Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Uykusuz Her Gece! İnsomnia Testine Göre Ne Kadar Uykusuzsun?

-
Abone ol

Çağımızın hastalıkları arasına girmiş sayılan insomnia uykusuzluk içeriyor. Uykusuz geceler ve devamında birçok bahaneyle uyuyamama hastalığı. Kronikleşmiş olarak devam eden bu hastalık artık çağımıza girmiş bulunmakta.

Testi çöz!

1. Uykusuz her gece dedik... Senin uykunu getiren içecekler neler?

Süt, ben süt çocuğuyum.
Ben 3 tane kahve içeyim yine uyurum.
Benim uykumu kimse getiremez.
Su içsem yarar.

2. Senin için zamanın geçmediği anlar oldu mu?

Bir keresinde bir olay oldu; zaman hiç geçmedi resmen.
Hayır zaman hep çok hızlı geçiyor.
Zamanı durdurmak istediğim zamanlar oldu bilakis.
Hayır zamana ellemek istemiyorum.

3. Bu kelimelerden hangisi senin aklını başından alıyor?

Seks
Kiraz
Alkol
Sigara

4. Psikolojik rahatsızlığın olsaydı hangisi olurdu?

Uzaylı el sendromu
Kudüs sendromu
Paris sendromu
Yabancı aksan sendromu

5. Bağımlılık yapan en büyük şey nedir?

Çekirdek
Işık
Pavyon
Ezhel

6. Bir hayvan besleseydin bu ne olurdu?

Ejderha
Koala
Dinozor yavrusu
Solucan

İnsomniasın!

Sen ''Uykusuz her gece yorgun ve ölesiye...''. Kesinlikle uyuyamıyorsun. Bu bir problem mi bilemeyiz fakat özellikle kafana son zamanlarda takılan problemler nedeniyle asla uyuyamıyorsun. Kendini yenilemeye ve dinlemeye ihtiyacın var. Böyle giderse uyku problemlerin ortaya çıkabilir. Kendini toparlamaya ve yeni bir sayfa açmaya ihtiyacın var. İnsomnia çağımızın uyku hastalığı sana vurmuş. Uyumadan önce kafanı açman gerekiyor ve sakinlemen gerekiyor. Sorunları uykudan önce kafandan atman gerekiyor. Problemlerini yatağa taşıma sevdiklerin de bunu sıkıntı edebilir. Aran bozulabilir. Dikkatli davranmalısın ve kendine gelmelisin. Uykusuz her gece...

Bazen uykusuzsun!

Bazı günler uyuyamadığın oluyor fakat bu insomnia olacak kadar değil. Fakat o yola girebilirsin. Kendine iyi bakmazsan bu durum ciddileşebilir. Gün içinde yaşadığın sıkıntıları kendine büyük problemler haline getirmeye devam edersen bu durum ileriler. Bir de kesinlikle şu telefonu elinden biraz olsun bırakman gerekiyor. Kendin için değilse insanlık için yapmalısın. Bizce mutluluk iyi bir uykudan geçiyor. İyi bir uyku yaşamadıktan sonra gün içinde nasıl diri olabilirsin ki. Ara ara uykusuzluğun seni sıksa da bazı günler öyle derin uyuyorsun ki tıpkı bir kedi yavrusu gibi. İnsanların her söylediğini kafana taktığın için haftada 2 - 3 kere uykusuz kalabiliyorsun. Kendin için en iyisini seçmelisin. Bir de yastığını falan değiştirsen iyi olur.

Uykusuz değilsin!

Uykun seni bazen ele geçirecek derece olsa da normal her insanda olan uykusuzluk kadar. Yani normal bir durum anormallik sezemedik. Biraz takıntılı bir insansın o yüzden çok nadiren uyuyamadığın geceler oluyor farkındayız. Bunlar da gelip geçici bir durumu gösteriyor. Kesinlikle böyle uzun süre uyuyamadığın durumlar olmuyor. Bazen çok heyecanlandığın için bazense kafana takılanlardan ötürü uyuyamıyorsun. Kendin için iyi bir şey yap ve bir tatile çık. Hayatında seni sıkıntıya sokan insanlardan uzak dur ve hayır demeyi bir an önce öğren.

Uykucusun!

Sen dünyada var olan en uykucu 50 kişinin arasına girebilirsin. Çok uykucusun ve gününün çoğunu uyuyarak geçirebilirsin. Uyku senin için en vazgeçilmez durum ve uykusuz yapamazsın. Uyku senin diğer yanın gibi. Taşta, toprakta, koltukta, sandalyede her yerde uyuyakalabilirsin. Bu konu hakkında komik anıların da var. Birilerinin omzunda uyuyakalmak gibi veya en olmayacak anda uyuyakalmak gibi. Uyku senin diğer adın gibi olmuş artık. Gamsızlığından mı bilemeyiz ama kimse senin uykunu bölemiyor. İstediğin kadar kahve iç seni etkilemiyor. Sen kesinlikle uykucuların en başısın. Taç giyinenisin.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
orhan-ulusoy

İnsomniasın! Biliyorum..

dark-tower

uykusuz birinin bu testi çözmeye ihtiyacı var mı :)

thehoneybadger

wtf is that test???

gzm-ynklr

İnsomniasın!

kahraman-sezer

Test boktan. 3.soruya sex demeyen tek erkek ben miyim acaba

Görüş Bildir