Müge Anlı'da Ne Konuşulmuştu? Aydınlatılan Büyükşen Cinayetiyle İlgili Programda İhtimal Olarak Geçen Detaylar

12PAYLAŞIM

Tüm Türkiye'yi ekran başına kilitleyen, Müge Anlı'nın programında iki kez işlenen ve bir türlü çözülemeyen Konya'daki Büyükşen çifti cinayeti üç yıl sonunda kurulan özel ekip sayesinde aydınlatıldı. Köye bir başkası için gelen kiralık katiller tarafından öldürüldükleri ortaya çıkan çiftin bu şekilde ölmüş olabileceği ihtimali programın son günlerinde konuşulmuştu. İşte Büyükşen cinayeti ile ilgili konuşulan detaylar.

Konya'nın Karatay ilçesinde 3 yıl önce kızlarının gözü önünde öldürülen Necla-Metin Büyükşen çiftinin cinayeti ülke gündemine oturmuştu.

Geçtiğimiz yıl Müge Anlı'nın programında uzun uzun işlenen konuda şüpheler mehir meselesi yüzünden sorun yaşadıkları oğulları Uğur ve gelinlerinin üstünde toplanmıştı. Cinayet anında evde bulunan küçük kız Büşra'nın anlattıkları kimseyi inandıramıyordu.

3 yılın ardından bu sezonun son haftalarında bir ipucu aramak için yeniden programa katılan çiftin diğer oğlu Osman, canlı yayında isyan etmişti.

Yıllardır ne kardeşi Büşra'yı konuşturabildiğini, ne de yetkililerden bir sonuç alabildiğini söyleyen Osman Büyükşen'in gözyaşları ve isyanı sonucu JASAT özel tim kurulmuş ve tüm ihtimaller mercek altına alınmıştı.

Programda Büşra Büyükşen yıllar önce söylediklerini tekrarlamış ve yine kimseyi inandıramamıştı.

Evde anne babasıyla otururken eve kar maskeli bir kişinin girdiğini, babasını öldürdüğünü ve annesine yöneldiğini; kendisinin de koşarak arka odadaki pencereden kaçmaya çalıştığını anlatmıştı. İddiasına göre katil peşinden gelmiş ve onu içeri çekerek dipçikle başına vurmuştu. Baygın veya ölü taklidi yapan Büşra Büyükşen, katilin geri gitmesi sonucu camdan atlayıp jandarmaya koşmuştu. Bu senaryoya pek çok kişi inanmamıştı.

Ayrıca o gece evde olmayan, babasını kısa bir süre önce evden kovduğu öğrenilen oğulları Uğur ve gelinleri Betül'ün ellerinde, yüzlerinde barut izi çıkmıştı.

Bu da şüphelerin aile içine yönelmesine sebep olmuştu.

Programın sona ermesinden kısa süre sonra özel timin araştırdığı olayda hareketlilik yaşandı.

Büşra Büyükşen'e evde tatbikat yaptırıldı ve o gece tekrar canlandırıldı. Aynı zamanda gelin Betül Büyükşen'in şüphelenilen akrabalarının da aralarında olduğu 25 kişi gözaltına alınıp sorgulandı.

Çok geçmeden de cinayet aydınlatıldı. Büyükşen çiftinin evlerine yanlışlıkla giren kiralık katiller tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı.

Büyükşen ailesinin evine 300 metre uzaklıkta olan komşularının evine girilecekken yanlışlıkla cinayetlerin işlendiği öğrenildi ve olayın azmettiricileri tutuklandı. Yapılan çalışmalarda söz konusu kar maskeleri de bulundu.

Aslında bu ihtimal de programda dillendirilmiş, sonradan böyle bir şeyin olmayacağı söylenmişti.

Ancak programda konuşulanlar ile şu an basına yansıyan bilgiler birbirinden farklı.

Şu an aydınlatılan olayda cinayet sebebinin aşk olduğu belirtiliyor.

Tutuklanan komşu E.T. ve sevgilisi A.B.'nin cinayeti intikam için azmettirdiği söyleniyor. İddiaya göre E.T. mahalleden bir kişiyle sevgili oluyor ve daha sonra terk ediliyor. Ayrılığı hazmedemeyen; sinir krizleri geçiren, ilaç tedavisine başlayan genç kadın ayrılığın sorumlusu olarak eski sevgilisinin anne babasını görüyor. Daha sonra bölgenin zenginlerinden A.B. ile sevgili oluyor. 5000 koyunu olan, hayvan çiftliği sahibi A.B.'nin sevgilisinin bu haline dayanamadığı, ve sevgilisinin eski sevgilisinden intikam almak için evlerine kiralık katil yolladığı açıklandı. Katiller yine yaşlı bir çifti öldürecekken yanlış adres tarifi nedeniyle Büyükşen ailesinin evine girmişlerdi. Katiller henüz bulunamasa da azmettiriciler cezaevine girdi ve evlerinde kar maskeleri bulundu.

Peki programda ne anlatılmıştı?

Programda yine yanlışlıkla eve giren kiralık katillerden bahsedilmiş, ancak bambaşka bir olay anlatılmıştı. Sözü geçen evin oğlunun Ankara'da bir kadınla sevgili olduğu, kadının kredi çekerek bu kişiyi 300 bin TL borçlandırdığı ve daha sonra borcunu ödemesi için bazı kişilerce tehdit ettirdiği söylenmişti. Tehditlere dayanamayan bu kişi yaşlı anne babasının yanına, köye taşınmıştı. Ancak iddialara göre tehditler burada da devam ediyordu. Köydeki tüm ev kapılarının mavi olması, bu evin kapısının ise cinayetten sonra yeşile boyanması konuşulmuştu. Yayına bağlanan bir kişi tehdit iddialarını kabul etmiş, ancak kapının boyasının eskidiği için değiştirildiğini ve bir kasıt olmadığını dile getirmişti.

Eğer kiralık katil olayı doğruysa neden birbirinden bu kadar farklı iki senaryo var? Uğur ve Betül'ün ellerindeki barut izinin anlamı ne? Büşra neden yabancı kiralık katil tarafından öldürülmedi ve tanık olarak bırakıldı? Necla Büyükşen öldürülmeden önce neden "bize bunu da mı yapacaktın?" dedi? Bu tür soruların devamı gelecektir.

Ancak görünen o ki şimdilik ev halkı masum ve bu cinayet dışarıdan gelen kişi veya kişilerce işlenmiş. Soru işaretlerini de JASAT özel tim ve emniyet birimleri zaman içinde aydınlatacaktır.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

Büyükşen Çiftinin, Kiralık Katillerin Adresi Karıştırmasıyla Öldürüldüğü Ortaya Çıktı - onedio.com
Büyükşen Çiftinin, Kiralık Katillerin Adresi Karıştırmasıyla Öldürüldüğü Ortaya Çıktı - onedio.com
Müge Anlı'ya Bile Sinir Krizi Geçirten Büşra Büyükşen'i Seyrederken Saçını Başını Yolanlardan Tepkiler - onedio.com
Müge Anlı'ya Bile Sinir Krizi Geçirten Büşra Büyükşen'i Seyrederken Saçını Başını Yolanlardan Tepkiler - onedio.com
Sezon Finali Yapan 'Müge Anlı ile Tatlı Sert Programında' Akıllarımıza Kazınan Yılın Dehşet Verici Olayları - onedio.com
Sezon Finali Yapan 'Müge Anlı ile Tatlı Sert Programında' Akıllarımıza Kazınan Yılın Dehşet Verici Olayları - onedio.com
Cinayetler, Kayıplar, Çocuk İstismarı! Müge Anlı ile Tatlı Sert Programında İzlediğimiz Kan Donduran 14 Olay - onedio.com
Cinayetler, Kayıplar, Çocuk İstismarı! Müge Anlı ile Tatlı Sert Programında İzlediğimiz Kan Donduran 14 Olay - onedio.com
10 Yılı İsteniyordu: Ümitcan Uygun'un Tahliyesi Hakkında Açıklama - onedio.com
10 Yılı İsteniyordu: Ümitcan Uygun'un Tahliyesi Hakkında Açıklama - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sero45

bu olayın altından bu çıkması çok saçma amk

yasmen

kesinlikle inandırıcı gelmedi. olaylar hokayeler birbiri ile örtüşmüyor

nereyekadar

Bu olayda bir türlü taşlar yerine oturmuyor nedense

orar

İnandırıcı gelmedi bu

Görüş Bildir