Son Dönemde Müge Anlı'nın Programında Şahit Olduğumuz En Garip ve Beyin Yakan Olaylar

-
Abone ol

Müge Anlı'nın hafta içi her gün yayınlanan programı, pek çok insan için gerçekten şok edici. Aynı zaman diliminde yaşadığımız ülkeyi paylaştığımız insanların gündemlerini, davranışlarını gözlemlemek için ideal olan programı izlemek de neredeyse Müge Anlı kadar yüksek bir sabır ve dayanma gücü istiyor. Her defasında şaşırtan programa son dönemde konuk olan bazı olayları derledik. Uyaralım, programın izleyicisi değilseniz bu içerik beyninizi biraz yakabilir.

1. İzleyenlerin yüreklerini dağlayan, engelli Elif öğretmenin vasilik savaşı.

Türkçe öğretmeni Elif Hanım, doğum sırasında yaşadığı bir komplikasyon sebebiyle yatağa bağımlı ve kendini ifade edemez hale gelmiş. Ankara'da annesi ve eşiyle yaşarken, mahkemenin doktor hatası sebebiyle kendisine 2 milyon TL tazminat ödenmesi kararının ardından eşi tarafından Iğdır'a kaçırılmıştı. Iğdır'da bakımının yapılmadığı, durumunun kötüye gittiği ve eşinin başka kadınlarla görüştüğü gerekçesiyle annesi programa başvurmuş ve kızına bakmak istediğini ifade etmişti. Eşi tüm iddiaları reddetmiş olsa da, kısa süre sonra başka bir kadınla nişan fotoğrafları ve düğün davetiyeleri ortaya çıktı. Eşi boşanmayı ve Elif öğretmeni teslim etmeyi reddetse de, mahkeme aylar süren çalışmalar sonrası vasiliği annesine teslim etti.

2. 16 yaşındaki kız kardeşini öldüren ve bunu itiraf eden kocasını savunmak için her şeyi yapan Çiğdem Hanım.

16 yaşındayken öldürülen Filiz Karadavut'un katil zanlısı olarak o dönem aralarında bir ilişki olduğu iddia edilen eniştesi Umut Ç. tutuklanmış ve kendisi de cinayeti itiraf etmişti. Kardeşinin yaşadığına inanan Çiğdem Ç. programa başvurarak günlerce eşinin masum olduğunu anlatmaya çalıştı. Ancak daha sonra yanlışlıkla cinayeti itiraf etti. İtiraf sonrası ağzından sehven bu sözlerin çıktığını söylese de, konuya devam edilmedi.

Çiğdem Çakırer cinayeti ağzından kaçırdı! 

3. Öldü zannedildiği için eşi erkek kardeşiyle evlendirilen, bunu öğrenince köyüne dönemeyip Irak'a yerleşen Ahmet Kaymaz.

Mardinli iki çocuk babası Ahmet Kaymaz, 1983'te Lübnan'a çalışmaya gitmiş. İsrail'in şehri bombalaması sonucu pek çok Türk hayatını kaybedince ve akrabaları kendisine ulaşamayınca bir yıl içinde eşini bekar erkek kardeşiyle evlendirmiş. Aslında ölmeyen ve yıllar sonra köyüne dönen Ahmet Kaymaz, eşinin kardeşiyle evlendiğini öğrenince kimseye duyurmadan memleketinden ayrılmış ve Irak Zaho'da yıllarca bu sırrını koruyarak yaşamış. Türkiye'den giden tır şöförlerine hikayesini anlatınca yaşadığı ortaya çıksa da, program boyunca ortaya çıkmayı reddetti.

4. Program tarihinin en korkunç cinayetlerinden biri olarak akıllara kazınan Feride Ercan cinayeti.

Kırıkkale'de yalnız yaşayan Feride Ercan'dan 55 gün haber alınamayınca akrabaları programa gelmişti. Program sırasında internet üzerinden farklı insanlarla görüştüğü ortaya çıkan Feride Hanım'ın sevgilisi olarak tanıttığı kişi ise evli Hikmet Y. idi. Programa da katılan Hikmet Y. kendisinin kayıptan haberi olmadığını ifade etse de, polis sorgusunda her şeyi itiraf etti. Feride Ercan'ı kendisini ailesiyle tehdit edip para istediği için öldürdüğünü, ardından elektrikli testereyle küçük parçalara ayırıp sobada saatlerce yaktığını söyledi.

5. Bir anda ülke gündemine oturan ve bugün hala tam olarak anlaşılamayan Gazi Akbıyık cinayeti.

Afyon'da cezaevinden çıktıktan birkaç gün sonra ortadan kaybolan Gazi Akbıyık'la ilgili pek çok senaryo üretildi. Damadını öldürtmek için 60 bin liraya kiralık katil tutup kaçtığı bunlardan biriydi. Ancak olayın sonu pek çok konu gibi cinayet çıktı. Gazi Akbıyık'ın eşi Kıymet Hanım ve 17 yaşındaki kızı yıllar boyu çektikleri eziyetlere dayanamayıp Gazi Akbıyık'ı öldürdüklerini söylediler. Önce anne, sonra kızı cinayeti üstlendi. Cinayetten sonra cesedi sabaha kadar evdeki tandırda yakmaları ve küçük kızın sık sık kontrol etmesi kan dondurdu.

6. Yıllar sonra cesedinin bulunmasıyla yeniden açılan ancak annesinin isteği üzerine yeniden üstü kapatılan Semira Aslan cinayeti.

Suriyeli Semira Aslan, 2 yıl önce 16 yaşındayken evli olan Selim adlı gençle arasında dedikodular çıkınca apar topar evlendirilmiş ve bir çocuk sahibi olmuş. Ancak köyüne geri döndüğünde dedikodular yeniden ortaya çıkmış ve kısa süre sonra ortadan kaybolmuştu. Genç kızın cesedi iki yıl sonra amcasının su kuyusunda bulundu. Ancak ceset bulunduktan sonra Selim Bey ile ilgili iddialardan rahatsız olan Semira'nın annesi konunun araştırılmamasını istedi ve konu kapatıldı.

7. Hollanda'dan babasını aramak için gelen Monique Witteman'a birden çok baba adayının çıkması.

Annesi vefat eden ve babasının Mehmet Yıldız adlı Konyalı bir Türk olduğu bilgisiyle programa gelen Monique Witteman sayesinde 1963-64 yıllarında Konya'dan Hollanda'ya çalışmaya giden pek çok Mehmet Yıldız olduğu ortaya çıktı. Kimileri reddetti, kimileri hayatta değildi, kimilerinin de isimleri tutmuyordu; bu sebeple DNA testi yapılamadı.

8. Anlaşılması günler süren ve bir sonuca bağlanmayan Hüseyin Aslan olayı.

Evli ve üç çocuklu inşaat işçisi Hüseyin Aslan, çalıştığı inşaattan düşerek hayatını kaybetmişti. Olay kayıtlara kaza olarak geçse de, düştüğü sırada yanında olan iş arkadaşının 6 ay sonra eşi Emel Hanım'la evlenmesi Hüseyin Aslan'ın ailesinde şüphe uyandırmıştı. Ayrıca alınacak yüklü tazminat da iki tarafın da birbirini suçlamasına sebep olmuştu. Günlerce tartışılan olay telefon kayıtlarında çiftin, ölümden birkaç ay sonra tanıştığının ortaya çıkması ve diğer işçilerin düşüş şeklini anlatmasıyla kapatıldı.

9. İzleyicinin sinirlerini bozan, lohusa eşine ve ailesine haber vermeden kendine bir hayat kuran kayıp Şaban E. olayı.

İstanbul'da 3.5 aylık kızı ve 9 aylık hamile eşi Elif Hanım'ı bırakarak Sevgililer Günü'nde terk edip kimseye haber vermeden kendine yeni bir hayat kuran Şaban E.'nin yeni hayatı babası ve Elif Hanım'ın programa başvurusu ile ortaya çıktı. 20 günlük oğlunu hiç görmeyen ve başka bir kadınla yaşayan Şaban Bey, ekonomik özgürlüğü olmayan eşinin geri dön çağrılarına başta cevap vermedi. 70 yaşındaki babasının halen inşaatlarda çalışarak gelinine ve torunlarına bakması herkesi üzdü. Birkaç gün sonra gördüğü baskılara dayanamayan Şaban Bey'in evine döndüğü açıklandı.

10. İzlemeyenlerin anlamasının gayet güç olduğu Çinli sahte mehdi ve define olayı.

Cemal Gülgör ve Enes Uçkan adlı iki adamın aileleri, çocuklarının Silivri'de bir define kazısı sırasında kaybolduklarını ifade ederek programa başvurdu. Olayın altından Çin'den geldiği (daha sonra aslında Kayserili olduğu, ailesinin Doğu Türkistan'dan göç ettiği ortaya çıktı) ve kendini mehdi olarak tanıtıp mürit topladığı belirtilen Nur Ahmet (Mehmet ve Muhammet isimlerini de kullanıyor) adlı şahıs çıktı. Bu şahsın müritlerini Hazreti Süleyman'ın hazinesini bulmak amacıyla Silivri'de bir villa kiralamak için ikna ettiği ve metrelerce kazılan tünelde yaşanan patlama veya gaz çıkışı sebebiyle iki gencin kaybolduğu ifade edildi. Program sonrası kılık değiştiren şahıs tutuklandı ancak zorlu koşullar nedeniyle madenciler halen kayıp kişilere ulaşamadı.

11. Son günlerde işlenen en dehşet verici konu olan ve altından onlarca olay çıkan Zekai Turhal cinayeti.

Kırıkkale'de inşaat bekçisi Zekai Turhal'ın bekçilik yaptığı inşaatta oturduğu kulübede gece 20 kurşunla taranarak öldürülmesi olayı altından birçok olay çıktı. Öldürülen Zekai Bey'in de, eşi Ümmüş Hanım'ın kardeşi Ejder Bey'in de kadın pazarlama işleri yaptığı ortaya çıktı. Ejder Bey'in birlikte olduğu kadınlardan birinin kocasının eşi olan Satı Hanım da evinin eşyalarını Ejder Bey'in sattığı iddiasıyla stüdyoya geldi. Daha sonra yayına bağlananlar Satı Hanım'ın da aynı işi yaptığını, kızının birkaç yıl önce bu sebeple öldürüldüğünü söylediler. Tüm vücudunun dövme ve jilet izi kaplı olduğunu, programa çıkarken imaj değişikliği yaptığı iddia edilen Satı Hanım; bu iddiayı kısmen kabul etti ve kızının ölümü hakkında konuşulmasını istemediğini, programa eşyaları için katıldığını özellikle vurguladı.

Neredeyse Palu ailesi kadar karmaşık bir örgüye sahip olan olayda her gün yeni detaylar ortaya çıkıyor.

Çok eşlilik ve kişilerin akrabalık ilişkileri sebebiyle açıklaması hayli zor olan olayda önce inşaatta çalışan bir mermercinin bir hocaya giderek eşinin kendisini aldattığını öğrenmesi ve bu sırrı paylaştığı Zekai Bey'in de başkalarına anlatması sonucu işlendiğine inanılıyordu. Ancak olayın seyri ortaya çıkan gerçeklerle değişti. Birkaç genç kız programa bağlanıp bu kişiler tarafından kötü yola düşürüldüklerini iddia etti. Cinayetin işlendiği yerde bulunan cinsel gücü artırıcı ilaçlar da emniyet güçlerini olayın çözülmesine bir adım daha yaklaştırdı. Programa katılanlardan bir veya birkaçının olayı bildiği düşünülüyor.

Bu programda bakalım daha neler göreceğiz?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
elisgul

Bir de arabistanda hacca gittiginde kacirilan bi kadin vardi. Adam kadini yillarca eve hapsetmisti. Onu unutamiyorum

andreas-fotsis

kıymet hanım ve kizi rahat battığı için cinayet işlemediler, müge anlı bile " bilseydim bu cinayeti örtbas etmek için elimden geleni yapardim" dedi, ceZasinı , toplumdaki güvenini kaybetmeyi göze alarak . doğru içerik lütfen

alwrich

Ben bu programı izlemem sadece bir defa izledim o da 5 yil once falandi, hem çok uzun hem vaktim yok. Benim anlamadığım adam katil ve bu programa rahatlıkla katılıyor hem de her gün özellikle katıl getiriliyor konuklar arasına serpistiriliyor ara bul oyunu gibi, gunlerce sürüyor ve ne hikmetse malzeme bitiyor yeterince raiting alınıyor sonra ahan da katıl bu diyor ve o bölüm bitiyor. Aslında katıl biliniyor ve orda ama bilmiyormuş gibi kurguyla günlerce reyting alınıyor, ilginç değil mi. sanki o konuklar mecbur gelmiş gibiler, yandaş kanal olduğu için ben her şeyi beklerim. Aklı olan izlemez cidden psikoloji bozan bir programdır.

gzd1

yaşına giyimine baksan saygıda kusur etmeyecegin insanların ne tür pisliklere karıştıgını..iki çifti yolda görse ahlak gidiyor elden diyecek insanların saman altından su yürütür gibi ahlaksızlık yaptıklarını ondan zarar gelmez denilecek insanların sogukkanlılıkla cinayet işlediklerini insan gorunumlu seytanları goruyoruz okuyoruz işte.. bu madalyonun görünen yüzü üstelik

mathileon

Ulan ne sapikliklar var ulkede.Neler duycaz daha.

Görüş Bildir