Görüş Bildir
Haberler
Ölmeden Önce Gidilmesi Gereken 20 Festival

Ölmeden Önce Gidilmesi Gereken 20 Festival

Aegon
10.02.2015 - 19:47 Son Güncelleme: 24.02.2015 - 13:12

Onbinlerce kişiyle birlikte dans etme fikri size çekici geliyorsa, çok da geç olmadan bu festivallere bir göz atın derim.

20. San Fermin Festivali - Pamplona

20. San Fermin Festivali - Pamplona

Çılgına dönmüş boğaların sokaklarda koşturmasıyla ün salmış olan San Fermin Festivali en eski festivallerden bir tanesi. İlk olarak 14. Yüzyıl'da gerçekleştirilen bu festival 15. Yüzyıl'da İspanya'nın Pamplona kentine taşındı ve hala burada gerçekleşmekte. Her yıl 6-14 Temmuz tarihlerinde ziyaretçilerini ağırlayan bu festivale 1 milyondan fazla insan katılıyor.

19. Burning Man - Nevada

19. Burning Man - Nevada

Burning Man bir hafta süren ve Nevada'da bulunan Black Desert Çölü'nde gerçekleştirilen bir festival. Sıradan bir festival olarak başlayan Burning Man, günümüzde deneysel ve ruhani aktivitelerin gerçekleştiği bir etkinlik. Radikal bireysel ifade, sanat, topluluk ve kişisel güven kavramlarının altının çizildiği bu festivale 2014 yılında 65,000 kişi katıldı.

18. La Tomatina - Valensiya

18. La Tomatina - Valensiya

Her yıl Ağustos atının son çarşambası gerçekleştirilen bu domates festivali aslında bir çeşit geçit töreni olarak başlamıştı ama günümüzde binlerce insanın katıldığı devasa bir domates savaşı haline geldi. Her yıl festivale 20,000'den fazla insan katılıyor.

17. Rio Karnavalı - Rio de Janerio

17. Rio Karnavalı - Rio de Janerio

Dünyanın en büyük karnavalı olan Rio Karnavalı paskalya perhizinden hemen önce gerçekleştiriliyor ve günlük 2 milyonun üzerinde ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Müzik, dans, geleneksel yemekler ve doyasıya eğlencenin bir araya geldiği bu renkli günler, tüm dünyadan büyük bir ilgiyle izleniyor.

16. Electric Daisy Karnavalı - Las Vegas

16. Electric Daisy Karnavalı - Las Vegas

EDC olarak da bilinen bu karnavala 2014 yılında tam 400,000 kişi katıldı ve doyasıya eğlendi. Birbirinden ilginç görsel şovların ve herkesi gece boyu dansa sürükleyen mükemmel konserlerin gerçekleştiği karnaval 3 gün sürüyor ve Las Vegas'ın en renkli günlerini geçirmesine neden oluyor.

15. Battle of the Oranges (Portakal Savaşı) - Ivrea

15. Battle of the Oranges (Portakal Savaşı) - Ivrea

İtalya'nın Ivrea kentinde gerçekleşen Portakal Savaşı ülkenin en büyük festivallerinden bir tanesi. Burada gerçekleşen savaşa 9 takım katılıyor ve mücadele tam 3 gün boyunca devam ediyor.

14. Bay to Breakers - San Francisco

14. Bay to Breakers - San Francisco

Her yıl mayıs ayının 3. pazar günü gerçekleşen bu koşu yarışı bildiğiniz koşu yarışlarından biraz farklı. Bu yarışmaya katılanlar ilginç kostümler giyiyor, alkol tüketiyor ve zaman zaman çıplak halde koşuya devam ediyor. Bu nedenle Bay to Breakers bir koşu yarışından ziyade insanların bir araya geldiği ve doyasıya eğlendiği bir karnaval.

13. Boryeong Çamur Festivali - Güney Kore

13. Boryeong Çamur Festivali - Güney Kore

Çamur kozmetiklerin kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla başlatılan bu festival iki hafta boyunca sürüyor ve Seul'un güneyinde bulunan Boryeong şehrinde gerçekleşiyor. Bu festivale her yıl 2.2 milyon işi katılıyor.

12. Coachella - Indio

12. Coachella - Indio

Amerika Birleşik Devletleri'nde gerçekleşen en ünlü müzik festivallerinden bir tanesi olan Coachella ilk olarak 1999 yılında gerçekleştirilmişti ve o günden bugüne büyüyor. Bu müzik festivaline 2014 yılında 90,000 kişi katıldı.

11. Distortion - Kopenhag

11. Distortion - Kopenhag

Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da her haziran ayının ilk haftası gerçekleştirilen bu festivale günlük 100,000'den fazla insan katılıyor. Gezici bir festival olan Distortion, hafta boyunca her gün farklı bir konuma taşınıyor ve bu özelliği ile Avrupa'nın en ünlü festivallerinden biri haline gelmiş durumda.

10. Full Moon (Dolunay) Partisi - Ko Pha Ngan Adası

10. Full Moon (Dolunay) Partisi - Ko Pha Ngan Adası

Tayland'ın en mükemmel adalarından bir tanesinde gerçekleştirilen bu parti dolunaydan bir gece önce yapılıyor ve gece boyunca sürüyor. Partiye her yıl 5000 ile 30,000 arası gezgin katılıyor.

9. Glastonbury Festivali - Pilton

9. Glastonbury Festivali - Pilton

Dünyanın en büyük yeşil alan festivali olan Glastonbury, İngiltere'nin Somerset bölgesinde bulunan Pilton'da gerçekleştiriliyor ve her yıl 175,000 civarında ziyaretçiyi ağırlıyor.

8. Holi - Hindistan

8. Holi - Hindistan

Antik bir Hindu festivali olan Holi, dünya çapında 'renklerin festivali' olarak da biliniyor. Mart ayında binlerce insanın bir araya gelmesiyle gerçekleştirilen bu festival Hindistan, Nepal ve diğer Hindu bölgelerinde kutlanıyor. Bu kutsal günde bir araya gelen insanlar aşk, kahkaha, müzik ve içkinin tadına hep beraber varıyor.

7. King’s Day (Kralın Günü) - Amsterdam

7. King’s Day (Kralın Günü) - Amsterdam

Hollanda kralının doğum gününü kutlamak amacıyla her yıl 27 Nisan tarihinde binlerce insan Amsterdam sokaklarına akın ediyor ve doyasıya eğleniyor. Her yıl 1 milyon kişinin katılımıyla gerçekleştirilen bu kutlama dünyanın en renkli festivallerinden birisi haline gelmiş durumda.

6. Roskilde - Danimarka

6. Roskilde - Danimarka

Danimarka'nın en zengin festivallerinden bir tanesi olan Roskilde, her yıl 180'in üzerinde şov ile 130,000'den fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor ve 4 gün boyunca aralıksız olarak devam ediyor.

5. Rock in Rio - Brezilya

5. Rock in Rio - Brezilya

İlk olarak Brezilya'da başlayan Rock In Rio, 2015 yılında aralarında Las Vegas'ın da bulunacağı 5 farklı konumda gerçekleştirilmekte. Milyonlarca insanın katıldığı bu renkli festival görsel şovları ve elektronik müzikleriyle dikkat çekiyor.

4. Songkran - Tayland

4. Songkran - Tayland

Tayland'ın geleneksel yeni yıl kutlamaları 13-15 Nisan tarihleri arasında gerçekleşiyor ve bu süre zarfında binlerce kişi sokaklara çıkarak hiç tanımadığı insanlara su ve sabun fırlatıyor. Bu aktivitenin kötülükleri temizlediğine ve yeni yılda mutluluk getireceğine inanılıyor.

3. Tomorrowland - Boom

3. Tomorrowland - Boom

Belçika'nın Boom kentinde gerçekleştirilen Tomorrowland dünyanın en büyük elektronik müzik festivali olarak kabul ediliyor. Her yıl temmuz ayında bir hafta sonu boyunca verilen konserlere 200,000'den fazla insan katılıyor ve elektronik müziğin ruhuna kendilerini teslim ediyorlar.

2. Ultra Music Festivali - Miami

2. Ultra Music Festivali - Miami

UMF olarak da bilinen bu festival her yıl mart ayında gerçekleştiriliyor ve 300,000 üzerinde ziyaretçinin Miami sahillerini doldurmasıyla mükemmel bir atmosfer yaratıyor. Sıkı bir elektronik müzik festivali olan UMF dünyanın dört bir tarafından elektronik müzikseverleri kendine çekiyor.

1. Oktoberfest - Münih

1. Oktoberfest - Münih

Her yıl 6 milyondan fazla insan Almanya'nın Münih şehrine akın ediyor ve 16 gün süren Oktoberfest'e katılıyor. 100 yıllık bir tarihi olan bu festival, birbirinden ilginç bira içme oyunlarıyla dünya çapında ün yapmış durumda ve Avrupa'nın en büyük festivali olarak kabul ediliyor.

Aegon Ölmeden Önce Lezzet

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
40
16
8
4
4
4
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın