Görüş Bildir
Haberler
Saçı Uzatıyor, Bedeni Gevşetiyor: Dertlere Derman Saç Masajının İnceliklerini Tek Tek Anlatıyoruz!

Saçı Uzatıyor, Bedeni Gevşetiyor: Dertlere Derman Saç Masajının İnceliklerini Tek Tek Anlatıyoruz!

24.01.2022 - 09:15

Saçlarınızın uzamamasından, yavaş uzamasından, cansız görünmesinden ve parlak olmamasından şikayetçiyseniz bir de saç masajı yapmayı deneyebilirsiniz! Saç derisi masajı saç bakımı konusunda en önemli yardımcılardan biri. Düzenli uygulanan, etkili bir saç masajı ile daha hızlı uzayan, daha güçlü ve canlı saçlara sahip olmanın yanı sıra, günün yorgunluğunu atarak rahatlamanız da mümkün! Peki, saç masajı nasıl yapılmalı? İşte dertlerinize deva olacak saç masajı ile ilgili detaylar!

İçeriğin Devamı Aşağıda

Nedir bu saç masajının faydaları?

Nedir bu saç masajının faydaları?

Saç masajı, rahatlamak ve gevşemek isteyenler için harika bir çözüm! Bunun yanında saç derisine masaj yapmak kan akışınızı hızlandırarak saçlarınızın daha hızlı ve güçlü uzamasını sağlıyor. Ayrıca günlük stresinizin azalmasına da yardımcı oluyor. Saç derisine masaj yaparken saç derisi ısınıyor. Bu durum kan akışını hızlandırdığı gibi bölgedeki sinir uçlarını uyararak hücreleri harekete geçiriyor. Bu da hücrelerin yenilenme hızını artırıyor. Hücre yenilenmesi ise tüm vücudun gevşemesine yardımcı oluyor ve baş ağrılarına da çözüm sunuyor. Peki saça masaj nasıl yapılmalı ve yaparken nelere dikkat edilmeli?

1. Doğal yağları ısıtarak etkiyi artırın.

1. Doğal yağları ısıtarak etkiyi artırın.

Doğal ve bitkisel yağlar; saçlarınızı korurken, hızlı uzamasına, kırık uçların onarılmasına ve saç köklerinizin güçlenmesine yardımcı olur. Saç derisine uygulanacak masaj için aromatik yağları tercih etmek bu nedenle en iyi seçeneklerden biri. Bu noktada masaj için kullanacağınız yağları saçınızın ihtiyacına göre seçmenizi öneriyoruz. Böylece saçlarınızın beslenmesini ve onarılmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca masajdan önce kullanacağınız yağı bir parça ısıtmak, etkinin artması ve uygulama kolaylığı için tercih edebileceğiniz bir yöntem. Fakat yağı derinizi yakmayacak kadar ısıtmalı ve saç derinize eşit şekilde yaymalısınız. Saç masajı yaparken kullanabileceğiniz yağlar ise şunlar: zeytinyağı, badem yağı, Hindistan cevizi yağı, susam yağı, argan yağı, jojoba yağı ve lavanta yağı. Bu yağların özelliklerini ve etkilerini araştırıp size uygun olanı seçebilirsiniz.

2. Saç serumu ile daha güçlü saçlara sahip olun.

2. Saç serumu ile daha güçlü saçlara sahip olun.

Saç derisi masajı yaparken doğal yağları kullanabileceğiniz gibi, doğal içerikli ve daha güçlü etkilere sahip serumlardan da faydalanabilirsiniz. Bu serumları saç ayrımınıza damlalık yardımıyla damlatabilir ve ısıtmadan kullanabilirsiniz. Düzenli olarak saç serumu kullanarak ve saç masajı yaparak hayalini kurduğunuz saçlara kavuşmanız çok kolay!

3. Saç masajı aletinden ve titreşimden faydalanın.

3. Saç masajı aletinden ve titreşimden faydalanın.

Saç masajı aletleri saç derisi masajı yapmak için en etkili araçlardan biri. İnce uçlarıyla ve titreşimleriyle saç derinizde en dip noktalara bile bu araç yardımıyla ulaşabilirsiniz. Saç masajı aletini kafa deriniz üzerinde nazikçe ettirerek kullanabilir ve bu işlemi her gün uygulayabilirsiniz.

4. Masaj yaparken nazik ve sabırlı olun.

4. Masaj yaparken nazik ve sabırlı olun.

Saç masajı yapılırken yanlış yapılan hareketler, yanlış yere yapılan baskılar strese sebep olabileceği gibi, tırnakla yapılan masaj sonucunda da çizikler ve hatta yaralar oluşabilir. Bu yüzden tekniğini öğrenmeden yapmamalısınız. Etkili sonuç almak için parmak uçlarınızla çok fazla bastırmadan ve tırnaklarınızı kullanmadan saçlarınıza masaj yapmanızı öneriyoruz.

İçeriğin Devamı Aşağıda

5. Yoğurma yöntemini mutlaka deneyin.

5. Yoğurma yöntemini mutlaka deneyin.

Yoğurma işlemi genellikle baş ağrısı için kullanılan klasik bir masaj tekniği. Bununla birlikte yoğurma saç masajı için de son derece kullanışlı bir yöntem. Parmak uçlarınızla saç derinize bastırarak ve daireler çizerek yaptığınız masaj oldukça etkili olabilir. Bu sayede saç diplerinizi rahatlatarak kan akışını kolayca artırabilirsiniz.

6. Masaj yaparken doğru hareketler kullanın.

6. Masaj yaparken doğru hareketler kullanın.

Saç masajı yaparken önemli nokta kan akışını hızlandırmak olduğundan doğru hareketlerle yapmalısınız. Masaj yaparken öncelikle saçlarınızın ön kısmından başlayın ve şakaklara doğru devam edin. Sonrasında alnınızın hemen üzerine hafifçe bastırarak devam edin. Saç derisine masaj yaparken saçların çıkış yönünü göz önünde bulundurmalısınız. Saç dipleri ve alından başlayıp en arkaya doğru dairesel hareketler ile ilerleyebilirsiniz. Son olarak saç ayrımınızın ortasında zikzaklar çizerek uygulamayı bitirebilirsiniz.

7. Kendinizi profesyonellere bırakın.

7. Kendinizi profesyonellere bırakın.

Evinizde kendiniz masaj yapmak istemiyorsanız, bir profesyonele masaj yaptırmanızı öneriyoruz. Masaj ve spa merkezlerinde uzmanların yaptığı masajla en verimli sonucu elde edebilirsiniz. Masaj uzmanları hem doğru basınç noktalarını hem de yapılması gereken hareketleri bildiğinden kendinizi profesyonellerin eline bırakmak iyi bir seçenek olabilir.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
1
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın