Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Pompeii'nin 50 Tonu: Antik Genelevdeki Erotik Resimler Şehrin Cinsel Sırlarını Açığa Vurdu!

1.5bPAYLAŞIM

Pompeii, İtalya'nın kısmi özerk bölgesi Campania'da, Napoli şehri yakınlarında bulunan ve hala kısmen gömülü olan yıkıntı halindeki antik Roma kentidir.

Şehir, malum, daha çok cinsel açıdan özgürlüğü ve 24 Ağustos 79 tarihinde Vezüv Yanardağı'nın iki gün süren faaliyeti sonucu volkanik kül ve cürufun altına gömülerek yok olması ile tanınmaktadır. 

Yakın zaman önce keşfedilen duvar resimleri ise Pompeii’nin 50 Tonu gibi. Koşun gelin size bu resimleri göstereceğim şimdi. 😃

Kaynak: http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/a...

Pompeii’deki Erotik duvar resimleri, bir zamanlar İtalyan genelevlerinde sunulan çeşitli hizmetleri ortaya koyuyor.

Roma İmparatorluğu’nun zevk düşkünü şehrindeki bu erotik sanat ürünleri M.S. 79 yılındaki ünlü volkanik patlamadan sağ kurtuldu diyebiliriz. 😎

Kent tarihi boyunca bu erotik resimler ile süslenmiş durumda.

Pompeii'nin bu meşhur genelevi zamanında zengin iş adamları ve politikacıların keyif çattıkları bir mekandı.

Sanat tarihçileri ve araştırmacılar, resimlerin fahişelerin sunduğu hizmetleri gösterdiğini düşünüyorlar.

Yani bu tarihi Pompeii genelevindeki duvar resimlerinin eski İtalyanların sevimli aktivitelerini ortaya çıkardığını söyleyebiliriz.😇😋

Pompeii Lunapar’ı olarak bilinen bölge kıyı kentinin gelişen "kırmızı ışık alanı"nın merkezi noktasındaydı.

Hani olaylar burada dönüyordu. 😉

Genelev 19. Yüzyılda keşfedildi. Keşiften sonra bir süre kapalı kalan tarihi alan Ekim 2006'da yeniden halka açıldı. Şu anda turistlerin de uğrak yerlerinden biri konumunda.

Western Üniversitesi profesörü Kelly Olson, Pompeii'nin fahişelerinin erotik hayatlarını yakın zaman önce inceledi.

Odak noktası ise heykellerdeki ve fresklerdeki açık cinsellik ve Roma toplumundaki kadınların rolleri.

Araştırmacı antik şehre giderek genelevi inceledi ve mekanı  “Çalışmak için güzel bir yer değil. Genelev çok küçük, karanlık odalardan oluşuyor. Rahatsız edici.” diyerek tanımladı.

Bina, Pompeii'nin en eski semtinde yer alıyor. Genelevin iki yan caddesi bir zamanlar tavernalar ve hanlarla doluydu.

Binanın en üst katında müşterilere seslendikleri balkonlu odalar bulunuyor. Turistler binaya girdiklerinde duvar ve tavan üzerinde bulunan erotik resimler ile karşılaşıyorlar.

Tarihçilere göre tablolar sadece dekorasyon amaçlı değildi, Her bir odadaki fahişelerin özelliklerini ayrıntılarıyla anlatan kataloglardı.

Resimlerin her birinde çiftler farklı cinsel eylemlerde bulunuyorlar. Hizmetler ise epeeey bi’ çeşitliydi. En azından grup seks olduğundan eminiz. 👯

Roma’da fahişelik yasaldı ve imparatorluk, başta Yunanistan olmak üzere, egemenliği altında aldığı yerlerden erkek ve kadın köleler getiriyordu.

Fahişelerin vesika çıkarması, vergi ödemesi ve düzenli olarak kurallara uyması gerekiyordu. Fahişeler ayrıca çalıştıkları kitleye göre farklı sınıflara ayrılırlardı. 

Genelevde sadece kadın fahişeler değil, erkek fahişeler de çalışıyordu ve hem erkek hem kadın müşterilere "hizmet" veriyorlardı.

Roma toplumda evli erkekler başkalarının karıları olmadığı sürece, istedikleri kadınla yatabilirdi. Evli kadınların ise başkalarıyla birlikte olması ise kabul gören bir durum değildi. 

Unesco Dünya Mirası’nda yer alan bölge, özel bir önem taşıyor çünkü; benzerlerinin aksine sadece genelev olması amacıyla tasarlanmıştı.

Duvarlarda eski müşterilerin ve çalışanların yazdıkları yazılar da bulunuyor.

Araştırmacılar toplamda 120 cümleyi tespit etmeyi başardılar. Aralarında tuvalette bulunabilecek yazılar çoğunlukta. İnsanlar cinsel güçleriyle falan övünüyor.

Memişhane duvar yazısı resmen. 😂

Şu anda tarihi bölgede “o işin” yapılması yasak olsa da eski günleri yad etmek isteyen hınzır gençler ortaya çıkmıyor değil.

2014 yılında yaşları 23 ila 27 arasında değişen bir Fransız erkek ile iki İtalyan kadın grup seks yapmak için gece yarısı tarihi alana girdi. 

Ancak polis onları tam “iş üstünde” yakaladı ve alana yasa dışı biçimde girdikleri için tutuklandılar. 😅

Başkan sen düşünüyorsun bu iş hakkında?

Pompanın merkezi Pompeii :)
İlginçmiş, görmek isterdim...
Boşuna helak olmamışlar!!!
Olmaz olsun böyle sanat!
Bilemedim :/

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
thisgirll1

keşke havva anamiz o elmayi yemeyeydi de burda boyle bunlara bakarak gözümüz kanamayaydi

mustafa-yazicioglu

Şurada bilimsel araştırma (?) kaynaklı bir içeriğe gireyim de altında bir Uhud savaşı çıkmamış olsun. Allah helak eder, etmez, hemen eder, mühlet verir vs. Kişisel helak olmak gibi bir durum söz konusu iken nedir toplumsal yıkımlarla alıp veremediğimiz? Yaşadığımız dünyaya bir baksak ya bundan büyük yıkım mı olur acep, bir anda taş kesilmeye yada yok olmaya falan gerek mi var illa ki? Ki bana göre insan denilen yaratık zaten taş kesildiği için bu haldeyiz o da ayrı tabi.

karayel2009

rezillik. bir de sanatı alet etmişler. erkek fahişe olayı ise tam sapıklık.

seve

Yazın gittim. Dışarı da yanardağdan kül olmuş insaları camlı müze bölümünde görünce içeride kim bilir neler var dedim ama bu resimler ve çıplak amca heykelleri vardı:))

activator

Italyan degil Romali. Günümüzdeki italyanlar eski yerel halkin bir kismi ile Roma Imp. cöküsünden sonra bölgeye akin eden germen kavimlerinin karisimindan geliyorlar. Yani 2000 küsür sene evvelki halkla o halk ayni degil ;)

Görüş Bildir