Görüş Bildir
Haberler
'Savunma Yapmak Şampiyonluk Kazandırır' Görüşüne Şiddetle Karşıyım'

'Savunma Yapmak Şampiyonluk Kazandırır' Görüşüne Şiddetle Karşıyım'

Batuhan
02.10.2015 - 14:04

Beşiktaş'ın golcüsü Mario Gomez, kulübün dergisine açıklamalarda 'Şampiyonluk için geldim' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Beşiktaş'ın Alman golcüsü Mario Gomez, kulübün dergisine açıklamalarda bulundu. Yıldız oyuncunun röportajından öne çıkan kısımlar şunlar oldu:

“Kalite yükseldikçe alanı genişletmek istersiniz. Fiorentina ve Münih’de hep biz alan bulmaya çalışırdık ancak Stutgartt’ta ise tam tersi, bu defa biz kapanıyorduk. Yani biz alanı daraltmayı çalışırdık. Bu tamamen sahip olduğunuz oyuncu kalitesiyle alakalı bir durum. Tabii ki yüksek kaliteli futbolcularla açık bir oyun hem oynayana hem seyirciye daha fazla haz verecektir.

Spor yazarları, antrenörler, taktisyenler hep şuna benzer laflar ederler; ‘Hücum etmek maç kazandırır, savunma yapmak ise şampiyonluk kazandırır’. Ben buna şiddetle karşı çıkıyorum. Çünkü futbolseverler stadyuma gol görmek için gelirler.

Eskiden isyankar bir çocuktum, tabii ki büyüyünce daha barışçıl bir insan oldum ama ailede hep ayrıksı bir taraftar olarak kaldım. Barcelona’nın gerçekten büyük bir hayranıyım, fanatiğim hatta. Ailem ise silme Real Madrid’lidir!

Burada, İspanya’da, İtalya’da, Almanya’da o kadar farklı ve güzel insanlarla iletişime geçiyorum ki milliyetlerin de bir önemi kalmıyor bir noktadan sonra. Sanıyorum benim Alman ya da İspanyol olmamdan daha fazla, içimde iyi bir insanın var olduğunu düşünmek bana daha iyi hissettiriyor ve o kişilik herhangi bir milliyete sığmıyor.

Kazanmak ve kaybetmek hayatı bütünlüyor. Futbol gibi. Eğer yolunda gitmeyen bir şey varsa mutlaka bunun bir sebebi olmalıdır ve bunu çözmek isterim. Melankoliye kapanmak yerine olayları rayına oturtmak lazım.”

Eurosport

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0