Görüş Bildir
Haberler
Ve Melih Gökçek Görevinden Ayrıldı: 'İstifamın Tek Gerekçesi Erdoğan'ın Talebi'

etiket Ve Melih Gökçek Görevinden Ayrıldı: 'İstifamın Tek Gerekçesi Erdoğan'ın Talebi'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın istifasını istediği belediye başkanları arasından yer alan fakat koltuğunu bırakıp bırakmayacağı tam bir yılan hikayesine dönen Melih Gökçek, yaptığı veda konuşmasıyla 23 yıllık görevinden ayrıldı. Gökçek,' Recep Tayyip Erdoğan tarafından istifam istenmiştir. Emir demiri keser. Başarısız, yorgun olduğumu düşündüğüm için değil, sadece Erdoğan'ın talebini yerine getirdiğim için istifa ediyorum' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 23 yıldır sürdürdüğü görevinden istifa etti. Gökçek veda konuşmasında özetle şunları söyledi:

İstanbul-Ankara cami kıyaslaması

İstanbul-Ankara cami kıyaslaması

'İstanbul'da 4 bin 640 kişiye bir cami düşerken, Ankara'da bu bin kusura inmiştir. Artık Ankara'nın adı mabetsiz şehir değil, inanç şehridir. Ankara, metroyu bizimle tanıdı. Teleferikle bizim sayemizde tanıştı. Yollarımızı genişlettik. 312 tane köprü, alt ve üst geçit yaptık. Kesintisiz trafik akışını Türkiye'ye biz öğrettik. 139 tane yaya üst geçidi yaptık. 1994 yılında hatırlar mısınız Ankara'da trafikte 394 kişi vardı, trafikten geçilmiyordu. Şimdi 7 kat arttı araç sayısını, trafik hani nerede?'

"Bozkır Ankara'nın adı artık Yeşil Ankara"

"Bozkır Ankara'nın adı artık Yeşil Ankara"

Ankara'da 146 tane yeni bulvar açtık. 7 bin 255 kilometre yeni yol açmışız. Bölünmüş yolları yapıp trafik kazalarını önledik. Kentimize 5 giriş yaptık. Biz belediye başkanlığımıza geldiğimizde hava kirliliğinde kuşlar ağaçtan dökülürdü. Havayı temizledik.Toplam 15 bin 315 kilometre altyapı yapmışız. Bizden önce musluklardan çamur akardı. Biz geldiğimizde Mamak ve Çankaya çöp kokusundan geçilmezdi. Çöp bertaraf tesislerini kurduk. Bozkır Ankara'nın adı artık Yeşil Ankara.

"Kentsel dönüşümde Ankara bir numara"

"Kentsel dönüşümde Ankara bir numara"

Kentsel dönüşümde Ankara bir numaradır. Şu ana kadar kaldırdığımız gecekondu sayısı 20 bin 499'dur. 33 bin 612 konut ürettik. Bu konutları üretirken vatandaşımız mağdur olmasın diye ödediğimiz kira parası 265 milyon lira. Türkiye'de sanayi ve organize sanayilerine karşılıksız olarak altyapı hizmeti verdik. 290 trilyon liralık yatırım yaptık. Sosyal ve kültürel projelerde Ankara, Türkiye'de bir numaradır.

İçeriğin Devamı Aşağıda

"Dar gelirli 1 milyon 228 bin aileye kömür verdik"

"Dar gelirli 1 milyon 228 bin aileye kömür verdik"

Dar gelirli 1 milyon 228 bin aileye de 1 milyon 228 bin ton kömür verdik. Yaşlılarımızı unutmadık, ev temizliklerini, psikolojik destek hizmetlerini yaşlı hizmetleri merkezimizden verdik. Rakamları görüyorsunuz, büyüklüğünü görüyorsunuz. Engellileri hep baş tacımız yaptık. 342 bin engelliye destek hizmetleri verdik. Her gün 45 tane engelli okulunun yemeklerini ücretsiz olarak biz verdik. Engellilere, ihtiyaçları olan apartlarını dağıttık. Türkiye'de binası olan tek çocuk meclisi Ankara'da. Nerede bir deprem ve sel felaketi olsa Ankara orada. Mültecinin yanında Ankara Büyükşehir Belediyesi oldu. Kayyımlara devredilen belediyelere en büyük yardımı biz yaptık. Spora yardımımız büyük oldu. Şu rakamları öyle zannediyorum meclis üyeleri dahil ilk defa duyacak. EGO SPOR, 213 tane madalya kazandı.

"Erdoğan liderliğinde bu hareket, milletimiz için sayısız fedakarlıklar yapmıştır"

"Erdoğan liderliğinde bu hareket, milletimiz için sayısız fedakarlıklar yapmıştır"

Şimdi bir başka bölüme geçmek istiyorum. Değerli arkadaşlar, ben yıllarını AK Parti'ye vermiş bir kardeşinizim. Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bu hareket, milletimiz için sayısız fedakarlıklar yapmıştır. Türkiye duble yollarla, hızlı trenle, her kentte kurulan üniversiteye, metroya, denizi üstten ve alttan geçen tünellerle Recep Tayyip Erdoğan döneminde tanışmıştır. Yaşam standartını artıracak projelerin yanında, sayısız hizmet verilmiştir.

"Emir demiri keser"

"Emir demiri keser"

Böyle bir siyasal iktidara biz de katkıda bulunmaya çalıştık. Genel başkanım ve liderim Recep Tayyip Erdoğan tarafından istifam istenmiştir. Bazıları benim yoğun bir tepki koyacağımız düşünüp olayı kaşıdılar. Dikkat ederseniz çok tweet atan Gökçek cevap bile vermedi. Melih Gökçek'in sessizliğin nedeni beydi? Ben bir dava ahlakından geliyorum. Benim davamda nefse uymak yoktur. Şahsi çıkarlar için davaya zarar vermek yoktur. Emir demiri keser. Bizler bu umudu inşa ederken o gün liderimiz benim belediye başkanlığı yaparak katkı sağlamam gerektiğini düşündü. Bugün ise istifa ederek katkı sağlamam gerektiğini düşünüyor. Ben istifa etmezsen inandığımız umutlara haksızlık olur diye endişe ediyorum. Başarısız olduğumuz düşündüğüm yorgun olduğum için değil sadece ülkemi lider ülke yapacağına inandığım Erdoğan'ın talebini yerine getiriyorum. Bana istifa etmemem konusunda çok baskı yapan oldu. Recep Tayyip Erdoğan demek mazlumların sahipsiz kalmaması demektir. Ben Melih Gökçek olarak vebal altına giremem. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın emrine uyarak Belediye Başkanlığını bırakıyorum. Bazıları soruşturmalardan korktu diyecek. Tek bir cezam elhamdülillah yoktur. Alnım aktır. Ben bir dava adamıyım. Benim duruşum 28 Şubat'ta da 15 temmuz FETÖ ihanetinde de Gezi olaylarında da hep aynı çizgide olmuştur.'

Gökçek'in istifası sosyal medyanın gündeminde...

İçeriğin Devamı Aşağıda
İçeriğin Devamı Aşağıda
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
748
118
89
64
35
33
24
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Mira Renk

Giderayak hala yol yaptık diyor aq.

Gidiyor Fışkiyelerin Efendisi :) Bye bye mayor Bye bye happiness Hello loneliness I think i'm gonna cry Bye bye mayor Bye bye sweet dinosaurs Hello em... Devamını Gör

SecreT

Şu an yarılıyorum.

Martı Canıtın

Bide cami kıyaslaması yapmasın mı.? Sanarsın inandığı dinin gereğinden dışarı adım atmıyo. Cami yapınca dindar, selamın aleyküm deyince mümin, yaptıkları he... Devamını Gör