Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Türkiye'yi Rahatlatma Projesi: Jeopolitik Konumumuza Alternatif Olabilecek 12 Yeni Yer

 > 
83bPAYLAŞIM

Arkadaşlar ben ne desem boş. Haritada gördüğünüz gibi her tarafımız savaşlarla sarılmış. Tamam bize bir şey olmuyor ama huzur yok huzur. Jeopolitik konumumuz çok güzel diyorduk tamam ama huzur olmadıktan sonra neye yarar. Ülkemizin şu anki konumunu aratmayacak yeni yerler var. En çok hangisi beğenilirse oraya taşınıyoruz!

1. Meksika ve Amerika'nın arası

Bir komşumuz Meksika diğeri ABD. Üç noktadan Amerika kıtasına temas edeceğiz. Gördüğünüz gibi Hatay neden şeye benziyor diyorduk, faydaları ortada. Hem okyanus kadar dalgalı da olmaz denize girilir.

2. Hatay ve New York kardeşliği

Hatay yine farkını gösteriyor. Tek komşumuz Amerika olacak ve Atlas Okyanusu'na kıyımız olacak. Karadeniz bölgesi biraz Bermuda Şeytan Üçgeni'nde kalıyor olabilir ama bu büyük bir sorun olmayacaktır.

3. Panama Kanalı ve İstanbul Boğazı'nın mükemmel birleşimi

Bu sayede İstanbul Boğazı değerini kaybetmeyecek ve yine eskisi kadar güzel olacak. Ayrıca Ege kıyılarında da Kolombiya'daki gibi marihuana yetiştirmek serbest olacak.

4. Venezuela ve Haiti arasında adeta bir köprü

Artık tek sezon olacak 'İlkbahar'. Şu an hepimizin sıcaktan kavrulduğunu düşünürsek tüm yıl 22 derece sıcaklık olması bizi rahatlatacaktır.  Bundan sonra Karadeniz kıyılarına yakın adalarla ilgili kıta sahanlığı sorunumuz olur mu bilemiyorum ama Atlas Okyanusu iyi görünüyor.

5. Alaska komşuluğu

Baştan söylüyorum soğuk demeyecekseniz gidelim buraya. Burada pek bir numara yok. Balık, soğuk, petrol... Buraya nasıl gideceğiz çok dolanmamız gerekmez mi derseniz ABD üzerinden yürütürüz. Yapmadığımız şey değil.

6. Avustralya ve Hint Okyanusu

Ne Avrupa'yı ne de Amerika'yı istemiyorum diyorsanız burası tam size göre. Burada yazken orada kış, burada kışken orda yaz. Kangurusundan tut da fillerine kadar her türlü hayvan da var.

7. Avrupa'ya tam entegrasyon

Ben Avrupa'yı seviyorum uzak kalamam buralara diyorsanız Fransa ve İspanya'nın arasına girelim. Bir çok avantajımız olacak burada. Tek sorun İstanbul Boğazı artık etkisini yitirecek. Trakya da Atlas Okyanusu'nda bir ada olacak kalacak.

8. Gurbetçilerimiz artık bizi özlemeyecek

Yurt dışına uzun süre çıkanlar bilir biz ülkemizi hemen özleriz. Almanya, Hollanda ve Belçika'da yaşayan gurbetçilerimiz artık hafta sonu için bile ülkelerine gidebilecek. Ayrıca Norveçli balıkçılarla Karadenizli balıkçılarımız yakın ilişkiler içerisinde olacak. Belki onlar da hamsiyi sever.

9. Grönland

Sıcak yaz günlerine ilaç gibi gelecek bir yer. Bir de İzlanda yakın. Başka da bir şey yok burada.

10. Yeni Zellanda'ya yancı olacağız

Artık dünya umurumuzda olmayacak. Hiçbir derdimiz olmayacak burada. Hayvanlarla, balıklarla, tarımla uğraşırız. Gül gibi geçinir gideriz.

11. Japonya'ya tsunami bariyeri

Japonların çok hoşuna gidecek bir seçenek. Biz de bir şekilde çaresine bakarız tsunaminin. En azından Güney Doğu Anadolu Bölgesi deniz görecek ve serinleyecek.

12. Türkiye Adası

Hiçbiri olmadı Atlas Okyanusu'nun ortasında kuruluruz. Avrupa, Asya ve Afrika'nın ortasındayken bir anda kendimizi Amerika, Afrika ve Avrupa'nın ortasında buluruz. Üç tarafımız denizlerle çevriliyken her tarafımız denizlerle çevrili olur.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hytale

7 numarada Suriye nerde la? :D BENİM FAVORİM 3 VE 10

Gizli Kullanıcı

Sıkıntı içeride amk, toprakların konumunu değiştirsen ne fark edecek?

Gizli Kullanıcı

7 numara cuk diye oturmuş ama favorim 12 numara oldu. Yeni dönemin Atlantis'i biz olacağızzz.

ozlem.coban

benim favorim 7-1-12 taşıyalım da kurtulalım

gulsah.light

Tsunami barajı ahgsjsgdj. Her biri birbirinden şahane alternatifler vallahi insanın kalkıp ülkeyi halatla çekesi geliyor.

Görüş Bildir