Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Mahallenizde Mutlaka Bulunan 6 Karakter

-

1. Alışverişinizi Süpermarketten Yapınca Üzülen Bakkal

Alışverişinizi Süpermarketten Yapınca Üzülen Bakkal

Günümüzde nerdeyse her yerde bakkalların çok yakınında süpermarketler doldu ve daha da ucuz olunca kimse bakkala gitmez oldu tabii. Bu duruma üzülen mahallemizin emektar bakkallarını unutmamak gerek.

2. Küçükleri Koruyan, Gerektiğinde Toplarını Kaçıran Abiler.

Küçükleri Koruyan, Gerektiğinde Toplarını Kaçıran Abiler.

Bunlar her mahallede vardır hemen hemen. Mahallenin küçük çocuklarını başka mahallenin çocuklarına karşı korurlar ama oyunlarını bozar, toplarını da kaçırırdı. Ayrıca bu tayfanın yegane görevi  tehlikelere karşı mahalleyi beklemektir.

3. 7/24 Sokakta Top Oynayan Çocuklar

7/24 Sokakta Top Oynayan Çocuklar

Bu durum günümüzde azaldı tabii, artık her çocuğun evinde bilgisayar var nerdeyse ama yine de bu durum tamamen tükenmiş değil.

4. Mahallenin Gözcüleri Teyzeler

Mahallenin Gözcüleri Teyzeler

Bu teyzeler mahalle sakinlerinin  evine hangi meyveyi aldığına kadar bililer, aynı zamanda yukarıda yazdığımız top oynayan çocukların korkulu rüyasıdır. Eğer o top bu teyzelerin evine kaçmışsa çocuklar yenisini almalıdır artık.

5. Mahalle Kahvesinde Batak/Okeye Yılları Adayan Grup

Mahalle Kahvesinde Batak/Okeye Yılları Adayan Grup

Bu grup yukarıda yazdığımız abilerin bir üst versiyonudur.. Onlar hayatlarını okey,batak vb. gibi oyunlara adamıştır.

6. Mahallenin Güzel Kızı

Mahallenin Güzel Kızı

Mahallenin genç erkeklerinin rüyalarını süsleyen tek kızıdır, o hep havalıdır, hep onun için kavgalar edilir, şiirler yazılır, ismi duvarları süsler.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

köşe başında takılan... kot pantolonlarının paçaları kesik, beyaz spor ayakkabının üzerine atılmış, ellerde tesbih, mahalledeki çirkin kaşarların aşkıyla yanıp tutuşan ağırabi gençler... bunu atlamayın

Görüş Bildir