Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Tatil İçin Ev Tutarken İki Kere Düşünün! Özel Tim Tarafından Kiraladıkları Evleri Basılan Çift

27PAYLAŞIM

Talihsizliğin bu kadarına da pes doğrusu. Sen git belki aylar öncesinden tatil planı ayarla. Ev kirala. Sonra tatildeyken özel timler gelip evi bassın.

Airbnb üzerinde tatil için ev kiralayan bir çiftin kaldıkları yer silahlı birliklerce basıldı.

Her şeyden bihaber olan çiftin yaşadıkları şoku herhalde tahmin edebiliyorsunuzdur. Tatlı bir anı ve biraz da dinlenmek için Temmuz ayının başında Airbnb üzerinden Barselona’ya 60 km uzaklıktaki Vilalba Sasserra’da ev tutan Fransız çift bu talihsiz olayın kahramanları oldular. Fransa, Saint-Nazaire’li Anne-Sophie Guillonnet ve eşi ev sahiplerinin “gerçekte” kim olduğu sabah sabah polis baskını ile öğrenmek zorunda kaldılar.

Ev sahibi azılı bir neo-nazi olan Pedro Varela.

“Ev sahibi bizi karşıladığında oldukça sempatik görünüyordu ama doğruyu söylemek gerekirse acelesi var gibi bir durumdaydı ve hızlıca gitmek istiyordu” diye anlatmaya başlıyor çiftimiz başlarına gelenleri. 
"Kiracılar sitede ev sahibinin sadece takma adını görebiliyorlar" diye de ekliyor Anne- Sophie Guillonnet.

Tatillerinin allak bullak olmasını sağlayan olay beşinci günde gerçekleşiyor.

Anne-Sophie’nin eşi Cuma günü sabah 7.30 sıralarında kahvaltısını evin terasında yapmaya karar veriyor. Ama o da ne, küçük bir gürültü duyuyor bu sırada. Yukarı bakıyor. Bir de ne görsün? Suikastçi gibi giyinmiş silahlı bir adam onu dürtüyor!
Not: Fotoğraf temsilidir

Ve birdenbire evin içine onlarca tepeden tırnağa silahlı polis doluşuyor!

Anne-Sophie, “Eşim İspanyolca konuşmuyor, gördükleri karşısında hemen benim yanıma geldi.” diyor. Neyse ki polis turist olduklarını kısa sürede anlamış da yaşadıkları bu korku dolu anlardan sonra onları tatillerine devam etmek üzere yalnız bırakmış. Daha sonra İspanyolca bilen bir arkadaşlarından evini kiraladıkları adamın, İspanya’nın bilinen neo-nazilerinden Pedro Varela olduğunu öğrenmişler.

Aynı zamanda Barselona’da bir kitapçı ve yayınevinin de sahibi olan Pedro Varela bir zamanlar Avrupa’daki İspanyollar adlı grubun da liderliğini yapıyormuş.

Bu grubun diğer üyelerinden biri de Léon Degrelle. Kendisi Belçikalı işbirlikçi bir sürgün. Pedro Varela’nın köpeğinin ismi Rex. Léon Degrelle’nin 1930’larda başlattığı faşist hareketin anısını taşıyor. Kızının ismi ise Hitler’in hayat arkadaşının adı olan Eva.

Ev baskınının ardından Pedro Varela adaletin kollarından kaçamamış.

Ayrımcılığa teşvik eden ve nefret söylemi yayan kitaplar basmaktan yargılanan Varela daha önce de 2008 ve 2010 yıllarında ayrıştırıcılıktan iki kez hapse mahkum olmuş.

Talihsiz çiftimiz için de tabii ki asla unutulmayacak bir tatil olmuş.

Ağustos ayında ikinci kez tatile çıkan çift, “Daha önceki seferden ders alarak kalacağımız yere her zamankinden çok daha fazla dikkat ettik.” diyor.  Airbnb ise çiftin ücretin iadesi talebini geri çevirmiş fakat Pedro Varela’nın ilanı siteden kaldırılmış.
Bize de talihsizlikte adeta çığır açan bu çiftimize geçmiş olsun demekten başka bir şey düşmüyor. Umarız böyle bir talihsizliği bir daha yaşamazlar.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
omercetin

abi böyle bir reklam yapalım ama reklam gibi olmasın yani fantastik ilgi çekici ögeler barındırsın ama bak sadece iyi şeyler olmasın tamam mı ?

evgal

2. Airbnb reklamı

rain-forest

bknz: hayattaki şansım dkjsakjadsjaş

yori

demek yılda bi keçe tatil yetermiş 2 başa bela olmuş bide eva hemde hevvanın yabancı dildeki ismi diyilmiydi ki

Görüş Bildir