Modern Sanatın ve Popüler Kültürün Abartılan Öğelerini İğneleyen Instagram Hesabı: Halkekmag

-
Abone ol

Popüler kültür her gün bir nesneyi, bir kitabı, bir sanat eserini hatta bir meyve ya da hayvanı ele geçiyor ve onu bir anda tüm sosyal medyayı saran bir akım haline getiriyor. Halkekmag'de Instagram'da herkesin aynı şeyleri paylaştığını keşfedince, herkesin paylaştığını bir kez daha paylaşıp, farklı bir bakış açısı yaratabilmenin mümkün olduğunu kanıtlamak için kurulmuş. Hesabın kurucusu, reklam yazarı Doğukan Doğan, Halkekmag ismiyle, hem popüler kültürün sıradan şeyleri büyütme, süsleyip yeniden sunma durumuna bir gönderme yapmış hem de " Biz öyle yüksekten bakan, mesafeli bir hesap değiliz." demek istenmiş.

Kaynak: https://www.instagram.com/halkekmag/

1. 

✂️ Nişantaşı Makas buyrun? 💇🏼 Global reklam ajansında çalışan reklamcı saç kesimi ne kadardı acaba? ✂️Tüm kesimlerimiz 120TL efendim.

2. 

Gibisi yok.

3. 

Valla billa dövmeyi görünsün diye boynuma yaptırmadım.

4. 

Pazar kahvaltısı fotoğrafı paylaşma yarışları başlamıştır.

5. 

Ove ne demekti ya?

6. 

Her işe en az bu kadar özen gösterelim lütfen.

7. 

Bu fotoğraftaki fotoğrafı çeken fotoğrafçı galerilerde beğeni topladı. Bu genç hanım instagram'da beğeni topladı. Teyzeciğim ise hiçbir bok toplamadı. Bazen de kahpesin sanat.

8. 

Şu kadını yediniz yediniz bitmedi arkadaş. El ele tutuşup birlikte bağırarak üç kez #Frida diyelim ve bitsin artık. (Birileri arkadaşlarını etiketleyip "biz de alalım yhaaa" yazacak şimdi)

9. 

Abi bizim bi kavurmalı yumurt... Bi pişi bi menemen. Abi ekmek verir misin? Abi çay vardı?? Abi kavurmalı söylemiştik??? "Abi" parantezindeki Beşiktaş, Moda kahvaltılarınız afiyet olsun.

10. 

Kalın kaş hala moda mı ya?

11. 

Marx şeklinde kumbara da yapıldığına göre, kapatalım artık dünyayı.

12. 

ESKİ SEVGİLİMİN BOK GİBİ HAYATINA BAKARKEN YANLIŞLIKLA BEĞENDİİİİEEEEEİİİİM 😭

13. 

Sevgili baş harfi, anne-baba doğum tarihi ve çince kelimeler seviyesinde vizyonu olanlara dövme önerileri. Bugün pazar. Yeni başlangıçlar için iyi bir zaman.

14. 

Hızlandırılmış blogger kursu kayıtlarımız başlamıştır. Derslere gelirken yanınızda Kafka kitabı ve aşırı pahalı üst getirmeyi unutmayın. Şekerler ve action figürünü atölyemizden temin edebilirsiniz.

15. 

Caddebostan starter kit.

16. 

160 bin liraya üniversite okuduktan sonra, 1.400 liraya halkla ilişkiler şirketinde işe başlayan ve bundan çok mutlu olarak kendine hediyeler alan kişi veya kişiler item'ı.

17. 

Çıkar artık ayağından.

18. 

Günaydın müşkülpesent dostlar 🤗

19. 

Asla kaybetmeyeceğiniz Van Gogh reprodüksiyonları. Kimse cebinden çıkarıp masaya bırakmaz muhtemelen.

20. 

Eskiden bir kır pidecisinin kombi borusu olara görev yapan paslı çeliğin ikinci el dükkanında dönüştürüldüğü lambaya takılacak ampul. Toplam maliyet iki bin lira. Hipster mimarisi bunu gerektiriyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
purple-up

çakmaklar güzelde ampül tırt

Görüş Bildir