olurlar. Didier konuşmayı sever, Elise daha çok dinler; Didier romantik bir tanrıtanımazdır, Elise ise gerçekçi ve dindar. Küçük kızları Maybelle'in ölümcül hastalığı hem aşklarını hem yaşamlarını sorgulamalarına yol açacaktır.

4. Dalgaları Aşmak (1996) | IMDb 7.9

Breaking the Waves
http://www.imdb.com/title/tt0115751

Jan, bir kaza sonucu felç kalır. Onun geri dönmesi için dua eden karısı kendini suçlu hisseder. Dahası Jan, onun bir başkası ile seks yapması konusunda ısrarcı davrandığında iyice zorlanır. Jan kendisinden, başkası ile seks yaparken yaşadıklarını anlatmasını ister. Önceleri bu Bess için çok sıra dışı bir durumdur. Ancak her şeyin bir zamanlar aralıksız dualar ettiği Tanrının isteği olduğuna inanır.

3. Günden Kalanlar (1993) | IMDb 7.9

The Remains of the Day
http://www.imdb.com/title/tt0107943

James Stevens(Anthony Hopkins), İkinci Dünya Savaşı öncesinin çalkantılı İngiltere'sindeki, Darlington Malikânesi'nin baş uşağıdır ve kurallara olan aşırı bağlılığıyla ün salmıştır. Yanında çalışan işçilere karşı çelik disiplini uygulayan bu adam hayatını Lord'unun(James Fox) hizmetine adamıştır. Sürüp gitmekte olan bu durum, aşçıbaşı Miss Kenton'ın(Emma Thompson) malikâneye gelmesiyle çatlamaya başlar. Kenton, merhametli, ince ruhlu bir kadındır. Gözü hizmetten başka bir şey görmeyen Stevens, Bayan Kenton'a karşı sıcak duygular hissetse de bunu açığa vuramayacak kadar gururludur...

2. Doktor Jivago (1965) | IMDb 8.0

Doctor Zhivago
http://www.imdb.com/title/tt0059113

1917 Sovyet Devrimi öncesi ve sonrasını yaşayan bir burjuva aydını Dr. Jivago'nun öyküsü. Devrimle birlikte inandığı tüm değerler silinip yerine yeni sistemin gelişi Dr. Yuri Jivago'nun hayatını alt üst eder. Savaşın acımasızlığını yaşayan Dr. bir yandan da iki kadın arasında kalır.

1. Hatırlanılacak Bir Anı (2004) | IMDb 8.3

Nae meorisokui jiwoogae
http://www.imdb.com/title/tt0428870

Umutsuz bir aşkın peşine düşen ve sürekli yolları şaşıran bir kız, yine unutkanlık sonucu bir erkekle karşılaşır ve tesadüfler sonucu ona aşık olur. Biraz zorlamayla başlayıp, gerçek bir aşka dönüşen bu ilişki, zamanla gelişen umutsuz bir hastalığın kurbanı olacaktır. Ve aşkın tek besini anılar, yavaş yavaş silinir. anıların silinmesiyle korku başlar.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
beyzakenar

Eğer benim gibi gerçekten ağlamaya geldiyseniz ve ağlatacak o filmi arıyorsanız asla Şu an Muhteşem tercihiniz olmasın. A walk to remember mesela tavsiye ederim 2 gün ağlamıştım o filme

ceyda-kokluoglu

ciddiyim hiç pişman olmazsınız aşk şimdi( now is good) filmini izleyin ve son 1 saatını ağlayarak geçirin ben bu filme tamamen kanser kelimesini duyunca girdim benim en sevdiğin şey izledğim filmlerdeen etkilenmek ve bir sure filmi düünüp kendimle tartıışmak istiyorum yani film bana bişeyler katmalı ve bu film bana hayatımın ne kadar önemli olduğunu anlattı bu filmi izlerseniz hayatınıza 1 saat 48 dakika kazanmış oluyorsunuz eğer 16 yaşında kıbrıslı bir genç kızı dinlerseniz izleyin not : gözlerim ağrıyorr, KALBİM AĞRIYOR , duygularım acıyor daha ne deyebilirim ki bu hayatımda izlediğim en güzel film GERÇEKTEN NOW İS GOOD VE ŞİMDİ SOKAKTA KOŞMAYA GİDİYORUM ÇÜNKÜ NEDEN OLMASINN HAYATIMA BİR ANI KAZANDIRACAM HAYATIM BUNA DEĞER

sule.uygur

Keith'i görmek beni çok mutlu etti :)

alainecheesman

Son çıkan sinema filmlerini, popüler dizileri, spor karşılaşmalarını ve daha yüzlercesini Full HD görüntü kalitesi ile adresinden iptv satın alarak izleyebilirsiniz.

tgbcbn

Jane Eyre ❤️

Görüş Bildir