Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Tatil Yaptığı Yerden Kendini Belli Eden 20 Tatilci Tipi

13bPAYLAŞIM

Tatil her bünyenin ihtiyacı bir olmazsa olmaz gıda. Hepimiz yaz aylarını iple çekiyoruz güzel bir tatil yapabilmek için ve belki de farkında olmadan o an içinde bulunduğumuz modumuza göre şekilleniyor nerede tatil yapacağımız. Güzel yurdumuzun yüzlerce tatil yöresi var elbet, biz sizlere aralarından 20 tanesini seçip sunuyoruz kafanızdaki moda göre seçin beğenin gidin çok geç olmadan;

1. Su sporlarına merak salan adam Cahit'in Alaçatı macerası

Alaçatı deli dalgaları ve güzel sahilleriyle su sporlarında iddialı olan tüm çılgınların her daim uğrak yeridir. Genelde de bu sporları aslında beceremeyen, ancak sağda solda "Pardon ama ben sörfçüyüm" diyebilmek adına gelenlerle dolup taşar güzelim plajlar.

2. Ömründe bir Rus yüzü görmeden ölmemek adına Alanya'ya inen patron Kamil Bey

Rus denince Antalya, Alanya adeta bir Moskova bir St. Petersburg kadar olağan şekilde akla gelir oldu. İlginçtir bu beldelerde de yaz olunca göbeği standartların biraz üstünde, parası bol muhtemelen orta ölçekli işletme patronu dayılar peydah olur. Tatil dönüşü boşanma davaları konusunda uzman bir avukat arar bu tipler.

3. Yalnız kovboy Necati'nin hazin bir Ayvalık öyküsü

Ayvalık da ilginç mekandır ülke genelinde ekip olarak kız peşine düşen erkekler Ayvalıkta yalnız, melankolik tipler olarak karşımıza çıkarlar. Başarılı olanları da görülmüştür, Abhazya'ya tayini çıkıp terk'i diyar eyleyen de...

4. İkoncan Şebo ve kankilerinin Bodrum tatili falan yani

Bodrum her zaman tatil denince bir marka gibidir. Sosyetenin tatil yeri olarak bilinmesinin yanı sıra sosyeteyle aynı kefeye girmek isteyen vatandaşlarımızın da akınına uğramaktadır. Bodrumda az biraz havalı gözüken herkes bir ikon, ikona, ikoncandır aslında tatil bahane 50 TL'ye lahmacun şahanedir.

5. Tatilini mobil olarak telefonunda geçiren Ceyda'nın Çanakkale maceraları

İlginçtir Çanakkale'ye tatile gidenlerin canı sıkıldığından mıdır nedir ya sürekli sosyal medyada bir şeyler paylaşırlar, ya da sağı solu ararlar, mesaj falan atarlar. Hatta özelden yürüyeni olur bunların. Hangi ara denize girer, yüzer eder yani tatil yapar bilinmez.

6. Çifte kumrular Numan ve Ayşe'nin Çeşme saadeti

Çeşme de al sevdiceğini git denesi bir mekandır. Genelde çiftlerin tatil yeri olarak göze çarpar fakat tatil boyunca yok "O kadına baktın" yok "Kaslı çocuğu mu kesiyorsun sen?" gibi aşkı sevdayı zedeleyecek muhabbetler peşini bırakmaz çiftlerin. Genelde bir sonraki tatillerini Karadeniz yaylasında yapar bu tipler.

7. Sahili kütüphane niyetine kullanan Melis'in Çınarcık keyfi

Çınarcık gibi tatil beldelerinde de ilginçtir doğru dürüst kumdan kale yapan, plaj voleybolu oynayan tipler bulunmaz. Alır eline kitabını insanlar fosur fosur okurlar, sanırsın tatil dönüşü KPSS'ye girecektir zalımlar.

8. Erkek erkeğe tatillerin adamı Murat ve ekibinin Didim laneti

Bu tiplerin de "Bak bu yaz alıyoruz kızları akıyoruz panpa" şeklinde başlayan tatil umutları erkek erkeğe sahilde batak oynama yönünde seyreder ve sonuçlanır. Çünkü Didim'in makus talihidir, o kadar İngiliz kıza rağmen erkek başına düşen kız oranı 1'e 0,25'tir. Erkek erkeğe tatilin başkentidir Didim.

9. İhtiyar delikanlı Refik abimizin Datça'yı fethi

Bu tip abilerimiz vardır, yürüdü mü "Vay zamanında estirmiş dayı" dersiniz. Genelde Datça gibi ulaşılması zor tatil yerlerini mesken edinirler. Çok fazla bir şey yapmalarına gerek yoktur sahilde iki yürüyüp ne kadar dul hanım, gençliğinin mumu sönmüş bayan varsa peşine dökülür bunların. Emekli öğretmen tatil köyünden farksızdır Datça ve türevleri mekanlar, ikinci baharını yaşamak isteyenlerin birinci tercihidir.

10. Ceren ve arkadaşlarının Fethiye'deki kimin eli kimin cebinde konulu çalışması

Kızlı erkekli arkadaş grupları vardır hani, kimse kimsenin sevgilisi değildir, cici cici arkadaştır bunlar. Atlar Fethiye'ye giderler bunlar, artık havasından mıdır suyundan mıdır orada bir şeyler olur illa. Aşk üçgenleri, beşgenleri ve hatta yamukkenarları vs. çeşitli geometrik ilişki bağları kurulur. Tatil sonunda herkes birbirinin tadına bakmış olur, arkadaşlıkları pekişmiş bir şekilde eve dönerler.

11. Aşk tazeleyen çift Kemal ve Pelin'in Kaş sefası

Kaş da bir garip aşıklar mekanıdır seven sevmek isteyen, sevip de kavuşamayan herkesin yolu bir kez buradan geçer ve illa romantik anlar yaşanır. Değişik yerdir Kaş, eli boş giden bile sevgili yapıp üstüne aldatmış olarak geri döner.

12. Terk edilmiş kız Figen'in kankileriyle Kuşadası rehabilitasyonu

Kuşadası'nda da karşınıza çıkan her kız ya işinden kovulmuştur, ya aldatılmıştır, ya da illa başına kötü bir şey gelmiştir. Kafa dağıtmak için oradadır ve her halinden ipiyle kuşağının neresiyle neresi arasında bağlantılı olduğuna dair önemli sinyaller verir. Kuşadası bir şeylerden kaçanların uğrak yeridir.

13. Maksadı tatil değil yemek olan Zafer'in Mersin dinlencesi

Kimileri de Mersin gibi gıda yönünden tatmin edici yerlerde tatillerini yapar ve 200 kilo olarak dönerler evine. Mersin sahilleri illa homini gırtlak tıkanan birilerine ev sahipliği yapar her yaz. Gıda turizminin Ibiza'sıdır Mersin benzeri yöreler.

14. Ailesiyle piknik tadında bir tatil düşleyen Adem Bey'in Turgutreis günleri

Kırkına dayadığı merdivenden çıkacak mecali olmayan, ununu eleyip eleğini asmış aile babası Adem Bey'in "Annemlerlen tatile gidiyoz" konu başlıklı tatil günleri Turgutreis gibi tatil beldelerinde sık rastlanan hikayelerdendir. Genelde ekvator dairesine kafa tutacak göbek çaplarıyla kendilerini belli eder Turgutreis insanları.

15. Instagram kızları Tülin ve Tülay'ın Türkbükü şipşakları

Türkbükü de öyle bir yerdir ki artık instagrama koyulabilecek ne kadar poz varsa, yörenin tatilcileri tarafından icra edilir. Güneşlenirken, takılırken, yüzerken, boğulurken... aklınıza gelebilecek sayısız çeşit poz veren insanlardan birine Türkbükü'nde elinizi sallasanız çarparsınız kesin.

16. Ailecek ilk tatillerine çıkan Şenyuva ailesinin Marmaris hatıraları

Marmaris de nasıl bir tatil beldesiyse hep böyle genç aileler koşturur durur etrafta. Sanki aile olmanın yolu Marmaris'ten geçer gibi bir değişik algıya sebep olurlar. Genelde bu tip ailelerin çocukları ömürleri boyunca bir daha Marmaris'e gelmezler. Çocukken rezil oldukları, "Çocuğum sen küçüksün aç çükünü güneş yüzü görsün" gibi taleplere boyun eğdikleri sahilleri gözleri göresi yoktur muhtemelen.

17. Ava çıkan Kalimero Fadıl'ın Olimpos safarisi

Olimpos tatile çıkan çıtır kızların uğrak noktalarından biri olarak isim yaptığı için genelde Fadıl gibi tiplerin akınına uğramaktadır. İçki ikramı ritüeli üzerinden yürüyen Kalimerolar senede 100 ila 200 genç kızımızın hayata dair pek çok şey öğrenmesine sebep olmaktadır. Bir nevi hayat okulu öğretmeni mekanıdır Olimpos, adamı adam eder.

18. Fotoğrafçılık kursu çıkışlı Gamze'nin Göcek'ten kareleri

Göcek de nasıl bir doğa harikası tatil köşesiyse gönlünü fotoğrafçılığa kaptırmış zilyon çeşit vatandaşımızın ziyaretiyle şenlenir. Elinde makinasıyla otu boku neyi bulursa çeken vatandaşların harman olduğu bir yerdir.

19. Çakralarını açmaya gelen Selen'in Kalkan seansları

Selen gibi vatandaşlar da yogasıyla, pilatesiyle vücutlarını güneşe kuma adapte etmek için Kalkan gibi Nirvana dolaylarında tatil beldelerine akın ederler. Güzeldir Kalkan, huzur verir, akar gider insanın içinden.

20. Sevgilisini aldatmak için haklı sebepleri olan Şükrü'nün Kelebekler Vadisi fantazisi

Kelebekler vadisine sevgilisinden eşinden dostundan ayrı gidip de boynuz takmamış vatan evladını Türk tarihi yazmamıştır. Kamp ortamında nasıl bir hormon patlaması yaşanıyorsa artık herkes alacağını alır tatil namına ne umuyorsa. Sabahlara kadar her çadırdan ayrı bir ses ayrı bir sıcaklık yayılır atmosfere. Aldatmanın başkentidir sanki hayret edilesice yer.

BONUS: Hem ziyaret hem ticaret zihniyetli adam Harun'un Kıbrıs çıkartması

Kıbrıs denince akla gece kulüpleri ve kumarhaneler geliyor, e Harun ne yapsın? Kıbrıs sahillerinde kuma adını yazıp fotosunu mu çeksin. Kıbrıs'a giden gereğini yapar ve döner. Kıbrıs'a gidip de havuz kenarında dondurmasını yalayan efendi adam diye bir şey yoktur. Yalandır. Bu budur arkadaş.

Peki ya siz bu yaz nerede ve hangi modda olacaksınız?

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
cetinkaya_sercan

deniz-kockockoc

Allah aşkına hiç mi espri kabiliyetimiz yok, gayet de komik bir içerik olmuş, editörü tebrik ediyorum. Aşağıda "Şuraliyim ama böyle tipler görmedim" diye ciddi ciddi yorum yapanlara inanamıyorum. Adam ortalama üzerinden espri ile yaklaşmış,gulun geçin niye tripleniyosunuz..?

nightowl53

bu nasıl kalitesiz bir içerik:))

mabada

Buradan ne anlam çıkaracağız? Daha önce hiç tatile çıkmayan birinin tatile çıkmaması gerekiyor anlamına mı getirelim? :D

r.e.p.l.a

Foça, akyaka farketmez mangalcı tayfa affetmez.

Görüş Bildir