Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Tinder'dan Büyük LGBT Açılımı

 > -
Abone ol

Dünyanın en popüler çöpçatanlık uygulamalarından olan Tinder büyük bir yeniliğe giderek bünyesine 37 farklı cinsiyet kimliğini daha dahil etti.

Tinder LGBT konusunda büyük bir adım attı.

Özellikle ABD'de çok popüler olan ve epey kalabalık bir kullanıcı kitlesine sahip olan Tinder, LGBT dünyası açısında büyük bir adım attı.

Tinder'in yeni güncellemesi LGTB'leri çok mutlu edecek gibi gözüküyor.

Tinder'in son güncellemesi ile beraber bünyesine yeni cinsiyet kimlikleri eklendi. İsteyen kullanıcılar cinsiyet kimliği olarak bu farklı kimlikleri seçebilirler.

Kaç tane farklı cinsiyet açılımı geldiğini merak ediyor musunuz?

Yayımlanan güncelleme, Tinder uygulamasına tam 37 cinsiyet kimliği seçme özgürlüğünü getirdi. Sizde bu cinsiyet kimliklerinden istediğinizi seçebilirsiniz.

Tinder, daha önce kısıtlı bir cinsiyet seçme hakkına sahipti.

Tinder uygulaması, bundan öncesinde kısıtlı bir seçim hakkı sunan uygulama, özellikle Translar açısından kötü sayılabilecek bir profil çiziyordu.

Peki, nasıl cinsiyetler olacak?

Uygulama içerisinde bundan böyle sadece erkek ya da kadın değil aynı zamanda Transeksüel Erkek, Transeksüel Kadın ya da Agender gibi farklı seçenekleri de seçmek mümkün.

Bu güncelleme sayesinde artık kullanıcılar daha doğru bir şekilde eşleşecek.

Bu sayede kimlik konusuna özgür bir kullanım alanı getiren aplikasyon, kullanıcıların daha rahat eşleşmelerini sağlayacak.

Yeni cinsiyetler eklenirken GLAAD ile birlikte çalışılmış.

Konuyla ilgili açıklama yapan geliştirici firma CEO'su Sean Rad, güncelleme için merkezi ABD'de bulunan LGBT örgütü GLAAD ile birlikte çalışıldığını bildirdi.

Sean Rad, Transeksüel bireylerin uygulama içerisinde tacize uğramasına çok sinirlenmiş.

Sean Rad yaptığı açıklamasına, 6 ay önce Transeksüel bireylerin uygulama içerisinde tacizlere maruz kaldıklarını fark ettiklerini ve bunu duyduklarında epey sinirlendiklerini açıklamalarına ekledi.

Yeni cinsiyetleri nasıl ekleyebilirim?

Yeni cinsiyet kimliği seçeneklerini kullanmaya başlamak için uygulamayı güncellemeniz yeterli.

Belki Tinder'in yaptığı bu yenlik bazı sosyal medya platformlarına veya uygulamalarına örnek olabilir.

Tinder'in yaptığı bu yenilik çoğu kesimde olumlu karşılandı. Aynı zamanda Tinder'in önü olduğu bu yeniliğin diğer uygulamalara da zamanla gelmesi bekleniyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir