Kritik EKK Toplantısı Sona Erdi: Tedbirler Kararlaştırıldı, Hafta İçi Açıklanacak

 > 
22PAYLAŞIM

Saat 19.00'da Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında başlayan Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısı saat 23.30'da sona erdi. Toplantısı sonrası yapılan açıklamada, "Kamu maliyesi, bankacılık ve finans sektörü, reel sektör ve işgücü piyasasına yönelik alınması gereken tedbirler kararlaştırıldı." denildi. Alınan tedbirler hafta içi açıklanacak.

Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında Çankaya Köşkü'nde toplanan Ekonomik Koordinasyon Kurulu Toplantısı sona erdi. 

Toplantı sonrası yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Kamu maliyesi, bankacılık ve finans sektörü, reel sektör ve işgücü piyasasına yönelik olarak alınması gereken tedbirler kararlaştırılmış olup, teknik çalışmaların tamamlanmasını müteakip hafta içinde kamuoyu ile paylaşılacaktır
Avrupa Birliği ile görüşmeleri devam eden Gümrük Birliği anlaşmasının güncellenmesine ilişkin devam eden olumlu süreç hakkında ilgili bakanlar tarafından EKK bilgilendirilmiş ve aynı doğrultuda çalışmaların hızlandırılmasına karar verilmiştir."

Türk Lirası'nın 50 Gündür Önlenemeyen Düşüşü - onedio.com
Türk Lirası'nın 50 Gündür Önlenemeyen Düşüşü - onedio.com

Toplantıya Başbakan Yardımcıları Nurettin Canikli, Mehmet Şimşek, Veysi Kaynak, AB Bakanı Ömer Çelik, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Başbakanlık Müsteşarı Fuat Oktay, Hazine Müsteşarı Osman Çelik, Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya, BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben ve SPK Başkanı Vahdettin Ertaş da katıldı.

Dolar için ilk zirve 18 Kasım'da yapılmıştı

Başbakan Binali Yıldırım'ın başkanlığında 18 Kasım'da toplanan Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK),döviz kurlarındaki hareketliliği ele almıştı.
Cuma günü 16.00'da başlayan ve 4 saat süren Başbakan Yıldırım'ın başkanlığında toplanan EKK Toplantısı'nda ekonominin direncini artıracak reformların hızlandırılacağı, Merkez Bankası'nın fiyat istikrarı için tedbirler alacağı belirtilmişti.

23 Kasım'da Erdoğan başkanlığında toplanmıştı

Erdoğan Başkanlığındaki EKK Toplantısında Piyasalara Güven Mesajı - onedio.com
Erdoğan Başkanlığındaki EKK Toplantısında Piyasalara Güven Mesajı - onedio.com

23 Kasım'da döviz kurlarındaki gelişmelerle ilgili Merkez Bankası PPK Toplantısı öncesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında Beştepe'de toplanılmıştı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir