Görüş Bildir
Haberler
Mansur Yavaş Açıkladı: Ankapark'a Ne Olacak?

etiket Mansur Yavaş Açıkladı: Ankapark'a Ne Olacak?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Melih Gökçek döneminde milyonlarca dolar harcanarak inşa edilen ve çürümeye terk edilen Ankapark’a ilişkin kararı Ankaralıların vereceğini söyledi.

'Yarından itibaren bunu kamuoyuna açarak burayı nasıl kullanacağımızı soracağız”

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, çok uzun süren yargı sürecinin ardından 18 Temmuz’dan itibaren Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne (ABB) devredilen Ankapark’ın için “Ankapark Değerlendirme Toplantısı' yaptı.

Yavaş, burada yaptığı açıklamada, 'Buradan kurtarabildiğimiz, çalışır durumda olan ne var ne yok şu anda bunların tespiti yapılıyor. Burada ne yapabiliriz? Bunu Ankara halkına soracağız. Göreve geldiğim günden itibaren bununla ilgili birçok görüş gerek internet vasıtasıyla gerek karşılaştığımız zaman bildirilmişti ama yarından itibaren bunu kamuoyuna açarak burayı nasıl kullanacağımızı soracağız' diye konuştu.

👇

"Ankara halkına soracağız"

"Ankara halkına soracağız"

ANKA'nın aktardığına göre Yavaş toplantıda şunları söyledi:

“Burası Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk milletine bağışladığı, Ankaralılara emanet ettiği bir arazi. Buraya böyle bir proje yapıldı ve bu kadar para harcandı. Biz olaya nasıl bakıyoruz?  Buradan kurtarabildiğimiz, çalışır durumda olan ne var ne yok şu anda bunların tespiti yapılıyor. Burada ne yapabiliriz? Bunu Ankara halkına soracağız. Göreve geldiğim günden itibaren bununla ilgili birçok görüş gerek internet vasıtasıyla gerek karşılaştığımız zaman bildirilmişti ama yarından itibaren bunu kamuoyuna açarak burayı nasıl kullanacağımızı soracağız.

Ama içimden geçeni söyleyeyim, Mustafa Kemal Atatürk’ün, Cumhuriyet’in kurucusunun bize emanet ettiği bir yere kapısında bilet parası ödeyerek girilmesini içim almıyor. Tamamen ücretsiz bir hale getirerek, burayı bütün Ankara’nın Atatürk’ün emaneti olduğunu bilerek kullanması için bu yönde çalışmalarımız devam edecek. Elbette ki bir kısım aletlerin sökülmesi, bir kısmının da kiraya verilmesi olabilir. Başka türlü aktiviteler olabilir. Bunu da söylediğim gibi gelecek görüşler üzerine hatta bir çalıştay yapmak suretiyle bunları değerlendirmeyi planlıyoruz ve asla ve asla buradaki bir kuruşun boşa gitmemesi için çalışacağız.”

"Fatih Sultan Mehmet Köprüsü 120 milyon dolara yapıldı arkadaşlar"

"Fatih Sultan Mehmet Köprüsü 120 milyon dolara yapıldı arkadaşlar"

'Evet, buraya harcanan para 801 milyon dolar. Maalesef komplekslerinden midir nedir? Her şeyin en büyüklerini yapma sevdası var. Dünyanın bütün yerlerinde, her yerde; biz de gördük, böyle Disneyland gibi yerlerde 80-90 tane alet vardır. 1200 tane alet var diye övünüyor. Bu parayı harcayan hayır diyor 450 milyon dolar, bu da çok değil diyor. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü 120 milyon dolara yapıldı arkadaşlar. 6,4 tane Fatih Sultan Mehmet Köprüsü buraya harcandı. Bunun yerine Ankara’ya neler yapılabilirdi?

Ankara’nın tüm alt yapısı bitmiş olurdu. Hiçbir yeri sel basmazdı. Hala tamamlamakla uğraştığımız, Ankara’da susuz köy kalmazdı. Hala açıktan akan kanalizasyon kalmazdı. Bunu ne için anlatıyorum? Bunu bir belediye başkanının görevi esnasında asli görevlerini yapması için önceliklerinin ne olduğunu tespit açısından anlatmak isterim. Benim önceliğim, insan hayatı ve insan sağlığı ve Ankara halkının tertemiz parasının bir kuruşunun hayali yatırımlara, boş yatırımlara, çöp yatırımlara yatırmamak. Temel prensibimiz budur.”

Yavaş, Ankapark'ın son halini Twitter'dan böyle paylaşmıştı. 👇

👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
226
83
12
5
3
2
1
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Engin Böke

Akp ülkeyi gericiliğe götürecek diyorlardı, adamlar dinozor çağına götürdü aq. Göktaşı yakında...

Busra ER

Yansız,tarafsız olan tum Ankaralinin kalbinde duruşunla,çalışkanliginla taht kurdun. Her daim yaptiklarina ve yapacaklarina kulp takmak isteyenler olacaktir ... Devamını Gör

Drw Tr

Şimdi size bir hesap vereyim. Ortalama 50 kişinin çalışacağı modern bir üretim tesisi (kobi seviyesinde) maliyeti sektörel olarak değişmekle birlikte ortalam... Devamını Gör

portside

175'ten fazla ülkede müşterilerine hizmet veren, 2021 yılında 19.6 milyar Dolar gelir elde eden küresel enerji yönetim şirketi 2019 yalında 213 milyon dolara... Devamını Gör