Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

ODTÜ Cumhuriyet Kupası Hakkında Bilmediğiniz 10 Şey

 > 
1.4bPAYLAŞIM

14. Uluslararası ODTÜ Cumhuriyet Kupası 30-31 Ekim tarihlerinde gerçekleşiyor. Cumhuriyet haftası etkinlikleri kapsamında ODTÜ Eşli Danslar Topluluğu tarafından organize edilen yarışma ODTÜ Spor Merkezi'nde düzenlenecektir. Uluslararası düzeyde METU OPEN olarak tanınan etkinlik 21 farklı ülkeden yaklaşık 370 sporcuyu ağırlayacak. 30-31 Ekim günleri gündüz gerçekleşecek eleme turlarının ardından saat 19.00 da Gala programının yer alacağı etkinliğimize hepinizi bekliyoruz. Biletler ODTÜ Çarşı, KKM ve etkinlik günü kapı girişinde.

1. ODTÜ'nün en değerli etkinliği

ODTÜ'de bulunan 100'ün üzerinde öğrenci topluluğu, her yıl 1000'in üzerinde etkinlik düzenler. ODTÜ Eşli Danslar Topluluğu’nun düzenlediği ODTÜ Cumhuriyet Kupası, tüm bu etkinlikler arasında  ODTÜ Rektörlüğü tarafından "En Değerli Etkinlik" seçilmiştir.

2. ODTÜ Rektörlüğü'nün tam kadro katılımı

ODTÜ'deki sosyal etkinlikler arasında üniversite yönetiminin neredeyse tam kadro katıldığı tek etkinliktir ODTÜ Cumhuriyet Kupası. Her yıl rektörden daire başkanlarına kadar tüm üniversite yönetimi bu etkinlikte buluşur.

3. Yarışmanın mutfağında 150 üniversite öğrencisi var.

Fark etmezsiniz onları, ama her şeyin sorunsuz gerçekleşmesi için 150 kişilik bir ekip çalışır işin mutfağında...Salonun hazırlanmasından sporcuların hava alanında karşılanmasına kadar her yerdedirler...

4. NASA’dan genel koordinatör :)

Tecrübe bizim için değerlidir. 2002 yılından bu yana etkinliğimizin koordinatörü olan Göktuğ Karacalıoğlu, bugün NASA'da uzay mühendisi olarak görev yapıyor olsa da tecrübe ve yönlendirmeleriyle halen ekibimize yol göstermektedir.

5. WDSF Dünya Açık Latin Yarışması'nda ilk 10’da

ODTÜ Cumhuriyet Kupası, Dünya Dans Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen 300'den fazla Latin yarışması arasında, sporcu sayısı, sporcu kalitesi ve ülke çeşitliliği açısından dünyanın en iyi 10 yarışma içerisindedir.

6. Sponsorsuz yapılan (!) tek ve düzenli yarışma

Her şey para gibi görünse de bazen her şey para değildir...

Yarışmanın giderleri 14 yıldır gelirlerinden daima fazla olsa da ODTÜ EDT
Cumhuriyet Kupası'nı ODTÜ'nün ve Türkiye'nin bir değeri olarak görmekte ve
ülkemizdeki dans sporu çiftlerinin ve organizasyonlarının kalitesini uluslararası dans camiasına göstermek adına bu zararı üstlenmektedir.

7. Üçü Bir Arada Dans Şöleni

ODTÜ Cumhuriyet Kupası Latin ve Standart danslar disiplinlerinde gerçekleşecek olmasına rağmen etkinliğin her iki gününde 19.00'da başlayacak Gala Programı kapsamında yarışma aralarında Çankaya Belediyesi Hoy-Tur Halk Dansları Topluluğu ve Galip Emre Dance Company özel gösterileriyle bizlerle olacak.

8. Spor salonunda gökkuşağının dansı

Dansçıların işi sadece koreografileriyle bitmiyor. Çiftler aynı zamanda rengârenk kostümleriyle ve göz alıcı güzellikleriyle de pistte dikkatleri üzerlerinde toplamak için yarışıyorlar.

9. Nereden nereye...

2001 senesinde Ankara’dan 6 çiftin katılımı ile gerçekleşen yarışma, 2015’de 21 farklı ülkeden 378 sporcu ve dünya sıralamasında ilk 50 de yer alan 18 star çifti ağırlıyor.

10. Bu kadar da olmaz diyeceğiniz yarışmadan kareler

Bonus: METUOPEN 2012 Honour Dance by Armen Tsaturyan & Svetlana Gudyno

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir