Türkiye'yi Biraz Fazla Sevdi: Mülteciler İçin Gelen Lindsay Lohan'dan Başörtülü Paylaşım

-

Hollywood'un tatlı delisi, çocuk işçisi, drama kraliçesi Lindsay Lohan geçtiğimiz ay erkek arkadaşıyla yaşadığı şiddetli kavga ve tartışmalarla gündeme gelmişti. 

Tam "uyuşturucuyu yeni bırakmıştı, hayatını düzene koyuyordu, yoksa yeniden mi düşüş dönemine girecek?" derken, Lindsay herkesi yanılttı ve zor döneminde şifayı, başkalarına yardım etmekte buldu.

Her şeyden Lindsay'in bu paylaşımıyla haberdar olduk: Suriyeli mültecilere yardım kampanyası kapsamında Türkiye'ye geliyordu.

İlk durağı da İstanbul oldu. 

Öncesinde de Yunanistan'da güzel bir tatil yapmıştı.

Önce Sultanbeyli'ye gitti; Suriyeli bir ailenin evini ziyaret etti. Hikayelerini dinledi, hediyeler verdi.

Hikayesini dinlerken gözyaşlarını tutamadığı ailenin küçük kızıyla da işte böyle arkadaşlık kurdu!

Çünkü O Lindsay Lohan ve asla kendisinden ödün vermez. Prenses prenses eğlendirdi küçük kızı!

Daha da önemlisi tüm bunları milyonlarca takipçili Instagram hesabından pop kültürünün önemli bir figürü olarak paylaştı; duyulmasını sağladı.

Zira Amerika'da seçimler öncesi göçmen ve mülteci konusu sıkça konuşuluyor.

Ardından ise Gaziantep'e doğru yola çıktı, kendisine Fatma Şahin de eşlik etti. Bu sefer de bir mülteci kampını ziyaret ettiler.

Hollywood'daki fırtınalı ve ışıltılı hayatını bir kenara bıraktı, biraz daha "gerçek" hayatlara misafir oldu.

Çocuklarla teker teker tanıştı, hediyeler verdi. Eski bir Disney yıldızı olarak çocukların dilinden anlıyor tabi, adeta neşe dağıttı!

Yengeç kadını sonuçta, bebişleri kucakladı <3

Beyaz doktor önlüğünü giyip çocuklara moral de verdi. Belki de bu çocuklar savaştan önce Lindsay'in dizilerini izliyorlardı...

Ortama uygun uzun çiçekli elbisesiyle mülteci kadınların problemleriyle de ilgilendi, uzun uzun çözüm seçeneklerini tartıştılar.

Lindsay her ne kadar şöhretin ve ışıltının içine doğmuş olsa da, uyumlu ve mütevazı bir kadın gerçekten. Hiç yabancılık çekmeden ortama adapte oldu. Bir Kuran dahi kendisine hediye edildi.

Ki zaten hatırlarsanız Lindsay'in İslamiyet'e olan merakını daha önceden biliyorduk. Ünlü yıldız elinde bir Kuran ile görüntülenmişti.

İslam dinine geçmeyi düşündüğünü, şimdilik sadece kutsal kitabı okumaya ve dini araştırmaya başladığını da açıklamıştı.

Başlangıç seviyesinde Arapça öğrenmeye başlamış ve kültüre de oldukça ilgi duyuyordu. Lindsay Müslüman oldu olacak diyorduk ki...

Son paylaşımında kendisini başörtülü olarak da gördük!

Kampta tanıştığı insani yardım çalışanı Azize isimli kadının başörtüsüne iltifat etmesi üzerine, Azize ona bir tülbent hediye etti. Lindsay de zaten dünden meraklı olarak hemen taktı ve işte böyle şirin bir poz verdiler!

Söz konusu dayanışma olunca, kadınlar işte böyle farklılık tanımıyor!

Biraz delidir, uçarıdır, kendi içerisinde problemleri vardır ama Lindsay esaslı kızdır! Bunu bir daha kanıtladı!

Şimdiki soru ise İslam dinine geçmekte ne kadar ciddi olduğu!

Peki sizce Lindsay Lohan İslam dinine geçse hangi ismi almalı?

Sudenur
Beyza
Aleyna
Rabia
Sümeyye

Onedio Yaşam'ı Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hisestra

en sondaki anket neydi pkhgtğtodfjfojk

kuzeycephesi

çomar itemi +9

kedisevici

iman pover <3<3<3<3<3<3

melisunlergmail.com

yılmaz özdil'in kadın kitabını okuyanlar ya da en azından köşe yazılarını takip edenler hatırlayacaklardır. amerika ne zaman böyle barış elçisi yollasa o ülkeye en az 1 yıl sonra bomba atar. angelina jolieler nicole kidmanlar boşuna ziyaret etmez. lindsay de gelmiş gele gele mülteci suriyelilere gelmiş sizce ne olacak dersiniz?

reshontheway

Lindsay Lohan tipik bir hayattan aldığı tüm zevkleri alıp farklı yönelimler içine girmeye başlayan bir ünlü oldu. Erken yaşta ünlü oldu, zevginlik içinde yüzdü, uyuşturucu ve alkol batağına saplandı, +18 filmlerde oynadı, hapse bile girdi, ırkçı söylemlerde bulundu baktı artık yavaş yavaş yine erken yaşta sönüyor şimdi yardımsever abla imajını kullanmaya başladı. Bu kamplara gelen bilmem kaçıncı ünlü ama bir bok yaptıkları yok sadece kendi reklamlarını yapıp sonra defolup gidiyorlar. Tek işe yarayan kısmı bizim çakma ünlülerimize sürekli "örnek" oluyorlar. Bu tip insanların sonu da maalesef intihar oluyor.

Görüş Bildir