Görüş Bildir

etiket 9 Yaşındaki Halil'in Yürek Dağlayan Feryadı: 'Ölmek İstiyorum Anne'

Anasayfa > Gündem

Adana'da, bağışıklık sistemi doğuştan bozuk olan Halil Çiftçi'nin (9) dramı yürek burkuyor. Henüz 7 aylıkken 'hiperimmunglobulin' diye adlandırılan bağışıklık sistemi hastalığı ortaya çıkan ve durmaksızın kaşınan küçük Halil, 'Anne, artık ölmek istiyorum' diye feryat ediyor.

DHA'dan Çağlar Öztürk'ün haberine göre, Adana’da yaşayan Çiftçi ailesinin oğlu Halil Çiftçi’de, 7 aylıkken ‘hiperimmunglobulin’ (Vücuttaki bakteri, virüs, kanser gibi yabancı virüslerden koruyan bağışıklık sistemi) hastalığı baş gösterdi. Hastalığa bağlı olarak 4 aydır kaşıntıları artıp, dayanılmaz hale gelince küçük çocuğun vücudunun çeşitli yerleri kızararak, yara oldu.

Aynı hastalıktan bir oğlunu kaybetti

Aynı hastalıktan bir oğlunu kaybetti

İlk çocukları Anıl Çiftçi’nin de aynı hastalıktan yaşamını yitirdiğini belirten anne Emine Çiftçi, “Halil’e hamileyken, doktora gittim. İlk oğlumun da bu hastalıktan öldüğünü söyledim. Çocuğum, ilk zamanlar sağlıklıydı; bu hastalık tekrar karşımıza çıkınca mahvolduk” dedi.

'Krem, ilaç hiçbir şey fayda etmiyor'

'Krem, ilaç hiçbir şey fayda etmiyor'

Hastalığı nedeniyle artık okula da gidemeyen oğlunun, hiç durmadan kaşındığını belirten anne Çiftçi, “Oğlum, kaşınmaktan her yerini kanatıyor; geceleri ‘Ölmek istiyorum’ diye ağlıyor. Krem, ilaç hiçbir şey fayda etmiyor. Kaşıntı için sadece bir merhem kullanıyoruz.'

'Çare bulamadık. Yardım bekliyoruz'

'Çare bulamadık. Yardım bekliyoruz'

Ellerinden bir şey gelmediğini ifade eden anne Emine Çiftçi, 'Sürekli deri döküyor. Saatlerce kaşınıyor. Çocuğumuz, gözümüzün önünde eriyor. Kentteki hastanelerin dışında İstanbul ve Ankara’daki merkezlere başvurduk. Çare bulamadık. Yardım bekliyoruz” diye konuştu.

'Mühendis olmak istiyorum'

'Mühendis olmak istiyorum'

Okul hayatında çok başarılı bir öğrenci olduğunu söyleyen Halil Çiftçi ise “Bu hastalıktan kurtulursam mühendis veya mucit olmak istiyorum” dedi.

Haluk Levent'in kurduğu AHBAP yardım edeceğini açıkladı

CHP İstanbul Milletvekili Sezin Tanrıkulu da konuyu meclise taşıdı

CHP İstanbul Milletvekili Sezin Tanrıkulu da konuyu meclise taşıdı

'Halil Çiftçi'ye her türlü desteğin verilmesi hususunda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı ivedi adım atacak mıdır?' diye soran Tanrıkulu, Başbakan Binali Yıldırım tarafından yanıtlanmak üzere verdiği soru önergesinde minik Halil'in dramını Meclis gündemine taşıyarak soru önergesi verdi.

Sosyal medyadan da küçük Halil için mesajlar atıldı...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2625
447
110
58
25
17
11
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?