Popüler Kültüre Ait Hangi Vampir Olduğunu Söylüyoruz!

1.1bPAYLAŞIM

Vampirler her zaman gizli arzularımızın sembolü oldular. Sence hangi vampir figürü olurdun?

Çöz ve öğren!

1. Şöyle bir düşün; tam şu an her şeyi geride bırakmak pahasına vampir olmak ister miydin?

2. Vampir ile sanat iç içedir... O zaman kendi dalını seç!

Müzik
Heykel
Mimari
Resim
Tiyatro
Edebiyat

3. Arzular da önemlidir vampirler için... Nasıl tipleri arzularsın?

Çok güzel olmalı!
Hassas ve duygusal tipleri severim.
Zehir gibi zeki olmalı...
Arzular kalıplara sıkıştırılamaz!

4. Peki vampir olsan nerede yaşamayı tercih ederdin?

Şatoda
Ormanda
Mezarlıkta
Metruk bir evde
Şehir içinde bir evde
Tarihi bir tünelde

5. Vampir olmanın en kötü yanı ne?

Güneşin doğuşunu ve renkleri görememek
Sevdiklerinden ayrı kalmak
Hayatta kalmak için insan ya da hayvan öldürmek zorunda olmak
Yemek ve sevişmek gibi dünyevi zevklerden mahrum kalmak
Ölümsüz olarak dünyaya kazık çakmak

6. Hangisinin derdi sana sonsuz ömründe en ağır yük olur?

7. Favori günahın?

Şehvet
Oburluk
Açgözlülük
Tembellik
Öfke
Kıskançlık
Gurur

Lestat çıktın!

Gerçek bir sosyopatsın! 

Delilik ve dahilik arasında gidip gelen zihnin; acımasızlık ve bağlılıkla dolu bir kalbin var. Kendi kurallarını kendin koyuyorsun, ahlak konusunda bile! Kolay kolay pişman hissetmiyor, çevrendekileri yönlendirmeyi ve çekip çevirmeyi iyi biliyorsun!

Senin hakkında ne derlerse desinler, var olmuş en dürüst varlıklardan birisin. Ayrıca vampirliği de hakkını vererek yaşıyorsun. Asla vazgeçmeyen yapınla sonsuz yaşantını heyecan dolu geçireceksin!

Louis de Pointe du Lac çıktın!

Haddinden fazla iyi niyetli ve merhametlisin. Ama aynı merhameti kendine gösteremiyorsun. İnsanları oldukları gibi kabul ederken, kendini kabullenemiyor ve affedemiyorsun. Oysa herkes tarafından çok seviliyorsun zira kalbinin güzelliği dışına ve enerjine yansıyor. İnsanlar senin yanında olmak, güven hissetmek ve seninle bir şeyler paylaşmak istiyorlar. 

Bazen biraz fazla dramatik olduğunu kabullenmeli; olayların iyi tarafını görmeli ve doğanın kanunlarını kabullenmelisin. Yoksa sonsuz bir ömür melankoliyle geçmez!

Blade çıktın!

Sen şimdiye kadarki en güçlü varlıklardan birisin; çünkü sadece başkalarını değil, kendi dürtülerini de alt etmeyi becerebiliyorsun. Kontrollüsün, ki bu pek çok insan için en zor şey! Yüksek ahlak anlayışın ile dostlara güven, düşmana korku saçıyorsun!

Herkesin hayatında senin gibi bir dost olmalı! Fakat sen de biraz kendinin dostu olmalı ve eğlenmeyi, biraz gevşemeyi ve bencil olmayı öğrenmelisin!

Adam çıktın!

Sadece Aşıklar Hayatta Kalır demişler; sen de hayatta kalanlardansın. Sen bir aşıksın... Fakat huysuz, asık suratlı, mızıkçı bir aşık! 

Dört dörtlük bir karakterin olmasına rağmen bazen daha esnek ve neşeli davranmayı, bazı şeyleri boş vermeyi öğrenmelisin. Sen sevdiklerine de, bize de lazımsın; çünkü senin dünyaya katacağın daha çok şey var!

Eve çıktın!

Öyle bir zihnin var ki; sadece insan icadı sistemlerin değil; dünyanın ve hatta evrenin nasıl işlediğini biliyorsun. Bu bilgeliğini de sakin bir sessizlik ve kabullenmişlik ile taçlandırıyorsun. Gerçek bir tanrıçasın!

Sevdiklerine ışık, tutunacak dal, bir yuva oluyorsun. İçindeki sonsuz huzur seni hep mutlu kılacak!

Selene çıktın!

Gençsin ve çok zekisin! Enerjik ve meraklı yapın sayesinde bu hayat yolunda pek çok maceraya koşacaksın; çoğu zaman kalbin kırılacak fakat bu seni yolundan alıkoymayacak. Sen demir gibisin!

Özgür ve güçlü yapın ile sevdiklerini koruyor, insanlara yardımcı oluyorsun. Adeta örnek alınası bir insansın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
melike-mujgan-akgun

Gerçek bir sosyopatsın! Delilik ve dahilik arasında gidip gelen zihnin; acımasızlık ve bağlılıkla dolu bir kalbin var. Kendi kurallarını kendin koyuyorsun, ahlak konusunda bile! Kolay kolay pişman hissetmiyor, çevrendekileri yönlendirmeyi ve çekip çevirmeyi iyi biliyorsun! Senin hakkında ne derlerse desinler, var olmuş en dürüst varlıklardan birisin. Ayrıca vampirliği de hakkını vererek yaşıyorsun. Asla vazgeçmeyen yapınla sonsuz yaşantını heyecan dolu geçireceksin!

nurdaanc1

Eve çıktın! Öyle bir zihnin var ki; sadece insan icadı sistemlerin değil; dünyanın ve hatta evrenin nasıl işlediğini biliyorsun. Bu bilgeliğini de sakin bir sessizlik ve kabullenmişlik ile taçlandırıyorsun. Gerçek bir tanrıçasın! Sevdiklerine ışık, tutunacak dal, bir yuva oluyorsun. İçindeki sonsuz huzur seni hep mutlu kılacak!

mustafa-karakoc2

Lestat çıktın! Eyvallah. Bir de şuraya bir dipnot düşeyim bence tarihin gördüğü en acımasız Vampir bizim Gollum dur.....

sabina-qeyibova

Lestat cikmisim

anime-conavari

Gerçek bir sosyopatsın! Delilik ve dahilik arasında gidip gelen zihnin; acımasızlık ve bağlılıkla dolu bir kalbin var. Kendi kurallarını kendin koyuyorsun, ahlak konusunda bile! Kolay kolay pişman hissetmiyor, çevrendekileri yönlendirmeyi ve çekip çevirmeyi iyi biliyorsun! Senin hakkında ne derlerse desinler, var olmuş en dürüst varlıklardan birisin. Ayrıca vampirliği de hakkını vererek yaşıyorsun. Asla vazgeçmeyen yapınla sonsuz yaşantını heyecan dolu geçireceksin!

anime-conavari

lestat

Görüş Bildir