Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İzlerken Sizi Ekran Başında Gerim Gerim Gerecek Netflix'in 15 Başarılı Gerilim Filmi

Anasayfa > Keşfet

Gerilim filmi izlemeye doyamayanlardan mısınız? O halde hazır olun! Netflix'in şahane gerilim filmlerini sizin için listeledik. Karantinada, hafta sonu yasaklarında veya film keyfi yapmak istediğiniz pazar sabahlarında bu 15 filme başvurabilirsiniz.

1. Annihilation / Yok Oluş (2018)

1. Annihilation / Yok Oluş (2018)

Filmimizin başrolünde ünlü aktris Natalie Portman yer alıyor. Filmde biyolog Lena'nın kocası gizli bir görev sonucu kayboluyor. Gizem, gerilim, heyecan dolu bu film Lena'nın macera dolu ve gizemli bir keşif görevine katılmasını konu alıyor. Başından kalkamayacaksınız!

2. Apostle / Havari (2018)

2. Apostle / Havari (2018)

Thomas Richardson, 1905 yılında kız kardeşini kurtarma hedefiyle bir adaya gider. Kız kardeşini kaçıran gizemli bir tarikattır ve Richardson'dan fidye ister. Aynı zamanda bu tarikat Richardson'u kandırır. Ama tarikatın bilmediği bir şey vardır: Yanlış adama bulaştıkları. Richardson'un tek derdi bu tarikatı bitirmek ve kız kardeşini kurtarmak olur.

3. Bird Box (2018)

3. Bird Box (2018)

Bird Box, bir kadın ve çocuklarının hikayesini merkeze alıyor. Onlar peşlerinde olan şeylerin tehlikesinden korunmak için gözlerini açmadan sürekli kaçmak zorunda. Başrolünde Sandra Bullock'u izlediğimiz filmde kadın ve çocuklar gözleri bağlı bir şekilde yollara düşüyor.

4. I Am All Girls / Bütün Kızlar Adına (2021)

4. I Am All Girls / Bütün Kızlar Adına (2021)

Gerçek bir olaydan esinlenen filmde, 1994 yılında Güney Afrika'nın Johannesburg kentinde yaşayan Gert de Jager isimli biri 6 kızı kaçırdığını itiraf ediyor. Bu kızların yeri ise bilinmiyor. Gert de Jager tutuklanıyor ve itiraflarına devam ediyor. Onun söylediğine göre bu kaçırma işlemini kendi isteğiyle yapmamış. İşin arkasında ise hükümete çalışan bir bakan varmış. Bakalım, kızlar bulunabilecek mi?

5. Lavender /Lavanta (2013)

5. Lavender /Lavanta (2013)

Yetenekli bir fotoğrafçı olan Jane geçirdiği bir trafik kazası sonucunda hafızasını kaybediyor. Fotoğrafçı daha önce çektiği fotoğraflara bakarak geçmişi hatırlamaya çalışıyor. Daha sonra fotoğraflardaki gariplikleri fark ederek ailesinin ölümüne sebep olduğunu anlıyor. Ardından olaylar gelişmeye başlıyor.

6. Sweetheart (2018)

6. Sweetheart (2018)

Lise son sınıfta olan Jane'in ailesi o yıl boşanıyor. Jane de haliyle okula odaklanmakta güçlük yaşıyor. Ardından Jane'in babası kötü bir trafik kazası geçiriyor. Jane olayların etkisini tam atlatmışken annesinin yeni bir erkek arkadaşı olduğunu öğreniyor. Anlayacağınız Jane'in mücadelesi hiç bitmiyor. Peki, onu daha neler bekliyor?

7. Inconceivable / Bakıcı (2017)

7. Inconceivable / Bakıcı (2017)

Sırlarla dolu olan genç kadın Katie, geçmişinden kaçmak istediği için kızıyla farklı bir kasabaya yerleşiyor. Katie, bu kasabada kendisi gibi anne olan Angela ile tanışıyor ve onunla yakın arkadaş oluyor. Angela ve eşi Katie'nin çocuklarına dadılık yapmasını teklif ediyor. Olaylar silsilesi ise bu tekliften sonra başlıyor.

8. Kaçış Planı (2010)

8. Kaçış Planı (2010)

Kaçış Planı'nda ise bir profesörün yaptığı son derece titiz plana tanık oluyoruz. Adından da anlaşıldığı üzere bu plan iyi bir kaçış planı. Profesörün amacı ise cinayetle suçlanıp tutuklanan eşini cezaevinden kurtarmak ve ailesini yeniden bir araya getirmek. Sürükleyici bir gerilimle karşı karşıyasınız.

9. Calibre (2017)

9. Calibre (2017)

Öncelikle belirtmemiz gerekiyor ki Calibre; arkadaşlık, ahlak ve cesaret konularında hepimize farklı bir bakış açısı kazandırıyor. Film İskoç dağlarında avlanmaya giden ve çocukluklarından beri birbirlerini tanıyan iki arkadaşın öyküsünü konu alıyor. İki arkadaş bütün gece eğleniyor ve ertesi gün avlanmaya başlıyor. Gelin görün ki avlanma esnasında yaptıkları hata olayları başlatıyor.

10. Fractured (2019)

10. Fractured (2019)

Psikolojik gerilim filmi olan ve insan beyninde yaşanan ilginç olayları konu alan Fractured bu tarz filmleri sevenlerin gerilim duygularını harekete geçirecek! Filmde Ray Monroe ve eşi Minneapolis'e gitmek için yola çıkıyor. Yolculuk esnasında bir kaza yaşanıyor ve ailenin yolculuğu hastanede sonlanıyor. Ray hastanede ailesine ulaşamıyor ve gerçeklerin peşine düşmeye başlıyor. Peki, gerçekler ne?

11. Ölüler Ordusu (2021)

11. Ölüler Ordusu (2021)

Ölüler Ordusu filmi, Las Vegas'ta gerçekleşen bir zombi salgını ile başlıyor. Ardından bir grup ücretli asker, eşi benzeri görülmemiş büyüklükte bir soygun gerçekleştirmeyi planlıyor. Böylece karantina altına alınan bölgeye giriyor. Olaylar da bu çizgide gelişmeye başlıyor. Aksiyon, macera ve korku dolu bir film arıyorsanız Ölüler Ordusu, size gerilim dolu anlar yaşatacak!

12. The Platform (2019)

12. The Platform (2019)

The Platform'da olaylar 200 katlı uzun bir hapishanede geçiyor. Her katta iki kişi kalıyor ve katların arasında bir platform bulunuyor. Bu platformda en lezzetli yemekler her gün en üst kattan aşağı doğru indiriliyor. Tahmin edeceğiniz üzere platform her katta bekliyor ve mahkumlar tüm yemekleri talan ediyor. Bu yüzden üst kattakilerin karnı doyarken alt kattakiler yemeğin Y'sini bile göremiyor. İlginç bir filmle karşı karşıyasınız.

13. The Invisible Guest / Görünmeyen Misafir (2017)

13. The Invisible Guest / Görünmeyen Misafir (2017)

Yılın adamı unvanını almaya hak kazanan zengin iş insanı Adrian Doria'nın sevgilisiyle tatile çıkması ile film başlıyor. Sevgilisinin katili olma şüphesiyle polisler tarafından yakalanıyor. Davayı kazanmak için iyi bir avukatla görüşen Doria, olayın tüm gerçeklerini bu avukata anlatıyor. O anlattıkça olaylar daha da derinleşiyor.

14. Room (2015)

14. Room (2015)

Room, karanlık ve küçücük bir odada defalarca kez tecavüze uğrayan ve en sonunda hamile kalan bir kadının hikayesini anlatıyor. İlerleyen sahnelerde kadının bebeği doğuyor ve kadın hala kapatıldığı yerde. Çocuk 5 yaşına geldiğinde kadın kapatıldığı yerden kaçmaya çalışıyor ve sınırları zorluyor. Filme bir taraftan sinir olurken bir taraftan meraktan öleceksiniz.

15. Ferry (2021)

15. Ferry (2021)

Ferry Bouman, güçlü bir uyuşturucu lordu ile çalışan genç bir adam. Çeteleri ağır bir saldırıya uğruyor ve Ferry de intikam peşine düşüyor. Bu intikam planı ile olaylar hızlanmaya ve gerilim dolu bir hal almaya başlıyor. Ferry Bouman'ın intikamı ne olacak?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
37
13
7
6
6
5
5
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Erol

Netflix orijinal yapımlarını beğenmesem de, Fractured fena değildi. Burada çok güzel filmler listelenmiş ama çoğu Netflix yapımı değil. #13 bana göre bu list... Devamını Gör

Mnyksvsc

Neredeyse hepsinin yarısında uyuduğum için, bir şey diyemeyeceğim :) Ama diğerlerine göre Fractured bir adım önde benim için.

marty mcflyy2

8-12 vakit kaybı, berbat filmler.

Erol

#8 Kaçış Planı için vakit kaybı diyemem, fena değildi ama Platform hakikaten vakit kaybı.