Şehit Polisin Eşi, Rüzgar Çetin Hakkındaki Şikayetini Geri Çekti

 > 
431PAYLAŞIM

Ünlü yönetmen Sinan Çetin’in oğlu Rüzgar Çetin’in çarptığı otomobilde şehit olan polis memuru İsmet Fatih Alagöz’ün eşi Özlem Alagöz ve ailesi şikayetlerinden vazgeçti. Daha önce de araçtan yaralı kurtulan polis memuru şikayetinden vazgeçmişti. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan Adli Tıp Kurumu raporunda ise Rüzgar Çetin'in asli kusurlu olduğu, polislerin ise bir kusurunun olmadığı belirtilmişti.  Şehit polisin eşinin şikâyetini geri çekmesiyle Rüzgar Çetin 4 Ekim'deki duruşmasında tahliye olabileceği öne sürüldü...

Adana’da oturan şehit polisin eşi Özlem Alagöz ve ailesi, Adana Adliyesi’ne giderek, davanın görüldüğü İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilmek üzere, "şikayet talebinden feragat" dilekçesi sundu.

"Şikayetimizden ve davaya katılma talebimizden feragat ediyoruz"

Şehit polis memuru İsmet Fatih Alagöz

Alagöz ailesinin dilekçesinde, "Sanık Rüzgar Çetin hakkındaki şikayetimizden ve davaya katılma talebimizden feragat ediyoruz. Bu doğrultuda gereğinin yapılmasını adı geçen tüm katılanlar adına vekaleten arz ve talep ederiz" denildi.

Yaralı polis memuru da şikayetinden vazgeçmişti

Yaralanan polis memuru Emre Tetik de şikayetinden vazgeçmişti. Tutuklu yargılanan Rüzgar Çetin, 4 Ekim’de yeniden hakim karşısına çıkacak.

Yaralanan Polis, Rüzgar Çetin Hakkındaki Şikâyetini Geri Çekti - onedio.com
Yaralanan Polis, Rüzgar Çetin Hakkındaki Şikâyetini Geri Çekti - onedio.com

Rüzgar Çetin'in 22.5 yıla kadar hapsi isteniyordu

Kaza anı kameralara yansımıştı

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nca hazırlanan iddianamede, olay günü saat 01.00 sıralarında Emre Tetik’in kullandığı polis aracıyla Beşiktaş’tan Ortaköy’e doğru seyir halinde oldukları ifade ediliyor. Sanık Rüzgar Çetin’in ise aracı ile Ortaköy’den Beşiktaş’a doğru gittiği belirtiliyor. 

Çırağan Caddesi üzerinde kavşaktaki ışıklara yaklaşıldığından Çetin’in en sağ şeritten önce orta şeride geçtiği önündeki aracı sollamak içinde ani manevra yaparak karşı şeride geçerek, gelen maktül ve müştekinin içinde bulunduğu polis aracına çarptığı ileri sürülüyor. 

Çetin’in 0.90 promil alkollü olduğu ifade edilen iddianamede, "Bilinçli taksirle bir kişinin ölümüne, bir kişinin de yaralanmasına neden olmaktan 3 yıldan 22.5 yıla kadar hapis istemiyle cezalandırılması talep ediliyor.

Adli Tıp raporu: Rüzgar Çetin asli kusurlu

Adli Tıp Kurumu raporunda Rüzgar Çetin'in asli kusurlu olduğu, polislerin ise olayda kusurlarının olmadığı belirtilmişti...

Adli Tıp Raporu: Rüzgar Çetin Asli Kusurlu - onedio.com
Adli Tıp Raporu: Rüzgar Çetin Asli Kusurlu - onedio.com

Adli Tıp Kurumu raporunda, Çetin'in aracı kullanırken dikkatini vermediği, hızını mahal şartlarına göre ayarlamadığı, direksiyon hakimiyetine gerekli özen ve önemi göstermediği ifade edilmişti.

Raporda, bu hatalar nedeniyle araç hakimiyetini kaybeden Çetin'in 3 şeritli yolun sol şeridine geçerek şerit ihlalinde bulunulduğu aktarılarak, "Bu haliyle karşı yönden nizami şeridini takiben gelen müşteki sürücü Emre Tetik yönetimindeki vasıtanın yakın mesafeden önünü kapayarak kazanın meydana gelmesine sebebiyet vermiştir. Sanık, olayda, dikkat ve özen yükümlüğüne aykırı hareketiyle asli kusurludur.'' değerlendirmesi yapılmıştı.

Cengiz Semercioğlu, Rüzgar Çetin'in haksız yere, sırf Sinan Çetin'in oğlu olduğu için tutuklu olduğunu yazmış ve tepki çekmişti...

Cengiz Semercioğlu, Rüzgar Çetin ile İlgili Yazısı Sebebiyle Sosyal Medyanın Gündeminde - onedio.com
Cengiz Semercioğlu, Rüzgar Çetin ile İlgili Yazısı Sebebiyle Sosyal Medyanın Gündeminde - onedio.com

Polis memurlarının emniyet kemeri takma zorunluluklarının bulunmadığına dikkat çekilen raporda, polislerin mevcut şartlarda alabileceği başkaca bir önlemin bulunmadığı vurgulanmıştı.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir