Görüş Bildir
Haberler
Adli Tıp Raporu: Rüzgar Çetin Asli Kusurlu

Adli Tıp Raporu: Rüzgar Çetin Asli Kusurlu

Beşiktaş’ta bir polis memurunun şehit olduğu, bir diğerinin de yaralandığı trafik kazasında yönetmen Sinan Çetin’in oğlu Rüzgar Çetin asli kusurlu, polisler ise kusursuz bulundu.

İçeriğin Devamı Aşağıda

İstanbul Beşiktaş'ta 28 Ocak günü alkollü olarak kullandığı otomobilinin kontrolünü kaybeden Rüzgar Çetin, seyir halindeki trafik polisinin aracına çarpmıştı. 

Tutuklanarak cezaevine konan Çetin’in ‘bilinçli taksirle bir kişinin ölümüne, bir kişinin de yaralanmasına neden olma’ suçundan 22,5 yıla kadar hapsi istenmişti.

Kazaya ilişkin Adli Tıp Kurumu raporu, davanın görüldüğü İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi. Raporda Rüzgar Çetin'in asli kusurlu olduğu belirtildi.

"Çetin, dikkat ve özen yükümlüğüne aykırı hareketiyle asli kusurludur"

"Çetin, dikkat ve özen yükümlüğüne aykırı hareketiyle asli kusurludur"

Olayın anlatıldığı raporda, Çetin'in aracı kullanırken dikkatini vermediği, hızını mahal şartlarına göre ayarlamadığı, direksiyon hakimiyetine gerekli özen ve önemi göstermediği ifade edildi.

Raporda, bu hatalar nedeniyle araç hakimiyetini kaybeden Çetin'in 3 şeritli yolun sol şeridine geçerek şerit ihlalinde bulunulduğu aktarılarak, 'Bu haliyle karşı yönden nizami şeridini takiben gelen müşteki sürücü Emre Tetik yönetimindeki vasıtanın yakın mesafeden önünü kapayarak kazanın meydana gelmesine sebebiyet vermiştir. Sanık, olayda, dikkat ve özen yükümlüğüne aykırı hareketiyle asli kusurludur.' değerlendirmesi yapıldı.

"Aracı kullanan polis memurunun hatalı bir davranışı yok"

"Aracı kullanan polis memurunun hatalı bir davranışı yok"
İçeriğin Devamı Aşağıda

Sürücü Tetik'in olayda herhangi bir hatalı davranışının olmadığı ve mevcut şartlarda alabileceği başkaca bir önlemin bulunmadığı vurgulanan raporda, Tetik'in kusursuz olduğu bilgisi yer aldı.

"Emniyet kemeri takmayan polis kusurlu sayılamaz"

"Emniyet kemeri takmayan polis kusurlu sayılamaz"

Raporda, kazada hayatını kaybeden polis memuru Alagöz ile ilgili de şunlar kaydedildi:

'Karayolları yönetmenliğinin 150. maddesinde emniyet kemeri takılmasının zorunlu olmadığı hallerin bulunduğu maddenin 4. fıkrasında 'yakın koruma, harekat, tatbikat ve devriye görevi yürüten veya olaylara müdahale eden askeri ve genel kolluk görevinde bulunan sürücü ve yolcu konumundakilerin emniyet kemeri takmalarının zorunlu olmadığı' yazılıdır. Bu itibarla görev halinde olduğu emniyet müdürlüğüne ait araçta yolcu olarak bulunan müteveffa İsmet Fatih Alagöz'e kusur izafe edilmesi uygun bulunmamıştır.''

Raporun sonuç kısmında ise sanık sürücü Çetin'in asli kusurlu, olayda yaralanan müşteki sürücü Emre Tetik ile kazada hayatını kaybeden polis memuru Alagöz'ün ise kusursuz olduğu kanaatine varıldığı ifade edildi.

Olayın geçmişi

Çırağan Caddesi'nde Ortaköy yönüne seyreden 34 A 4342 plakalı trafik polisi aracı, karşı yönden gelen Rüzgar Çetin'in kullandığı 34 RUZ 27 plakalı otomobille çarpışmış, araçtaki iki polis memuru ağır yaralanmıştı. Polis memuru İsmet Fatih Alagöz, kaldırıldığı Acıbadem Fulya Hastanesinde şehit olmuş, diğer polis memuru Emre Tetik ise Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınmıştı. Kazanın ardından gözaltına alınan Rüzgar Çetin tutuklanmıştı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, kazaya ilişkin hazırlanan iddianamede, sanık Rüzgar Çetin'in Beşiktaş'ta otomobiliyle çarpıştığı polis aracındaki polis memuru İsmet Fatih Alagöz'ün şehit olmasına, bir polis memurunun da yaralanmasına neden olduğu belirtildi.

Rüzgar Çetin'in 0,90 promil alkollü olduğu aktarılan iddianamede, sanık Çetin'in 'bilinçli taksirle bir kişinin ölümüne, bir kişinin yaralanmasına neden olduğu' gerekçesiyle 3 yıldan 22,5 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Onedio Gündem'i Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
81
13
10
3
2
2
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
arethnea

Çürü şimdi hapislerde. çocukları yetim bıraktın

arethnea

3 yıldan 22,5 yıla!! eger ki 22 den az versin allah belasını versin o hakimin de. Umarım satılmıs kopek degıldır rahmetlı olan polısın yanında oturan arkadas... Devamını Gör

cristophernolann

umarım hapislerde çürüyerek geberirsin zengin züppesi