Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Üçüncü Ankara Saldırısında Can Kaybı 37'ye Yükseldi...

Anasayfa > Gündem

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ankara Güvenpark'taki bombalı saldırıda ölenlerin sayısının 37'ye yükseldiğini açıkladı.

Bu sabah yaralıların son durumu hakkında bilgi almak için Ankara Numune Hastanesi'ne gelen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu hastane çıkışında yaptığı açıklamada saldırıda hayatını kaybedenlerden birinin kesin, ikincisinin şüpheli olmak üzere saldırgan  olduğu söyledi. 

Sağlık Bakanı'nın verdiği bilgiye göre Ankara'daki saldırıda yaşamını kaybedenlerin sayısı 37'ye yükseldi...

Müezzinoğlu, Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde terör saldırısında yaralananları ziyaretinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Tıp Bayramı ruhunun 97 yıl önce oluştuğunu, İstanbul'un işgaline isyan eden hekimlerin 14 Mart 1919'da ülkenin bağımsızlığı, milletin özgürlüğü uğruna başlattıkları isyan ve milli ruhunun 97'nci yıl dönümüne gelindiğine işaret etti.

'Ölenlerden biri kesin saldırgan'

'Ölenlerden biri kesin saldırgan'

'Teröristleri bu ülkeden yok etmek bu ülkenin birlik ve beraberliğiyle güçlü bir şekilde başarılacaktır' ifadesini kullanan Bakan Müezzinoğlu, Ankara'da dün gece yaşanan terör saldırısını anımsattı. Terörü kınayan ve lanetleyen Müezzinoğlu, şöyle devam etti:

'Bu insanlık dışı, masum insanları katletmeyi göze alan, bunu organize eden zihniyeti lanetliyorum. Dün akşam itibarıyla olay yerinde 30 kaybımız var ama bu 30 kayıptan birinin kesin, ikincisi şüpheli, terörist olması söz konusu. Hastanelerimizde dün akşam itibarıyla dört vatandaşımızı kaybetmiştik. Bu sabah itibarıyla biri Hacettepe'de, biri Numune'de, biri de Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanemizde olmak üzere üç vatandaşımızı kaybettik. Dolayısıyla hastanelerimizde kaybettiğimiz vatandaş sayımız yedi oldu.'

'15 kişi yoğun bakımda ve durumları ciddiyetini koruyor'

Müezzinoğlu, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, ailelerine sabır dileyerek, 'Hastanelerimizde 71 yaralımız var. Bunlardan 14'ü acil servislerde müşahede altında, 15'i yoğun bakımda ciddiyeti olan vakalarımız. 41 vakamızın da servislerde tedavileri yapılıyor. Onlara da şifa diliyorum. Terörü lanetliyorum. Asla başarılı olamayacaklar ve bu millet bunları kazdıkları çukurlara, insanlık dışı hain emellerine ulaşamayacak şekide gömecektir' dedi.

Bir basın mensubunun 'Adli Tıp Kurumundaki son durum nedir' sorusu üzerine Müezzinoğlu, konuyla ilgili açıklamaların Adalet Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı yetkililerince yapılacağını, yaralıların tedavi süreçleriyle ilgili bilgilerin de basın mensuplarıyla paylaşılacağını aktardı.

AA

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yunus Emre Köseoğlu

*Terör örgütü mensubu akli dengesi yerinde olmayan canlı bomba şehre giriş yapar. *Şehirde fink atar araba soyar keşif yapar. *Girerken tabii yüzlerce kilo p... Devamını Gör

Özcan Gündüz

sabrımızı sınamasınlar türünde açıklamalara devam...550 tane şeref yoksununu beslemeye devam ettikçe bu manzaralar değişmeyecek ve bu millet yine birşey olma... Devamını Gör

Dromaeosauridae

hiç utanmadan sıkılmadan akepe ne yapsın demiş aktroller! analar ağlamasın palavrasıyla şehirlere teröre kim izin verdi! akepe sayesinde şehitler kelle ,öcal... Devamını Gör