Yıllık Eğitim Ücretleriyle Cep Yakan Dünyanın En Pahalı Üniversiteleri

0PAYLAŞIM

Bunlar nasıl paralar!

Kaynak: https://www.afterschoolafrica.com/49524/...

Dünyada yükseköğretim veren bazı üniversitelerin eğitim ücretleri gerçekten inanılmaz derecede fazladır.

Özellikle ABD'deki üniversitelerin ücretleri diğer ülkelerdeki okullara göre daha pahalı olduğu söylenebilir. Haydi gelin yüksek ücretli üniversitelerin bu kadar pahalı olmasının nedenlerine ve dünyadaki en pahalı 10 üniversiteye birlikte bakalım...

Bu üniversiteler neden bu kadar pahalı?

Bu üniversiteler çok fazla öğrenci tarafından tercih edilmektedir. Talebin artmasıyla ücretleri yükselmektedir. En iyi öğretmenleri işe almaya ve onlara iyi fırsatlar sunmaya çalışırlar. Sundukları imkanlara göre de bu okulların ücretleri artmaktadır. Bu gibi nedenlerle dünyanın en pahalı üniversitelerinin ücretleri bu kadar yüksektir.

10. Claremont McKenna Üniversitesi

Konum: Kaliforniya, ABD

Eğitim ücreti: 64.325 dolar

Batı Amerika'nın en iyi üniversitesi olan Claremont McKenna Üniversitesi, Princeton Review'a göre ülkenin en mutlu ikinci üniversitesidir. Ethos Water'ın kurucu ortağı ve Starbucks başkan yardımcısı Peter Thum, Kongre üyesi David Dreier ve ödüllü komedyen Robin Williams okulun mezunları arasındadır.

9. Şikago Üniversitesi

www.instagram.com

Konum: Şikago, ABD

Eğitim ücreti: 64.965 dolar

Bu üniversite 1890 yılında ABD'nin en iyi yükseköğrenim veren üniversitesi olarak seçilmiştir. Birçok farklı ülkeden öğrenciler bu üniversiteye başvurmaktadır. Üniversitenin nüfusu şu anda 15.312'dir ve dünyanın en büyük üniversitesidir. Eğitim, ticaret, politika, bilim, araştırma ve eğlence alanlarında üniversitenin birçok başarılı mezunu vardır. Şikago Üniversitesi'nin mezunları arasında Microsoft CEO'su Satya Nadella, Oracle'ın kurucusu Larry Ellison ve NBA yetkilisi Adam Silver sayılabilir.

8. Wesleyan Üniversitesi

www.instagram.com

Konum: Connecticut, ABD

Eğitim ücreti: 65.443 dolar

Wesleyan Üniversitesi Maryland, Connecticut'da bulunan bir üniversitedir. Üniversite 1831 yılında kurulduğunda sadece erkek öğrencilere eğitim vermiştir. Kadınları 1872'den 1909'a kadar aday olarak kabul eden üniversite 1970 yılında tamamen karma eğitime geçmiştir. Wesleyan, NESCAC üyesi olarak Amherst ve Williams Kolejleri ile rekabet eden liberal sanatlar üniversitelerinden biridir.

7. Sarah Lawrence Üniversitesi

www.instagram.com

Konum: New York, ABD

Eğitim ücreti: 65.630 dolar

1926 yılında kurulan üniversite kuruluşundan beri sanat ve beşeri bilimler alanında eğitim vermiştir. William Duzer Lawrence bu okulu kurmuştur. Westchester'daki özel mülkünde bir öğrenim kurumu açmış ve eşi Sarah'nın onuruna okula onun adını vermiştir. Bu üniversitede farklı alanlarda birçok lider, profesyonel ve yenilikçi kadın yetişmiştir. Yoko Ono, Sigourney Weaver, Barbara Walters, Alice Walker, Amanda Burden ve Sharon Hom okulun mezunlarındandır.

6. New York Üniversitesi

www.instagram.com

Konum: New York, ABD

Eğitim ücreti: 65.850 dolar

New York Üniversitesi, Amerika Birleşik Devletleri Okulları ve Üniversiteleri'nin önde gelen üniversitelerindendir. Tüm dünyadan öğrencilerin başvurduğu üniversite 1831 yılında kurulmuştur. New York Üniversitesi'nin Manhattan, Greenwich'teki ana kampüsü dışında Accra, Berlin, Buenos Aires, Floransa, Londra, Madrid, Paris, Prag, Sidney ve Tel Aviv'de kampüsleri vardır. Ülkenin en büyük öğrenci nüfusuna sahiptir. Üniversite'nin 2015 yılı itibariyle 57.245 öğrencisi vardır. Üniversitenin eski NASA Johnson Uzay Merkezi baş mühendisi Jay Shanley gibi çeşitli alanlarda başarılı olan mezunları bulunmaktadır.

5. Columbia Üniversitesi

www.instagram.com

Konum: New York, ABD

Eğitim ücreti: 66.383 dolar

Amerika'nın en eski üniversitesi olan Columbia Üniversitesi 32 dönümlük alana inşa edilmiştir ve 1754 yılında Büyük Britanya Kralı II. George tarafından kurulmuştur. Üniversite Amerika Birleşik Devletleri'nde yüksek lisans derecesi veren ilk yüksek öğrenim kurumu unvanına sahiptir. Columbia Üniversitesi'nin Amman, Pekin, İstanbul, Paris, Mumbai ve Rio de Janeiro gibi birçok büyük şehirde kampüsleri bulunmaktadır. Üniversite birçok alanda tanınmış mezunlar yetiştirmektedir.

4. Dartmouth Üniversitesi

www.instagram.com

Konum: Hanover, ABD

Eğitim ücreti: 67.044 dolar

Dartmouth Üniversitesi 1769 yılında Eleazar Wheelock tarafından kurulmuştur ve ABD'nin en eski 9. üniversitesidir. Aynı zamanda Amerikan Devrimi'nden önce kurulmuş 9 üniversiteden biridir.

3. Parsons Tasarım Okulu

www.instagram.com

Konum: New York, ABD

Eğitim ücreti: 67.266 dolar

Bu üniversite Manhattan, Greenwich'te bulunan özel bir sanat ve tasarım okuludur. Parsons Tasarım Okulu, New York'ta bulunan beş üniversitesinden biridir.

2. Johns Hopkins Üniversitesi

www.instagram.com

Konum: Maryland, ABD

Eğitim ücreti: 68.852 dolar

Baltimore, Maryland'de bulunan Johns Hopkins Üniversitesi özel bir akademik kurumdur. 1876'da kurulan üniversite adını ilk bağışçısı olan Amerikalı tüccar ve hayırsever Johns Hopkins'ten almıştır.

1. Harvey Mudd Üniversitesi

www.instagram.com

Konum: Kaliforniya, ABD

Eğitim ücreti: 70.853 dolar

Harvey Mudd Üniversitesi dünyanın en pahalı üniversitesidir. 1955 yılında kurulmuş özel bir üniversitedir. Okul teknoloji, mühendislik ve matematiğin yanı sıra beşeri bilimler, sanat ve sosyal bilimlere de odaklanmaktadır. U.S. News & World Report'a göre  Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en iyi 15. liberal sanatlar üniversitesidir. Harvey Mudd Üniversitesi aynı zamanda matematikte de en önde gelen bir bilim ve mühendislik kurumudur.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım...

İlginizi çekebilecek diğer içeriklere buradan ulaşabilirsiniz.👇

Sahip Oldukları Gelir Seviyelerine Göre Dünyanın En Zengin 17 Ülkesi - onedio.com
Sahip Oldukları Gelir Seviyelerine Göre Dünyanın En Zengin 17 Ülkesi - onedio.com
Kazançlarını Öğrendiğiniz Anda Kısa Süreli Bir Akıl Tutulması Yaşayacağınız Dünyanın En Zengin Kadınları - onedio.com
Kazançlarını Öğrendiğiniz Anda Kısa Süreli Bir Akıl Tutulması Yaşayacağınız Dünyanın En Zengin Kadınları - onedio.com
Kazandıkları Akılalmaz Paralar Kadar Yaptıkları Yardımlarla da Dikkat Çeken 15 Güzel Kalpli İnsan - onedio.com
Kazandıkları Akılalmaz Paralar Kadar Yaptıkları Yardımlarla da Dikkat Çeken 15 Güzel Kalpli İnsan - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir