Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Türkiye’de Mutlu Yaşamak Gayet Mümkün: 18 Adımda Türkiye’ye Özgü Mutluluk Reçetesi

 > 
332PAYLAŞIM

Türkiye’nin, Norveç’ten, İsveç’ten, Almanya’dan, Japonya’dan, Amerika, Kanada, Uruguay’dan çok farkı var. Burada mutlu olmanın yolu klişe şeylerden geçmiyor. Mesela kitap okumak, dünyayı gezip görmek, sevdiklerinle güzel bir gün geçirmek Türkiye şartlarında mutlu olmanın çaresi değil. Burada mutlu olmak istiyorsan çok başka şekilde davranman, yaşaman gerekir. Yoksa bırakmaz yakanı keder, gam, hüzün, gözyaşı. 

İşte Onedio Mutluluk İndeksi Yükseltme ekibi sizler için Türkiye’yi dolaştı ve mutlu olmanız için gereken, diğer ülkelerden çok farklı şartları derledi. Mutlu olmak isteyenler bu başlık altında toplanıyoruz.

1. Gazete, dergi, kitap, vb. şeyleri okumayı derhal bırakıyoruz.

Onun yerine kahveye gidip büyük abilerin sohbetlerine kulak kabartıyoruz, ülkemizin aslında ne kadar güzel bir yer olduğunu görüp keyifleniyoruz.

2. Ben gazete okumadan yapamam diyorsanız, “yandaş” diye tabir edilen ama aslında mutluluk saçan gazeteleri tercih ediyoruz.

Nasıl büyük bir lidere sahip olduğumuzu, gelirimizin her gün arttığını, Avrupa’nın bize hayran olduğunu, İslam aleminin bizden bir halife istediğini görüp mutluluğun kollarına bırakıyoruz kendimizi.

3. TV’ler için de aynısı geçerli, TRT1 başta olmak üzere, hangi kanalları izleyeceğinizi çok iyi biliyorsunuz siz.

4. Yaşanan herhangi bir terör olayının, patlamanın, saldırının ardından sadece hükümet yetkililerinin açıklamalarını dinliyoruz.

Diğer provokatörler sizi mutsuz etmeye çalışan, fena kimseler unutmayın!!

5. Sosyal medya mutluluğun anahtarı, tabi kimleri takip etmeniz gerektiğini biliyorsanız.

Dünya lideri, Sevdamız, büyük Türkiye, AK, vb. anahtar kelimelerle arama yapıyor ve karşımıza çıkan mutluluk ilacı hesapları takip ediyoruz.

6. Devlet yöneticilerinin kötülük yapabilecek kişiler olduğuna asla inanmıyoruz!

7. Gözümüzle görsek bile “bir bildikleri vardır” demesini öğreniyoruz.

8. Yaşanan her kötü olayın, mutlaka kökü dışlarıda olan bir kaynağı vardır, suçu daima bunlara atıp işin içinden çıkıyoruz.

İlluminati, Otpor, Almanya, Suriye, Rusya, Paralel, vb. devlet ve yapılanmalar sürekli senin üzerine oynuyor unutma.

9. “Orada ne işleri varmış”, “gitmeselermiş”, “dertleri başka”, “Tabii tabii biliyoruz biz”, “arkasındaki güçler başka”, vb. kalıpları ezberliyor, gün aşırı mutlaka kullanıyoruz.

10. Her türlü eleştiriye karşı savunmanız var unutmayın, bu duble yollar, köprüler, AVM’ler, camiler, vs. süs olsun diye yapılmadı.

11. Particilik yapanları nasıl savuşturacağınızı halihazırda öğrenmiş olmanız gerekiyor.

CHP: Camileri ahır yaptı!

HDP: Terör örgütünün uzantısı!

MHP: Elini taşın altına koymaktan kaçtı!

Diğerlerini de baraj altında kalıyor zaten diye eledik mi bizden mutlusu yok.

12. Aynı zamanda parti liderlerinin kökenini, soyunu, sopunu, belli başlı vekilleri cinsel tercihlerini, yaşam tarzlarını, vs. iyice ezberliyoruz, mutlaka ihtiyacınız olacak.

13. “Kandırılmışlar” bunu sakın unutmayın… Kandırılmışlar…

14. 28 Şubat, 27 Mayıs, 12 Eylül, vb. tarihleri hoyratça kullanmaktan çekinmeyin.

15. Hakeza İskilipli Atıf Hoca, Adnan Menderes, Necip Fazıl, Şeyh Esad Efendi, vb. isimleri ve İstiklal Mahkemeleri - İdam edilen sarıklı alimler çağrışımını asla unutmuyoruz.

16. TRT6, "Kürtçe ağıt yakabiliyorlar", "türban artık serbest", "daha ne istiyorlar?", vb. mekanizmaları sürekli devrede tutuyoruz.

17. 1071, 2023, 2071, 1453, vs. bilmeniz gereken başlıca önemli tarihler, sadece bunları düşünerek bile mutlu olabiliyoruz.

18. Ve son olarak kesinlikle ikna olmuyoruz.

Kim ne söylerse söylesin, hangi kanıtı gösterirse göstersin, hangi belgeyi çıkarırsa çıkarsın kati suretle ikna olmuyoruz. Yav he he kalıbı böyle anlar için çok uygun, kullanıyoruz.

Allah mutlu ve mesud etsin.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ozgur-can3

eger bir ülkede kendi insanlarini kandiran bir medya varsa o ülkenin düsmana ihtiyaci yoktur diye bi söz vardi tamda türkiyenin durumunu anlatan bi söz

Gizli Kullanıcı

Hirşiyi riğmin bi ilke çik gizel! demeyi de unutmayın sakın.

ecegece1

Oğlum diyim mecliste niye birinci olmadın diyim, baba diyi mecliste başka gavatlar da vardı diyi ıhhıhıhhaa ahaheuhueahu ...

royalguard

bugün ve hürriyet gazetelerinin yandaş medya olduğunu da öğrendik ulan meğerse biz bu galeridekileri zaten uygulayıp hiç gazete okumuyormuşuz ki farkedemedik :D

Gizli Kullanıcı

Türkiye'de veyahut Dünya'da yandaş olmayan medya kuruluşu var mı? Sadece bir örnek istiyorum. Gazete okuyun ancak tersten okuyun.

Görüş Bildir