Aday Oldukları İlde Partilerini Şaha Kaldıracak 10 Bilim İnsanı

 > -

Bir önceki galerimizde "Aday Oldukları İlde Partilerini Şaha Kaldıracak 7 Hogwarts'lı Aday Adayı'nı listelemiştik.

Ama sihirle, büyüyle bile bu ülke'deki sistemin düzelmeyeceğini anladık.

Bu yüzden düşündük taşındık, pozitif bilimler dururken büyüden, üfürükçüden medet ummamayı, bizi seçeceklerin bilim insanları olması gerektiğine karar verdik.

Gelin hep beraber bakalım,

Hangi ünlü bilim insanı hangi partiden aday olarak gösterilmiş.

Bir önceki galerimiz için;

1. Thomas EDISON - AK PARTİ - İSTANBUL 3.BÖLGE MİLLETVEKİLİ ADAYI

Ak Parti'nin listesinde partiye simgesini veren ampulün mucidi Thomas Edison var. Son elektrik kesintilerine çözüm olarak, başbakanın yoğun uğraşları sonucunda Ak Parti saflarına katılmış. 

Her ne kadar Ampulü onun bulduğu şaibeli olsa da, partisiyle uyum içinde bir aday olduğu kesin.

Müthiş bir ticari zekaya sahip. Satış ve ihale konularında tecrübeli.

2. Stephen HAWKING - CUMHURİYET HALK PARTİSİ - ANKARA 1.BÖLGE MİLLETVEKİLİ ADAYI

Şu anda yaşayan en büyük bilim adamı olduğu söylenen Stephen Hawking, CHP safında seçime katılmakta. Kara Delikler ve Paralel Evrenler ile ilgili yaptığı çalışmalarla tanınan Hawking aynı zamanda bir ALS hastası.

Onun için tasarlanmış bir bilgisayar yardımıyla konuşan, yazan Stephan Hawking hayata bilime olan bağlılığı sayesinde devam ediyor.

Rakipleri AKP'nin dillerinden bir türlü düşürmediği "paralel" kelimesinin parelel evrenlerle ve Stephan Hawking'le ilgili sıkıntıları yüzünden dile getirdiklerini düşünülüyor.

3. Isaac NEWTON - MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ - AYDIN MİLLETVEKİLİ ADAYI

MHP, bu seçimlerde ayakları yere sağlam basan bir aday tercih etmiş.

Isaac Newton bir ağacın altında otururken kafasına düşen elma sonucu Yerçekimi Yasası'nı buldu. Büyük Turan'a olan katkıları yadsınamaz. 

Alparslan Türkeş'in askerde alt devresi idi. 

Aynı zamanda Devlet Bahçeli'nin lisedeki matematik öğretmeni.

4. Charles DARWIN - HALKLARIN DEMOKRATİK PARTİSİ - ANTALYA MİLLETVEKİLİ ADAYI

Evrim Teorisi'nin sahibi Charles Darwin, HDP'nin seçimlerdeki en büyük kozlarından biri. Eski bir Papaz olan Darwin, Tanrı'nın varlığını kanıtlamak üzere çıktığı Dünya Turu'ndan bunun tam tersi bir fikirle geri döndü. Fikrini belli dayanaklarla sunup buna da Evrim Teorisi adını verdi.

Bugün bir çok bilimsel gelişmenin ana kaynağı haline gelen Evrim Teorisi'nin sahibi Darwin, aynı zamanda gölette taş sektirme rekortmeni.

Türkiye'deki azınlıkları kucaklamak isteyen HDP, Darwin sayesinde; Antalya'da 1.Parti olarak çıkabilecek mi?

5. Luis PASTEUR - SAADET PARTİSİ - BİLECİK MİLLETVEKİLİ ADAYI

Kuduz aşısının mucidi Pasteur, Saadet Partisi saflarında seçime katılmakta.

"Havlayan köpek ısırmaz" sloganıyla yola çıkan Pasteur, tamamen kudurmuş bir nesil yetişmemesi için elinden geleni yapacağa benziyor. 

Bilecik'teki seçmen sayısının bir 101 oyunu bile kuracak seviyede olmadığını düşünürsek, kendisine verilecek 2 oyla bu bölgede 1. olarak ipi göğüsleyecektir.

6. Albert EINSTEIN - TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ - İZMİR 1.BÖLGE MİLLETVEKİLİ ADAYI

2.Dünya Savaşı sırasında Nazi Almanya'sının zulmünden kaçan Einstein seçimlere TKP'den  katılmakta. 

Einstein; Bu ülkede faşizmin hüküm sürdüğünü insanları bu adaletsiz düzenden kurtaracağını söyleyerek adaylığını açıkladı. Komünist Parti için büyük bir oy kaynağı olacağına kesin gözüyle bakılan Einstein'ın sayesinde, diğer illerden bile partisinin oy kazandırabileceği söyleniyor.

İzafiyet teorisine dayanarak Türkiye'nin çok kötü zamanlar geçirdiğini ama bundan sonrasının iyi olabileceğini söyleyen Einstein, 3x10üzeri8 oyla seçimi kazanmayı planlıyor.

7. Nicola TESLA - İŞÇİ PARTİSİ - SAMSUN MİLLETVEKİLİ ADAYI

Alternatif akımın mucidi Tesla, Solun tam sağında bulunan İşçi Partisi'nden seçimlere katılmakta.

Bir çok buluşa imza attı ama Edison'un tam tersine olmayan ticari zekası yüzünden bir türlü hakettiği değeri göremedi Nicola TESLA.

 Adını "Tesla Bobini" koyduğu akım dağıtıcı sayesinde kablosuz elektriği tüm Türkiye'ye vermeyi düşünen Tesla, böylece siber kedi saldırıları yüzünden meydana gelecek elektrik kesintilerinin de önüne geçebilecek bir aday.

8. Galileo GALILEI - HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ - BURSA MİLLETVEKİLİ ADAYI

Seçimlere HEPAR safından katılan Galileo, siz ne derseniz deyin Dünya'nın döndüğünü söylüyor. Sert bir tavırla seçime katılan Galileo bu ülkeyi bölmek isteyenlerin sonuna kadar karşısında.

Eski bir gök bilimci olan Galileo'nun yıldızları ve güneşin hareketini yorumlayarak seçimi kimin kazanacağını tahmin edebilme yeteneği var.

9. Marie CURIE - KADIN PARTİSİ - EDİRNE MİLLETVEKİLİ ADAYI

Nobel Ödülü alan ilk Kadın Bilim İnsanı olan Marie Curie seçimlere yeni kurulan Kadın Partisi'nden katılıyor. Polonyum'un mucidi aynı zamanda Nükleer Enerji'nin annesi sayılan Madam Curie, Türkiye'de yapılacak olan Nükleer Santrale karşı.

Eğer partisi barajı aşar da seçilirse kadın cinayetlerini önlemek ve suçluların daha ağır cezalara çarptırılması için çalışacak.

10. Mark ZUCKERBERG - LİBERAL DEMOKRAT PARTİ - YOZGAT MİLLETVEKİLİ ADAYI

Aslında parayı bastırıp küçük bir ülkeyi satın alabilecek kadar servete sahip olan Zuckerberg, güzide tatil bölgemiz Yozgat'ın milletvekilliğine aday. LDP'nin seçim bütçesinin tamamını karşılayan Zuckerberg eğer seçilirse Yozgat'ı turizmin cenneti haline getirecek ve kendisine oy veren herkese en az 5 kız emesen adresi verecek. Facebook'da arkadaş ekleme sınırları olanların da sınırını kaldıracak.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sc

Galileo adamdır

takemetothehogwarts

40 yapıyorsa senindir. değilse hiç senin olmamıştır.

muhammed-yilmaz3

Burdaki salakça yanlış bilgiyi düzeltmek için kaydoldum.Darwin Beagle seyahatine(1831-1836) Tanrı'nın varlığını ispatlamak falan için katılmadı.Katılma sebebi Güney Amerika kııyılarının haritasını çizmekti.Darwin tanrı-tanımayan(Ateist) bir insan da değildir Agnostiktir kendisi.Agnostik olması da ömrünün sonlarına doğrudur Beagle seyahatinden çok sonra saçmalamayın. Kaynakçalar: Francis Darwin:Charles Darwin'in özyaşam öyküsü Dünya Tarihinde Bilim ve Teknoloji James E. McClellan,Harold Dorn:Sayfa 372

onur.sahinn

"Hollanda’dan döndüğünde, evindeki masasında 2 yıl sürecek olan bir araştırma seferi için, kaptan Robert FitzRoy’un Beagle isimli gemisinde yer almaya hak kazandığına dair, Henslow’dan gelen mektubu gördü. Henslow, Darwin'den bu geziye çıkarak İncil'in ilk kısmını, "Yaratılış"ı ispatlamasını istiyordu. Birebir Kaptan FitzRoy (1805-1865) ile konuşarak, bu zeki genci gemisine almasını talep etmiş ve FitzRoy'u ikna etmişti. Darwin, Yaratılış'ı ispatlayacak ilk kişi olma düşüncesi ve Dünya'yı turlama fikriyle inanılmaz heyecanlanmıştır" Kaynak:

onur.sahinn

Yani Darwin'in İncil'in ilk kısmını, yaratılışı kanıtlamak için Beagle seyahatine çıktığı doğrudur. Bir de eğlenmek için hazırlanan bir galeri yüzünden bana bilimsel kaynaklara tekrar göz atma fırsatı verdiğiniz için sağ olun. Ayrıca orada "gölette taş sektirme rekortmeni" yazıyor. Onun hakkında da bir itirazınız varsa iletebilirsiniz. :)

muhammed-yilmaz3

Evrim Ağacı sitesi bu bilgileri nereden almış acaba sayfada aradım ama bulamadım .Sana gösterdiğim kitabın yazarı Charles Darwin'in oğlu Francis Darwin yani bu yazdıklarım kesin bilgiler.Evrim Ağacı'na gelirsek birçok yazılarını okudum bayağı bir yanlışlar var İngilizceden Türkçe'ye çevirdiklikleri makaleler galiba 1970'lerden kalma. çünkü yazdıklarında 1970'lerden kalma yanlışlar var. Darwin hakkında Ateist yazmıştın burda da Ateist olmadığı yazıyor zaten.Evrim gerçeğini hiçbir bir şey demiyorum yanlış anlaşılmasın.

onur.sahinn

Darwin'in yayınları için kaynak olarak şu adresi: veriyorlar. Buradan toparlamış olabilirler. Tam olarak olaya vakıf olmak için Henslow'un Darwin'e gönderdiği mektubu görmek, çözümlemek gerekli. Darwin'in din eğitimi aldığı ve Beagle gezisine de din eğitimi aldığı okulun hocası aracılıyla gittiğini biliyoruz. Ayrıca Darwin hakkında da "Ateist" demedim. Sadece Beagle gezisi sırasında Tanrıdan uzaklaştığını söyledim. Agnostik de demedim. Bir de söylediğim gibi bu paylaşım bilimsel bir makale değil, eğlenmek için hazırlanmış bir galeri sadece, "salakça bilgiler" demeye hiç gerek yoktu bence.

muhammed-yilmaz3

''Tanrı'nın varlığını kanıtlamak üzere çıktığı Dünya Turu'ndan bunun tam tersi bir fikirle geri döndü.''Yazmışsın bu da Ateist demek manasına gelir illa ''Ateist'' kelimesini kullanmana gerek yok.

kappa

bilim insanı olarak mark zökörbörk çokzel olmuş

pathetic

Bilgilendirme: Isaac Newton'ın kafasına elma düşmesi sadece bir iddiadır ve büyük ihtimalle gerçeği yansıtmadığı bilinmektedir.

Görüş Bildir