Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yaşlanmayı Önleyeceğini Vadeden Deneyle 50'li Yaşlardan Artık Korkmanıza Gerek Yok!

21PAYLAŞIM

Ambrosia LLC firmasındaki bir doktorun, genç insanlardan aldığı kan plazmasını yetişkinlere vererek yaşlanmayı önleyeceği haberi 1 yıl önce çıkmıştı. Dr. Karmazin, Monterey, Kaliforniya'da yapılmış olan bu deneyi, New York'da tam teşekküllü bir klinikte gerçekleştirmeyi planladığını duyurdu. Mashable kaynaklı haberimizin detaylarına buyurun.

Kaynak: https://mashable.com/article/blood-boy-c...

Kan nakli sayesinde yaşlanmanın engellenebileceği düşünülüyor.

Sistem şu şekilde işleyecek: Ambrosia LLC, 25 yaşın altındaki insanlardan aldığı kan plazmasını, kan nakli aracılığıyla, gençliğini geri kazanmak isteyen yetişkin insanlara aktaracak.

Kesin olarak kanıtlanmamış bu fikir, bilimsel çalışma alanı olan parabiyozdan gelmektedir.

Bilim insanları, genç fareden yaşlı fareye yapılan kan naklinden sonra, yaşlı farenin sağlık verilerinin daha iyi olduğunu ve yaşlanmayı önleyebilme ihtimalinin olduğunu fark etmişler. Ancak araştırmacılar bu iyiye gitmenin sebebinin kan nakli olup olmadığından %100 emin değiller.

Dr. Kamazin de aynı deneyi insanlar üzerinde denemek istiyor.

Kan bankalarından tahsil edilen kan ve prosedür başına $8,000 ödemeye gönüllü deneklerle, bu deneyini gerçekleştirebilir. Dr. Karmazin geçen yıl bu prosedür hakkında "Yaşlanma sürecini tersine döndürebileceğimizi düşünüyorum" demişti. "Şu an elimizde bu tedaviden sonra fizyolojik olarak gözlemlenen değişimlerin verileri de var. Bizim amacımız bunu herkes için uygun kılmak."

Klinik deney Ocak ayında yapıldı.

Sonuçlar henüz yayınlanmamasına rağmen doktor tüm gücüyle ilerlemeye devam ediyor. Doktorun Mashable'a, ya bu yılın sonunda ya da gelecek yılda New York'ta kliniğini açmayı umut ettiğini söylemiş. Doktorun söylediğine göre, şu ana kadar 150 hastası ve tedaviyi tekrar almak isteyen hastaları varmış. Yeni kliniğin muayene başına alacağı ücret açıklanmasa da doktor, kliniğin New York'da olacağından emin. Doktor, "Amerika'nın yaşlanmış insan popülasyonunun büyük kısmı New York'da" diyor.

Bu tedavinin işe yarayabilme ihtimalini düşünürsek önümüzdeki yıllarda New York'da yaşlı insan kalmayacak gibi gözüküyor!

Bu deney hakkındaki düşüncelerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
turkmenhan-udenazarov

şu an 12 yaşımdayım boyum var fakat yüzüm değişmedi, nedense

war_blackpeak

Elizabeth Báthory daha 17. yuzyılda bunu bulmuştu aslında. Ama kullandığı teknik yanlıştı garibimin :D

doctor-what

bana çok düz mantık gibi geldi ama işe yarsa efsane olur, gençler ara ara kan bağışı yaparlar/satarlar, yaşlılar da alır, güzel olur bence

layd

önemli olan beyin hücrelerine fayda etmesi beyin yaşlanması duruyorsa her türlü süper olur ama gençleşmek bu kadar da basit olmamalı yine de eksik veya yolunda gitmeyen bir şeyler olur gibi geliyor bana.

birvatandas

ruhu yaşlanana çare bulun bence

Görüş Bildir