Görüş Bildir
Haberler
8. Çukurova Kitap Fuarı Kapılarını Açtı

8. Çukurova Kitap Fuarı Kapılarını Açtı

TÜYAP Adana Fuarcılık A.Ş. ve Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği bu yıl 8'incisi gerçekleştirilen Çukurova Kitap Fuarı, TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde bugün açıldı. 

250 yayınevinin katılacağı fuarda aralarında Gülten Dayıoğlu, Doğan Hızlan, Aydın Çubukçu, Can Dündar, Ataol Behramoğlu, Doğan Cüceloğlu ve İhsan Eliaçık’ın bulunduğu 300 yazar, çizer ve şair, okurla buluşacak. Geçen sene İstanbul Kitap Fuarı'nın onur yazarı olan Atilla Dorsay adına, 'Renkli Sinemaskop Bir Hayat: Atilla Dorsay' sergisinin düzenleneceği fuara öğrenciler ücretsiz olarak taşınacak. Altı gün boyunca 60 söyleşi, şiir dinletisi, panel ve konferansın düzenleneceği yeni yılın bu ilk kitap fuarı, 18 Ocak'a dek ziyarete açık.

 Şimdiye kadar 951 bin okur gezdi

Öte yandan, Çukurova Kitap Fuarı'nın basın toplantısında konuşan TÜYAP Kültür ve Sanat Fuarları Genel Koordinatörü Deniz Kavukçuoğlu, Adana'da şimdiye dek düzenlenen yedi kitap fuarına 951 bin okurun katıldığını açıkladı. Paris'te mizah dergisi Charlie Hebdo'ya yönelik saldırıyı da kınayan Kavukçuoğlu, 'Fuara katılacak karikatürcüler bu saldırıyla ilgili özel etkinlikler yapacaklar,' diye konuştu.

  • Sabitfikir
Kaynak: http://www.sabitfikir.com/haber/8-cuk...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın