Kendisini Zengin Bir Mirasçı Olarak Tanıtıp New York Sosyetesine Giren Anna Sorokin'in Akılalmaz Dolandırıcılık Hikâyesi

2.7bPAYLAŞIM

Böyle hikâyelerin yalnızca Hollywood filmlerinde olduğunu sanıyorsanız, yanılıyorsunuz! 

Anna Sorokin'in Netflix'e bile ilham kaynağı olan akılalmaz dolandırıcılık hikâyesi sizi bir hayli şaşırtacak.

Eğer hazırsanız, başlayalım. 👇

Bu gördüğünüz genç kadın, Anna Sorokin. Kendisi Rus asıllı.

28 yaşındaki genç kadın, 16 yaşındayken ailesi ile birlikte Almanya'ya yerleşmiş.

Anna Sorokin, orta hâlli bir ailenin kızı. Babası kamyon şoförü annesi ise bir ev hanımı.

Ancak Anna zeki bir kadın ve New York'ta çok daha gösterişli ve parlak bir hayatın hayalini kuruyor. Tabii bu hayaline, maaşlı bir işte çalışarak ulaşamayacağının da farkında kendisi!

Bunun üzerine Anna, en iyi dolandırıcılık hikâyelerini bile kıskandıracak bir planla yola koyuluyor...

Kendine resmen yepyeni bir hikâye yazan Anna, bu hikâyenin başrolü oluyor.

İşte hikâyenin ilgi çekici kısmı da başlıyor. Hazırsanız akılalmaz bu dolandırıcılık hikâyesine geçelim...

2012 yılında bir moda şirketinde staj yapmak için New York'a giden ve kendisini milyarder bir ailenin varisi olarak tanıtan Anna, kentte bir sanat vakfı kurmak istediğinden bahsediyor.

Sorokin'in bu hikâyeyle yalnızca çevresini kandırdığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz... Çünkü kendisi sahte belgelerle bankaları, karşılıksız çekler ve kredi kartlarıyla da lüks otelleri dolandırıyor...

static.pressfrom.info

2013 yılında adını Anna Delvey olarak değiştiren ve yepyeni bir kimliğe bürünen genç kadın, artık Almanya'da 67 milyon dolarlık serveti olan bir petrol zenginin kızı, hâliyle de tek varisiydi...

Bu hikâyeyle insanları etrafına toplamayı başaran Anna, New York'un şaşalı partilerine katılarak itibarını artırmaya başlıyor...

İnsanlarla kurduğu iletişim sayesinde kısa süre içerisinde New York'ta lüks bir hayat yaşamaya başlayan Anna, karşılıksız çekler ve kredi kartları sayesinde New York'un en lüks otellerinde kalıyor...

Kaldığı lüks otellerde garsonlara 100'er dolar bahşiş veren Anna, zengin müşterilere kendisinden bahsedilmesini de istiyordu.

Bu zeki planı sayesinde etrafında iş insanları biriktirmeye başlayan Anna, kendisine bir de Instagram hesabı açarak göz kamaştırıcı hayatını orada sergiliyordu.

Sahte yurt dışı varlıklarını teminat göstererek bankadan 22 milyon dolarlık kredi çekmeye çalışan Anna, ilk başlarda 100 bin dolarlık krediyi almayı başarıyor.

Çektiği parayı markalı kıyafetlere ve gece hayatına yatıran Anna, milyonerlerden farksız bir hayat yaşıyordu. Banka hesabında hiç parası olmamasına rağmen özel jetlerle seyahat ediyor, etrafındaki herkesi dolandırıyordu.

New York sosyetesinden insanlarla takılan ve onların etkinliklerine katılan Anna, bir dönem arkadaşlarıyla özel bir jetle tatile bile çıktı...

Bu jetin ücreti tamı tamına 35 bin 400 dolardı ancak Anna, bunu da ödemedi. Yine yakın zamanda arkadaşlarıyla Fas'ta geceliği 7 bin dolar olan, özel havuzlu ve uşaklı lüks bir otelde konakladı. Kredi kartı olmadığı bahanesiyle 62 bin dolarlık tüm konaklama faturasını bir arkadaşına ödeten Anna, dönünce borcunu ödeyeceğini söyledi ancak tahmin edeceğiniz üzere bunu da ödemedi.

Bankadan çektiği krediyi de ödemeyen Anna, arkadaşının polise gitmesiyle iyice köşeye sıkışmaya başladı...

2017 yılında polis tarafından tutuklanana kadar kendi yazdığı hikâyenin başrolünde, ışıltılı yaşantısını devam ettiren Anna, dünya manşetlerinde "Sosyete Avcısı" olarak anılmaya başladı... Zira kendisi bankaları ve insanları 275 bin dolar dolandırmakla suçlanıyordu.

Olayın manşetlerde yer almasıyla birlikte Hollywood yapımcıları Anna'nın peşine düşmüştü bile...

Sonunda Anna avukatı aracılığıyla Netflix ile anlaştı ve hayatının bir film olmasını kabul etti!

Şu an kendisi hapiste ancak avukatının başarılı savunması sayesinde, 4 yıl gibi kısa bir sürede çıkması bekleniyor...

Üstelik kendisi inanılmaz bir dolandırıcılık hikâyesinin başrolü ve ilham kaynağı olmuş durumda!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
arda-eser

bu kıza zeki demem için başarılı bir vur kaç yapması gerekirdi.. sadece salak bir yalancı.

susmam

Öncesi için değilde çoğu kişi Netflix olayını duyduktan sonra helal olsun demiş.. Ulan Netflix olmasaydı? 😂 Bence Netflix i tartışmalıyız.

Gizli Kullanıcı

Etrafına insanları toplayabilmesinin sebebi, insanların 'kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez' diye düşünmesi tamemen duygusal o yüzden hak etmişsiniz ömrünün bir kısmında da olsa yaşamış çokta güzel yapmış.

psyhedelichead

Catch Me if You Can! Anna Sorokin versiyonu.. Netflix de hep bu dolandırıcıların peşinde misal ''Dirty John'' o da bir dolandırıcının hikayesi..

azu-ze

Adamalar zeki çünkü :)) biz bir lira olmadan dısarı çıkamıyoz :))

ntyz

Dolandırdığı yetmemiş, bide yattığı yerden para kazanacak. Valla helal olsun.

Görüş Bildir