Karakterine Bakarak, Nasıl Bir Lisede Eğitim Görmen Gerektiğini Söylüyoruz!

1.6bPAYLAŞIM

Hepimizin hafızasına kazınmıştır o güzel lise yılları. Çünkü, hayat merdiveninin her anlamda en önemli basamaklarından biridir lise. İşte tam da bu yüzden eğitim gördüğün lise karakterinle çok iyi bir şekilde uyuşmalıdır. İşte biz de bu testle sana nasıl bir lisede eğitim görmen gerektiğini söylüyoruz. 

Haydı teste!

1. Öncelikle sana şunu soralım... Seni en iyi tanımlayan cümle bunlardan hangisi?

Zoru severim, imkansız zaman alır.
Problemi görür, hızlıca çözerim.
Bir adım sonrasını hep kafamda planlarım.
İnsanları etkilemekte üstüme yoktur.
Ne ararsan var bende.

2. Sana bir Nobel ödülü layık görüldü. Hangi dalda olmasını isterdin?

3. O zaman bir de bize en sevmediğin özelliğini söyle hadi!

Düşünmeden hareket ediyorum bazen.
Biraz umursamaz olabilirim.
Çabuk vazgeçiyorum.
Çok karamsarım sanırsam.
Ne istediğimi bilmiyorum çoğu zaman.
Aşırı hırslıyım.

4. Yavaş yavaş tanıyoruz seni. Peki bütün dünyayı değiştirecek bir şey icat etseydin, hangisini yapardın?

Bunu bir fırsata dönüştürür ve zengin olurdum.
Yeni buluşlarım için para lazım, o yüzden biraz ticari amaçla da kullanırdım.
Buluşumu insanlığa armağan ederdim.
Farklı alanlara yönelir, başka sorunları da çözmeye çalışırdım.
Dünyayı değiştirdim, güzel bir tatili hak ettim bence.

5. Bir ülkenin dilini kendi anadilin gibi konuşabilecek olsan, bu dil hangisi olsun isterdin?

Almanca
Fransızca
İspanyolca
Çince
İtalyanca
Rusça

6. Peki okul hayatın boyunca en başarılı olduğun dersin bunlardan hangisiydi?

7. Son olarak bize nasıl çalışmayı sevdiğini söyle hadi!

Genellikle tek başıma çalışmayı severim.
Grup olarak çalışmayı severim.
Fark etmez bana, ikisi de olur.

Zorluklara Göğüs Germeyi Öğreten Bir Lise!

Senin tam bir mücadeleci ruhun var. Zorluklarla karşılaşınca geri çekilenlerden değil, onlarla uğraşırken keyif alanlardansın. Ampulü icat edene kadar binden fazla deney yapan Edison'nun kararlılığı var sende. Her denemede yeni şeyler öğreniyor, kendine ders çıkarıyorsun. İşte tam da bu nedenle, gerçek kapasiteni ortaya çıkaracak bir lisede eğitim görmen gerekiyor. Terakki Vakfı Okulları ile sen de sınırlarını zorla, kapasiteni ortaya çıkar! Terakkili özgüvenlidir, zoru sever, imkansız ise sadece biraz zamanını alır. Haydi sen de Terakki ile tanış, potansiyelini ortaya çıkar.

Kendini ve Dünyayı Değiştiren Bir Lise!

Yeteneklerine, mantığının ve kalbinin sesine güvenen, değişim yaratan bir karakterin var senin. Şu anki düşüncelerin, gelecekte yapacaklarının küçük birer yansıması sadece. Benliğine her gün bir tuğla daha ekleyip büyüdükçe büyüyorsun. Karakterinle yere adımını sağlam basıyor, düşüncelerinle ise bulutların üstüne çıkıyorsun adeta. Senin mutlaka değişim yaratacak bir liseye ihtiyacın var. Biz seni ve dünyanı geliştirecek bir lise biliyoruz! Peki ya sen? Terakki Vakfı Okulları ile sen artık sadece gelişmelere ayak uydurmakla kalmayacak, gelişimin adresi olacaksın! Ne bekliyorsun, sen de Terakki ile değişim yaratmayı öğren.

Sorunu Gören Çözüm Üreten Bir Lise!

Sen gerçek bir iş bitiricisin desek yanlış olmaz. Ne zaman içinden çıkılmaz bir problem, bir sorun olsa gözler seni arıyor. Herkese saç baş yolduran sıkıntıları, tereyağından kıl çeker gibi çözüyorsun. İnsanları şaşkına çeviriyorsun adeta. Bir cerrah gibi teşhis koyuyor ve tedaviyi uyguluyorsun. Senin çözüme giden sabit yöntemlerin yok, her sorunda yaratıcılığını kullanıp ayrı bir metot geliştiriyorsun. İşte yöntemlerini geliştireceğin, yaratıcılığını zorlayacağın bir lise senin için olmazsa olmaz. Var mı peki öyle bir lise diye sorabilirsin. İşte cevap: Terakki Vakfı Okulları! Terakki de tıpkı senin gibi sorunları gören ve yaratıcı çözümler üreten insanlar yetiştirme konusunda bir marka. Sen de Terakkili ol, kaliteni göster!

Geleceği Şekillendiren Bir Lise!

Attığın her adım, atacağın bir sonraki adımın hazırlık aşaması sanki. En ince detayına kadar bir sonraki hamleyi çok iyi planlıyor ve kusursuz bir şekilde uyguluyorsun. Yürürken yarını ellerinde taşıyor, dünü ise cebinde saklıyorsun. Öyle bir ışık saçıyorsun ki etrafına, sanki gelecekten dünyayı değiştirmek için gelmişsin. Yarınları bir heykeltıraş gibi şekillendiriyor ve geleceğe yön veriyorsun. Hayal gücünün ve becerinin sınırları ufuk çizgisinin de ötesinde. Geleceği şekillendiren bir liseye ihtiyacın olduğu aşikar. Terakki Vakfı Okulları ise senin için biçilmiş kaftan! Sen de Terakki ile yarınları elinde tut, geleceğe yön ver. Unutma sen geleceksin, gelecek ise Terakki!

Özgür ve Çok Yönlü Bir Lise!

Senin ruhun, her istediği yere uçabilen bir kuş kadar özgür ve kişiliğin ise rengarenk. Farklı farklı hobilerin ve alışılmışın dışındaki kişilik özelliklerin ile tıpkı bir gökkuşağı gibisin. Ailene, arkadaşlarına, okul hayatına ve kendine ayırdığın zamanı öyle ince bir ayarla terazide dengede tutuyorsun ki pes diyoruz! Kişiliğini sanat, spor, kültür ve daha birçok farklı malzemeyle yoğurmuş ve mükemmel bir karışım ortaya çıkarmışsın. Bunu başarabilen nadir insanlardansın. Senin özgür ruhunu ve çok yönlülüğünü ortaya daha da çıkaracak bir lisede eğitim görmen lazım. Biz sana ufak bir ipucu verelim: Terakki Vakfı Okulları! Terakki yılların tecrübesi ile senin gibi sanatçı bir ruha, sporcu disiplinine sahip özgür ve çok yönlü öğrencileri yarınlara hazırlama konusunda gerçek bir uzman. Hadi sen de yeteneklerini ve daha fazlasını Terakki ile keşfet.

Hayalleri Gerçeğe Dönüştüren Bir Lise!

Senin de her insan gibi hayallerin ve beklentilerin var. Ama seni diğer insanlardan ayıran bir özelliğin var. Sen hayalleri hedeflere dönüştüren bir idealistsin. Bir şey eğer senin hayalinse, senin elinden kurtulması çok güç. İşte hayallerinin önüne geçen engelleri aşmada sana yardım edecek bir liseye de işte tam bu yüzden ihtiyacın var. Hayalleri gerçeğe dönüştürmede yol arkadaşını söyleyelim sana: Terakki Vakfı Okulları! Herkes hayal eder, Terakkili hayalleri gerçeğe dönüştürür. Sen de Terakkili ol, hayallerin gerçeklikle buluşsun!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yaren-ermis

Zorluklara Göğüs Germeyi Öğreten Bir Lise!

ada-cemre-buyuksimsek

Yeteneklerine, mantığının ve kalbinin sesine güvenen, değişim yaratan bir karakterin var senin. Şu anki düşüncelerin, gelecekte yapacaklarının küçük birer yansıması sadece. Benliğine her gün bir tuğla daha ekleyip büyüdükçe büyüyorsun. Karakterinle yere adımını sağlam basıyor, düşüncelerinle ise bulutların üstüne çıkıyorsun adeta. Senin mutlaka değişim yaratacak bir liseye ihtiyacın var. Biz seni ve dünyanı geliştirecek bir lise biliyoruz! Peki ya sen? Terakki Vakfı Okulları ile sen artık sadece gelişmelere ayak uydurmakla kalmayacak, gelişimin adresi olacaksın! Ne bekliyorsun, sen de Terakki ile değişim yaratmayı öğren.

suat-kaya2

kendimi geliştirebileceğim bi lise örneğin okumakta olduğum kabataş erkek

mononoke-hime

Kendimi ve dünyayı değiştirecek bir lise... Pertevniyal mezunuyum?

sciencesoldier

yalnız nobel ödülleri arasında matematik branşı yok. matematikte alabileceğiniz en büyük ödül fields madalyasıdır ve evet matın nobelidir. geri kalan beş alanda zaten nobel ödülleri veriliyor.

Görüş Bildir