Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Japonya'da Korku Filmi Yapmaya Müsait 8 Terkedilmiş (Ve Gerçek) Mekan

222PAYLAŞIM

"Haikyo" Diye Bir Şey Duydunuz Mu Hiç?

"Haikyo" Diye Bir Şey Duydunuz Mu Hiç?

"Haikyo" Japonca'da "Kalıntılar" anlamına geldiği gibi; bir tür aktivite olan "eskilerden kalma terkedilmiş mekanları keşfetme" terimi olarak da kullanılıyor. Bu terkedilmiş mekanlar arasında konutlar, aşk otelleri, striptiz kulüpleri, askeri üsler, muayenehaneler ve dahası da bulunuyor. Hem meraklısı çok olduğu için, hem de bu tip terkedilmiş yerler bol olduğu için bir tür turizme de dönüşmüş bu iş. Zaten onları ilginç kılan da zamanında gerçekten yaşanmışlıklar barndırmaları. İşte size korku filmi senaryolarınız için ilham verebilecek 8 mekan. (Japonya'ya gitmek için bir 8 neden daha da diyebiliriz :D) 

Kaynak: http://haikyo.org

1-Midori Nursery School

Pek fazla bilgi yok fakat sahibesinin adı "Midori" olduğu için böyle bir isim konulmuş. İçeride bolca kitap, oyuncak ve enstrüman bulunuyor. Neden terkedildiği bilinmiyor.

2-Yui Grand Love Hotel

Japonya'da terkedilmiş aşk otellerinden belki de en ilginci. Yıllar önce liseli bir kıza burada tecavüz edip, öldürmüşler. Bir duvarda kanlı el izleri hala duruyor görüldüğü üzere. ("Duvarların dili olsa da konuşsa" deyimi mecazlıktan çıkmış görüldüğü üzere)

3-Japan Snake Center

Artık uygulama yapılmayan bir tür laboratuvar ile karşı karşıyayız. İçeride özenle muhafaza edilmiş ölü yılanlar, kertenkeleler ve kaplumbağalar var. İçerideki bu örnekler yakın zamanda başka yerlere nakledilecekmiş.

4-Queen Chateau Soapland

Genelev olarak işletilen bu mekanda Türk hamamı da bulunuyormuş. Yetkililer, kaçak işçi çalıştırıldığını tespit edince kapatılmış. Binanın dışındaki kupa kraliçesi resmi dikkat çekiyor.

5-Russian Village

Japonya'daki bu terkedilmiş "tema parkın teması" Rusya. En çok tahrip edilmiş yerlerden biri. Ama bu komplekste yer alan en görülesi şey koca mamut heykeli.

Çoğu şeyin çalınmış olduğu parkta bu mamuta bir şey yapamamışlar :)

6-Kayıp İnek

Bu şirin ve kayıp ineğin içinde zamanında bir dondurma dükkanı varmış. Dağın başında dondurma dükkanı bana da garip geldi ama otoyol kenarındaymış yazılanlara göre.

"kimse yok mu?"

7-Mr H.'in Evi

Zengin bir politikacı ve Fransız (ya da Fransızca orasını anlayamadım) profesör olan Mr. H'in kendisi gibi gizemli evi. "İnsan Hakları ve Özgürlük Hareketi"nin aktivistleri burada kalıyor ve toplantılarını yapıyorlarmış. Evde 1920'ler ile 1940'lar arasında ikamet edilmiş.

Yoksa bu takma dişler bizim gizemli profesöre mi ait?

8-Doktor H.'in Kliniği

İşte korku filmlerine set olabilecek süper dehşet bir klinik! Gizemli doktorumuz burayı hem evi hem de kliniği olarak kullanıyormuş. Fotoğraflar ve kitaplar hala duruyor. Doktor savaş yıllarında Çin'den göçedip Japonya'ya yerleşmiş. (Bu arada her gizemli kişiliğin kendine "H." demesi?)

"ameliyattayken haberim yokmuş gibi çek panpa"

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir