Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Otobüste Cinsel Saldırıda Bulunan Metro Turizm Muavinine İndirim ile 6 Yıl 3 Ay Hapis

 > 
1.6bPAYLAŞIM

Muğla'dan İstanbul'a giden otobüste mastürbasyon yaparak üniversite öğrencisi genç kıza cinsel saldırıda bulunan 27 yaşındaki muavin Gökhan G., 'Cinsel saldırı' suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Ne olmuştu?

25 Mayıs günü meydana gelen olayda, Muğla'dan İstanbul'a giden yolcu otobüsü feribotla Yalova Topçular'dan Gebze Eskihisar'a geçerken, otobüste muavin olarak görev yapan Gökhan G., üniversite öğrencisi 20 yaşındaki C.D.D.'ye cinsel saldırıda bulunmuştu. Şikayet üzerine gözaltına alınan Gökhan G. ilk ifadesinde pet şişeden su döküldüğünü iddia edince serbest bırakılmıştı

Gebze Cumhuriyet Başsavcılığı'nın itirazı üzerine Gökhan G. hakkında 'hayasızca hareket' ve 'cinsel saldırı' suçundan soruşturma açılmış, Gökhan G., yaşanan olaydan 2 gün sonra tutuklanmıştı.

Zanlı, ilk duruşmada 'tahrik olduğunu' söylemişti.

Metro Turizm Muavininden Skandal Savunma: 'Tahrik Oldum, Lavabolar Doluydu' - onedio.com
Metro Turizm Muavininden Skandal Savunma: 'Tahrik Oldum, Lavabolar Doluydu' - onedio.com

Doğan Haber Ajansı'nın haberine göre Bugün Gebze 2'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen karar duruşmasına Gökhan G. ile muavin hakkında şikayette bulunan Metro Turizm'in avukatı Burçin Başak katıldı. 

Son beyanı sorulan Gökhan G. daha önce mahkemede verdiği ifadesini kabul ederek, müştekiyi bu duruma düşürdüğü için pişman olduğunu, başına gelen olayı ahmaklık olarak değerlendirdiğini belirtti ve "O kadar kişi arasında bu şekilde bir olayı gerçekleştirilmesi mümkün değildir" dedi.

'Cinsel saldırı' suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezası

Mahkeme kararında, Gökhan G.'nin 'hayasızca hareket' suçundan beraatine karar verirken, gerekçesinde ise "Hayasızca hareket suçundan cezalandırılması istemi ile kamu davası açılmış ise de sanığın suça konu davranışlarının yolcu otobüsündeki diğer yolcular ve mağdur tarafından görülmeyecek bir ortamda işlenilmiş bulunması ve sanığın üzerine atılı suçu işlediği sabit olmadığı gibi suçun unsurları da olmadığından beraatine" ifadelerine yer verildi.

Gökhan G. 'Cinsel saldırı' suçundan ise ceza aldı. Kararda ise şu gerekçeye yer verildi:

"Suçun işleniş şekli, suçun işlendiği yer ve zaman, failin güttüğü amaç ve saiki, suçun gece vakti yolcu otobüsünde işlenilmiş bulunması, suçun mağdura karşı işleniş tarzı ve şekli, mağdur açasından doğan manevi sonuçların ağırlığı, mağdurun suç nedeniyle geçirdiği travmanın boyutu ve sanığın kastının yoğunluğu dikkate alınarak takdiren ve teşdiden 5 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasına, sanık söz konusu suçu beden ve ruh bakımından kendini savunamayacak durumda bulunan uyku halindeki mağdura karşı işlemiş bulunduğundan sanığa verilen cezada yasa gereği yarı ortamında artırım yapılmak suretiyle sanığın 7 yıl 6 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına, verilen cezanın sanığın geleceği üzerindeki olası etkileri dikkate alınarak sanığa verilen cezadan takdiren indirim yapılarak bu suçtan 6 yıl 3 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına."

'Karar yerinde'

Metro Turizm A.Ş. avukatı Burçin Başak adliyeden çıktıktan sonra yaptığı açıklamada, "Sanık cinsel saldırı suçlamasından 6 yıl 3 ay hapis cezasına mahkum oldu. Olayın biz de mağduru olmakla birlikte bu olayın asıl mağduru yolcumuzun mağduriyeti ve acıları bu yolla bir nebze de olsa dinecekse bizim için ne mutlu. Kararın yerinde olduğunu düşünüyoruz" dedi.

DHA

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir