Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

2016'nın Haziran Ayında Onedio Kullanıcılarından Gelen ve En Çok Paylaşım Alan 12 İçerik

-

Türkiye'nin en çok ziyaret edilen ve en sevilen sitelerinden biri olan Onedio, sadece editörlerin değil, sizlerin yani kullanıcıların da kendi içeriğini üretip paylaşabildiği çok etkileşimli bir site konumunda. 

Hazırladığınız içeriklerin binlerce kişiye ulaştığının ve paylaşıldığının kanıtı niteliğindeki bu içeriğimizde 2016 yılının Haziran ayının kullanıcılardan gelen, en çok okunmuş ve paylaşılmış içerikleri derledik. 

Önümüzdeki aylarda her ayın en çok okunan içeriklerini paylaşmaya devam edeceğiz. Bakalım hazırladığınız içerikler bu listeye girebilecek mi?

Not: İçerikleri ziyaret etmek için maddelerin başlığına tıklayabilirsiniz.

12. Kullanımı Bile Büyük Risk Taşıyan Dünyanın En Pahalı 10 Gereksiz Ürünü

İnsanlığın kaderidir, kimisi üç kuruşa muhtaç iken kimisi de parayı ne yapacağını bilemez. Milyon dolarlar olan köpek tasması, dolma kalem, satranç seti, tuvalet kağıdı, vs. Lüksün de ötesine geçen bu ürünlerde belki de biraz görgüsüzlük yatmakta. Örneğin, altın tuvalet kağıdını kim kullanıp da parasını çöpe atmak ister. İlginç!!... İçerik 780'in üzerinde paylaşılıp 176 binden fazla kez tıklanmış.

11. Benim Zamanım Yok Demeyin: Sağlıklı ve Fit Olmak İçin 11 Beslenme Alışkanlığı

Bugünlerde zinde ve sağlıklı kalmak zor zanaat. Özellikle günün büyük bir bölümünde dolu iseniz bu daha da zorlaşır. Bir işle meşgul olanların, özellikle çalışan anne-babaların en uygun diyet metodlarını bulmaları ve denemeleri için pek de vakitleri yoktur. Eğer zamanınız kısıtlıysa sizleri sağlıklı ve zinde tutacak aynı zamanda metabolizmanızı düzenleyecek ve zihin sağlığınıza da yardımcı olacak 11 öneriyi bir yere not edin... İçerik 1.7 binin üzerinde paylaşılıp 188 binden fazla kez tıklanmış.

10. Starbucks Bağımlılarının Bile Bilmediği İnsanı Hayrete Düşürecek 15 Starbucks Gerçeği

Öyle her gün iced latte'leri, iced americano'ları, frappucino'ları içmekle olmuyor. En Starbucks manyaklarının dahi bilmediği gerçekler var bu dünyada. Starbucks'ın imalat alanına girip ne var ne yok ortaya çıkarılan bu içerik 1.9 bin paylaşım alıp 180 binden fazla kez tıklanmış.

9. Başlarına Gelen Abukluklara Bir Yerlerinizle Güleceğiniz 16 Sporcu

Tüm spor branşlarından; dudaklara tebessüm, yüze kahkaha, kasıklara sancı sokan onlarca komik an, sporun ve sporcunun keyifli yanını ortaya koyar. Kimi sakarlık, kimi bahtsızlık, kimi de yeteneksizlik sonucu eğlenceli anlara mahal veren sporcuların komik görüntüleri neşemize neşe katsın. İçerik 2 binin üzerinde paylaşılıp 387 binden fazla kez tıklanmış.

8. Çizgi Filmler Hakkında Ağzınızı Açık Bırakacak 10 Entresan Bilgi

Çizgi filmleri severek izliyoruz peki gerçekten ne izlediğimizi biliyor muyuz? Ya da o çizgi filmlerle ilgili neler biliyoruz? Peki Pokemon hala devam etseydi ne olacaktı? Çizgi filmlerle ilgili birbirinden enteresan 10 bilginin derlendiği içerik 2.1 binin üzerinde paylaşılıp 450 binden fazla kez tıklanmış.

7. Kahve Hakkında Şimdiye Kadar Muhtemelen Hiç Duymadığınız 16 Garip Bilgi

Kahveyi içtik, keyfini sürdük, fotoğraflarını çekip Instagram'da paylaştık. Şimdi sıra geldi daha önce kahve hakkında bilmediğimiz bilgilere. Bu bilgiler diğerlerinden biraz daha farklı ve garip... İçerik 2.5 binin üzerinde paylaşılıp 119 binden fazla kez tıklanmış.

6. Şu Karışıklığı Artık Çözelim: Birleşik Krallık mı, Büyük Britanya mı, İngiltere mi?

Birleşik Krallık'ta yapılan AB referandumunun ardından ada halkları, AB'den ayrılmaya karar verdi. Tabii tarihi bir dönüm noktası olarak ifade edilebilecek bu olayın ardından herkes Birleşik Krallık'ı ve AB'nin geleceğini konuşuyor. 

Peki ne kadar doğru konuşuyoruz? AB'den ayrılan İngiltere miydi, Büyük Britanya mı yoksa Birleşik Krallık mı? Hangisi ne anlama geliyor, nereleri kapsıyor?... İçerik 3.4 binin üzerinde paylaşılıp 175 binden fazla kez tıklanmış.

5. "Kimsenin Bana Söylemediği Şeyler" Çalışmasından Kesinlikle Katılacağınız 19 Alıntı

Facebook'ta gördüğüm Alex Noriega isimli sanatçının 'Kimsenin Bana Söylemediği Şeyler' isimli çalışmasını sizlerle paylaşmak istedim. Bu çalışmada aslında hepimizin bildiği ama illa birilerinden duyduğumuzda anladığımız genel gerçekler var. Okuduğunuzda sizler de bu cümlelere katılacaksınız ve belki de biraz da olsa rahatlayacaksınız... İçerik 3.9 bin paylaşılıp 94 binden fazla kez tıklanmış.

4. Tarih Boyunca Gerçek Olamayacağı Düşünülen Ama Bir Şekilde Gerçekleşmiş 13 Olay

Tesadüflere inanır mısınız? Kaderde tesadüfi olaylar var mıdır? Yakın tarihi boyunca gelmiş en garip tesadüfler... İçerik 3.9 bin paylaşılıp 217 binden fazla kez tıklanmış.

3. Samimiyetin Adresi Bollywood'u Hollywood'dan Ayıran 20 Temel Fark

Bollywood mu Hollywood mu? Siz hangisini daha çok seviyorsunuz? Bollywood ve Hollywood arasında bazı temel farklar vardır. Bu farkları zaten izlerken bile hissedebilir ve anlayabilirsiniz. Birkaç film izleyerek anlamanın çok da kolay olmayacağı bu 20 temel farkın derlendiği bu içerik 5.5 bin paylaşılıp 143 binden fazla kez tıklanmış.

2. Son Zamanların En Komik Şehri Karabük Hakkında Yapılan 33 Güldüren Paylaşım

Son zamanlarda ünlü sosyal medya platformu Instagram'da 'Karabük Komedya' adlı bir hesap 'abisinin' kullanıcı adıyla Karabük hakkında eğlenceli paylaşımlar yapmakta. Sanayi şehri olarak bildiğimiz Karabük'ün aslında ne kadar renkli ve komedi unsurlarını barındıran bir yer olduğunu bize gösteren 'Abisinin'den izin alarak sayfasındaki paylaşımlardan ayrım yapmakta zorlandığımız 30 tanesinin paylaşıldığı bu içerik 6.8 binin üzerinde paylaşılıp 115 binden fazla kez tıklanmış.

1. Metropollerden Derhal Uzaklaşıp, Çanakkale’ye Yerleşmeniz İçin 17 Neden

Metropol sizi yaşlandırdı mı? İçinde bulunduğunuz keşmekeş, kaos içinden çıkılmaz bir hal mi aldı? Yaşadığınız şehrin karmaşası size “burama kadar geldi" mi dedirtiyor? Hayatınızın en değerli zamanları ev ile iş arasında trafikte mi geçiyor? Kısacası bir metropolde yaşamak için kendinize ürettiğiniz bahaneler artık tükendi mi? O zaman derhal beyaz eşyaları hurdacıya ve mobilyaları ateşe verip, pılı pırtıyı toplayıp Türkiye'nin ikinci boğazında kurulu Anadolumuzun muhteşem şehri Çanakkale’ye yerleşmek için 17 nedeniniz var demektir... İçerik 16 binin üzerinde paylaşılıp 122 binden fazla kez tıklanmış.

Siz de istediğiniz her türlü konu hakkında Onedio’da içerik hazırlayıp, yayınlayabilirsiniz!

İçerik yapımında yardıma ihtiyacınız varsa linklerimize göz gezdirin: 1 2

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
lotkkk

aslında sitenin son zamanlardaki şu garip yavaşlığına katlanabilecek biri en beğenilen, en ilgi çeken yorumları derlese süper olur.

viomatrix

hepsi alıntı yapıyor. ne anlamı var ki ? bir sitedeki bilgiyi diğer siteye taşımak yapılan. öyle olmamalı. birçok kaynaktan araştırmalar yapılmalı ve yeri geldiğinde kendi yorumlarını katmalı. orjinal olmalı.

Gizli Kullanıcı

Bence de..

Gizli Kullanıcı

Bunlardan birini Onedio'da okuduktan sonra başka bi yerde araştırdım. Baktım yazılar aynıydı.. :( :()

duru-hallac

Bi yanlışlık olmuş galiba listede. Birinci gözüken içerik 780 civarinda paylaşılmis on ikincide 17 binin uzerinde. Ayrica icerigimin 7.sirada degil 9.sirada olmasi gerekliydi

lxx

Evet onedioda herkes içerik hazırlayabilir hıhı kesinlikle. Eğer editör falan değilseniz hazırladığınız içerikler kurallara aykırı hiçbir şey içermese dahi "içerik kurallarını ihlal ettiği" gerekçesiyle yayına alınmayabilir. Şimdiye kadar emek verip yazdığım içeriklerden ikisi kurallara aykırı hiçbir şey olmamasına rağmen yayına alınmadı, ben de sildim. Ertesi gün editörün biri benim hazırladığım içerikteki görselleri kullanarak bir galeri hazırlamıştı.

Gizli Kullanıcı

Ne yazık ki öyle.. :( :/

bayan.sa.18

kesinlikle benimde başıma 3 kere geldi çıldırdım

Başlıklar

2016AltınAvrupa BirliğiBollywoodÇanakkaleDiyetFacebookİngiltereInstagramKarabükSosyal Medyaanneolayonediopokemon
Görüş Bildir