Kırmızı Oda'da Melisa Aslı Pamuk Güzelliğiyle Gördüğümüz Mitra Nam-ı Diğer Şehrazat'ın Gerçek Hayat Hikayesi

1PAYLAŞIM

Son haftalarda Vahit Bey'den adını sıkça duyduğumuz Şehrazat ve hikayesini kendi ağzından dinlediğimiz Mitra (Nurhayat)... Bu doğu masalı prensesinin gerçek hikayesine birlikte bakalım: 

Kaynak: Ezgi Güler, Esin Genlik

Gerçek hayat hikayesine tanık olmadan önce şunu söyleyelim, Zafer ve Mitra dizide olduğu gibi gerçekte aslında karşılaşmıyor.

Yani en azından Vahit Bey hayattayken...

Kitapta satılan ve geri alınmaya çalışılan otel sonunda geri alınıyor, ancak Vahit Bey zatürreye yakalanıp 3 gün içinde vefat ediyor.

Vefatının ardından miras işleriyle uğraşırken Zafer, otelin kendilerine değil adını ilk kez duyduğu bir kadına bırakıldığını öğreniyor.

Zafer de gerçekleri bundan sonra öğreniyor. Vefatının ardından babasının kendisine bıraktığı uzun bir mektupla da hayatının şokunu yaşıyor: Meğer son 18 yılda Vahit Bey'in dost hayatı yaşadığı Nurhayat adında başka bir kadın varmış hayatında!

Vahit Bey bahsi geçen otelin sahibi olduktan sonra Ankara'dan İstanbul'a taşınmış, burada da bipolar hastalığı ortaya çıkıyor ve hastalığında çok mutlu olduğu bir dönemde oteli mafyaya satıyor.

Ancak hastalığı kanıtlandıktan sonra geri alıyor oteli. Sonrasında da İstanbul'dan yürütmeye başlıyor işlerini, Ankara'ya pek sık gitmiyor ve açıkçası kimse de şikayetçi olmuyor bundan.

Mitra'nın geçmiş dönem hikayesi kitapta yer almıyor. Yani Vahit Bey'le nasıl tanıştılar, ondan önceki hayatında nasıl biriydi bilinmiyor. Sadece annesinin 2. evliliği olan babasına duyduğu aşk gibi, Mitra da kendi kader motifini örmüş, parada gözü olmayan bir aşk kadını olarak biliniyor.

Şunu hemen söyleyelim, annesi de babasının hayatındaki 2. kadın. Yani babası aslında bir başkasıyla evliyken, Mitra da kendi hayatında aynı durumu yaşayıp bunu kabulleniyor.

Dizide babası gibi kanun sanatçısı olan Mitra'nın hayatındaki en büyük boşluk baba özlemi ve babasına karşı duyduğu hayal kırıklığı.

Aradığı güven duygusunu da Vahit Bey'de buluyor. Annesi İranlı ve babası Türk olan bu güzel kadının ebeveynleri ayrıldıktan sonra Mitra, annesi ile birlikte İran'da kalıyor. Ancak yıllar sonra hem babasıyla olma umudu hem de Türkiye'ye dönme isteğiyle onun ölüm döşeğinde olduğunu öğrenince Türkiye'ye geliyor. Böylece otelde tanıştığı Vahit Bey'le aşkları başlıyor.

Kitapta 18 yıllık bir ilişkinin ardından Vahit Bey ölüyor ancak dizide şu an 5 yıllık bir ilişkisi olduğundan bahsediyor.

Oteli de Mitra (Nurhayat) istemiyor, bu tamamen Vahit Bey'in, kendisinden sonra bir kazancı olması için yaptığı bir iyilik gibi düşünülebilir. Mitra'yı büsbütün bir aşk kadını olarak düşünebilirsiniz yani.

Vahit Bey'in Nurhayat'a Şehrazat deme sebebi ise, Nurhayat'ın babasından dinlediği Binbir Gece Masalları'nı geceler boyu Vahit Bey'e anlatması.

Bakalım dizide neler yaşanacak, Vahit Bey'in oğlu Zafer ile Mitra arasında aşk yaşanacak mı?

Mendilleri Hazırlayın Ağlıyoruz! 7. Koğuştaki Mucize'yi Sevenler İçin Ağlama Garantili 15 Türk Filmi Önerisi - onedio.com
Mendilleri Hazırlayın Ağlıyoruz! 7. Koğuştaki Mucize'yi Sevenler İçin Ağlama Garantili 15 Türk Filmi Önerisi - onedio.com
Netflix Türkiye’de Mayıs Ayında Yayınlanacak Olan Yeni Dizi, Film ve Belgeseller - onedio.com
Netflix Türkiye’de Mayıs Ayında Yayınlanacak Olan Yeni Dizi, Film ve Belgeseller - onedio.com
Yeşilçam'dan Sonra Kan Kaybeden Türk Sinemasının Ayıplı Filmlerle Güç Kazanmaya Çalıştığını Biliyor muydunuz? - onedio.com
Yeşilçam'dan Sonra Kan Kaybeden Türk Sinemasının Ayıplı Filmlerle Güç Kazanmaya Çalıştığını Biliyor muydunuz? - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hayattan-biktim

Melisa o kadar da güzel bir kadın değil bence çok abartılıyor, hatta ilk birinci seçildiği dönemde burnu daha kötüydü hiç beğenmiyordum, sanırım düzelttirdi, nasıl birinci oldu ona da hayret ülkede güzel kız kalmamış herhalde artık güzellik yarışmalarında güzel bulamıyorlar!

Görüş Bildir