Görüş Bildir
Haberler
İstanbul Yaşamak İçin En İyi Şehirler Arasında 122. Sırada

İstanbul Yaşamak İçin En İyi Şehirler Arasında 122. Sırada

ATKN
23.02.2016 - 17:06 Son Güncelleme: 23.02.2016 - 23:57

Uluslararası araştırma şirketi Mercer'in yaşam kalitesi standartlarını temel alarak yaptığı araştırmaya göre yaşamak için en iyi şehir Avusturya'nın başkenti Viyana. İstanbul ise 122. sırada yer aldı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Listede Tel Aviv 104'üncü, Rusya'nın başkenti Moskova ise 167. sırada yer buldu.

230 şehrin dahil edildiği listenin son sırasında ise Irak'ın başkenti Bağdat yer aldı.

Listede ilk sıraları Viyana ile birlikte İsviçre'nin Zürih, Yeni Zelanda'nın Auckland, Almanya'nın Münih ve Kanada'nın Vancouver kentleri izliyor.

Düsseldorf'un altıncı, Frankfurt'un yedinci sırada yer aldığı listenin ilk sıralarında Almanca konuşulan kentlerin ağırlıkta olduğu dikkat çekiyor.

Paris ilk 10'a giremedi

Paris ilk 10'a giremedi
İçeriğin Devamı Aşağıda

Londra, Paris ve New York ise ilk 35 şehir arasına giremedi.

Guardian gazetesinin haberine göre 10 sıra birden gerileyerek 37. sıraya düşen Paris'in bu düşüşünde 2015'ten bu yana yaşanan saldırıların etkili olduğu belirtiliyor.

39. sıradaki Londra'nın hava kirliliği, trafik ve iklim nedeniyle sıralamada gerilerde kaldığı ifade ediliyor. Araştırmada kentlerin sosyo-ekonomik şartları ile sağlık, eğitim, barınma ve çevre koşulları dikkate alınıyor. Büyük şirketler iş kurmak için yer seçerken bu araştırmanın sonuçlarını da göz önünde bulunduruyor.

Liste şöyle:

BBC Türkçe

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
192
153
53
25
13
13
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın

İstanbul'un bu duruma düşmesini sağlayan kesinlikle mültecilerdir. Şu an mevzubahis kentte 1 milyonu aşkın Suriyeli ve Iraklı bulunuyor. Peki bu ne demek? En... Devamını Gör

Ferid Elizade

Şehiri bilmem ama bana gore yaşamak için en iyi ülke Kanada

Pasif Kullanıcı

İstanbul şartları açısından geniş bir imkana sahip olabilir ama yaşamak için uygun değil.Kalabalık şehir demek bir kere iki kat trafik,iki kat gürültü,haliyl... Devamını Gör