Görüş Bildir
Haberler
Thodex'in Kurucusu Fatih Özer'in MHP’li Saffet Sancaklı’nın Oğluyla Ortak Şirket Kurduğu Ortaya Çıktı

Thodex'in Kurucusu Fatih Özer'in MHP’li Saffet Sancaklı’nın Oğluyla Ortak Şirket Kurduğu Ortaya Çıktı

Yurt dışına kaçan Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer’in geçen yıl eylül ayında MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’nın oğlu Mert Sancaklı ile 'Hoppara' adlı bir şirket kurduğu ortaya çıktı.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Türkiye Çiftlik Bank vakasından sonra şimdi de Thodex vakasını konuşuyor. Kripto para borsası olan Thodex'te işlemlerin durdurulması ve savcılığın başlattığı soruşturmanın ardından şirket ülke gündemine oturdu. 

2 milyar dolar değerinde kripto parayla yurtdışına kaçtığı iddia edilen Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer, geride binlerce mağdur bıraktı.

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre, Özer'in geçtiğimiz yıl eylül ayında MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı'nın oğlu Mert Sancaklı ile ortak bir şirket de kurduğu ortaya çıktı. Erenköy vergi dairesine kayıtlı olan ve 28 Eylül 2020’de kurulan anonim şirketin amacı İTO kayıtlarında “Ödeme hizmeti verilmesi ve elektronik para ihracı” olarak tanımlandı. 

Sancaklı ve Özer’in yönetim kurulu üyesi ve temsile yetkili isimler olduğu şirkette, yönetim kurulu üyeliğinin 28 Eylül 2023'e kadar süreceği belirtiliyor. Özer, skandalın ortaya çıkmasından sonra sosyal medyadaki paylaşım ve Mert Sancaklı ile olan fotoğraflarını sildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Elektronik para şirketi

Elektronik para şirketi

Kayıtlara göre Hoppara Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri Anonim Şirketi’nin iki ortağı Mert Sancaklı ve Faruk Fatih Özer olduğu görülüyor. 20 Eylül 2020’de kurulan ve merkezi İstanbul Kadıköy olan şirketin amacı İstanbul Ticaret Odası kayıtlarında “Şirketin amacı ve faaliyet alanı ödeme hizmetlerinin verilmesi ve elektronik para ihracıdır” şeklinde tanımlanıyor. Sancaklı ve Özer’in yönetim kurulu üyesi ve temsile yetkili isimler olduğu şirkette iki ismin yönetim kurulu üyeliğinin 28 Eylül 2023 tarihine kadar süreceği belirtiliyor.

Fotoğraflarını sildi

Fotoğraflarını sildi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Mert Sancaklı ve Fatih Faruk Özer

Faruk Fatih Özer, Thodex'ten kullanıcıların paralarını çekememesi ve şikayet yağdırması üzerine ilk olarak sosyal medya hesaplarındaki paylaşımlarını sildi. Mert Sancaklı ile çok sayıda fotoğrafı olan Özer, Instagram'da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nu da ziyaret ettiği fotoğrafı paylaşmıştı. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu “Faruk Fatih Özer’i tanımıyorum. Şahsın sosyal medyada dolaşan fotoğrafı; 26 Aralık 2019’da Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’nın oğlu Mert Sancaklı’ya verdiğimiz randevuya eşlik ettiği ziyarette çekilmiştir” dedi.

İlgili haberimiz 👇

Ayrıca bakınız👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
64
29
15
7
4
1
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Tuna Karahan

Zerre şaşırmadım, hatta biraz daha araştırın ortaklarından birinin de AKP'li olduğu çıkar diyorum.

papa-3.-jb

Merkel bacımızın fotoğrafları bilim adamları ile, bizimkilerin fotoğrafları dolandırıcı, mayfa, oğlancı ve pedofil şeyh bozuntusu din tacirleri ile. Sonra ev... Devamını Gör

Elif yeter

Şirketin adında meymenet yok" hoppara" ahsdjkd niyeti hiç gizlememişler.

Ödeme şirketlerinin ismi trend olarak hep öyle. Papara, Tosla, İninal. Markasal olarak bakınca güzel aslında Hoppara.