İstanbul'un "Avrupa Yeşil Başkenti" Adaylığından Sonra Aday Olabileceği 10 Organizasyon

 > -

İstanbul'un 2017 yılı "Avrupa Yeşil Başkenti" adayı olduğunu belki duymuşsunuzdur. Parklardan, korulara, sahillerden, toplanma alanlarına kadar her yeri betonlaştırma azmindeki yönetimi bu üstün cesaretinden dolayı kutluyor. Yeni adaylıklar konusunda kendilerine naçizane biraz yol göstermek istiyoruz. 

1. Avrupa "En Güvenli Gösteri" Başkenti

Özellikle Gezi olaylarından sonra bu adaylık kesin zaferle sonuçlanacaktır.

2. Dünya "Kültür Mirası" Başkenti

İstanbul'un silüetine, mimarisine, tarihi eserlerine, asırlık ormanlarına yaptıklarımız düşünülünce bu da kesin bizde.

3. Avrupa "Deniz Temiz" Başkenti

Özellikle Kurban Bayramı sonrası görüntüler başarıyı bize getirecektir.

4. Avrupa "Ulaşım" Başkenti

Sırf metrobüs tanıtımı ile bu adaylığı da alırız.

5. Avrupa "Engelli" Başkenti

Lafa gerek yok. Cepte.

6. Avrupa "Altyapı" Başkenti

Resmen ders vereceğimiz bir alan. Üsküdar ve Taksim görüntüleri ile erken kutlama yaparız.

7. Dünya "Kadın" Başkenti

Yüzde 1400 artan kadın şiddetini gizleyebilirsek neden olmasın?

8. Avrupa "Kentsel Dönüşüm" Başkenti

TOKİ sunumu ile kesin bizde.

9. Dünya "Planlı Yapılaşma" Başkenti

Drone ile yapılacak bir iki çekim ile başarıyı kucaklarız.

10. Avrupa "Güvenlik" Başkenti

İETT otobüs kazaları yeterli olacaktır.

Bonus: İslam Alemi "Cami" Başkenti

Aynı bölgede 26 cami varken, bölgenin tek yeşil alanına cami yapmaya çalışmakla bu ödül de bize gelecektir. TEŞEKKÜRLER TÜRKİYE, TEŞEKKÜRLER BAŞBAKANIM İŞTE BU BAŞARI TÜRKİYE'NİN....

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Hiçbirini alıcağımız yokta katılmış olmak için katılmışız...Yukarıdaki maddeleri kazanmak için yapılması gerekenleri çok yanlış anlamışlar belli ki....

heisenberg

Övünmek ya da laf olsun diye değil, kendimi İslamcı olarak tanımlayabilirim. Herkesin İslam'ı yaşamasını isterim ancak halihazırda yapılı olan çoğu cami Cuma ve Teravih Namazları harici dolmazken yeni camilere harcanacak paralar İslamı yayma, eğitim, sağlık ya da insanların yaşam standartlarını yükseltmeye harcanabilir. İnsana hizmet de bir ibadettir cami yaptırmak sevap olabilir ama size direk cennetin kapılarını açmayacak az da olsa insanları düşünebilirler. Camileri ve İslamı Allah için değil güç gösterisi yapmak için kullanan siyasetçiler de ayrıca destekçileri tarafından çok fazla değil sadece bir kez sorgulanmalı. Camiiler ve İslam her zaman var olsun ama lütfen İslam'ı ve diğer dinleri siyasete alet etmeyin.

seviyesiz_pis

Bravo! İstanbul'u boka batırmayı başarmışsın. Ülkesini aşağılayan tek millet biz olsa gerek.

omercetin

Olmayan abartılan tek bir madde söyle. Sence İstanbul şu haliyle avrupa yeşil başkenti olabilir mi?

seviyesiz_pis

ben olabilir demedim ama madem bu kadar pis bir yer adına şarkılar şiirler sözler yazılmasın diziler burada çekilmesin. Çünkü İstanbul berbat bir şehir olarak gösterilmiş? anlatabildim mi :)

omercetin

Son 12 senede İstanbul için yazılmış bir şiir şarkı var mıdır ki?İstanbul şu an ki haliyle berbat bir şehirdir.Rant için tüm güzellikler katledilmiş durumda.

seviyesiz_pis

Her şairin mutlaka bir İstanbul şiiri vardır :) Kimisi İstanbul sıkıntısını kimisi İstanbul aşkını anlatır. Yinede Keşke insanlar hala eskisi kadar sevebilse İstanbul'u. Bunca pisliğin sebebi sadece insanlar. duyarlılık gerekiyor, bunu anlatmaya çalışıyorum. İstanbul güzel yer de, insanı kötü.

kapt-sam-azrak

O dediğin şarkılar, şiirler magandalar istanbula göç etmeden yazılmıştı. Bu şehir 17 milyon nufüsu kaldırabilecek bir yer değil. Şimdi bir de hükümetimiz sayesinde Suriyelilerimiz oldu. Her gün trafikte suriye plakalı arabalar görüyorum. Şu anki yönetim zihniyetinin sanattan, doğadan, tabiattan anlamadığı kesin. Taksim meydanında çalışma yaparlar. Dünyanın en çirkin meydanı çıkar. Ormanları koruları yağmalarlar. Yaban domuzları kendilerini boğazın sularına atar. AVM ve gökdelenler yapıp tarihi dokunun siluetini bozarlar. Şehirin içine ederler kimse bir şey diyemez. Bu şehir bir Avrupa ülkesinin elinde olsaydı dünyanın en güzel şehri olurdu. Ak zihniyetin elinde olunca hilkat garibesi bir şehir oluyor işte.

seviyesiz_pis

yahu bir şeyi de bu yola çıkarmayı verin. Millet İstanbul'a hücum edince mecburi olarak kentleşme olur tabi ama bence bu fazla nüfusun nedeni diğer şehirlerin gelişmemiş olması. Doğu tarafına bir el atılda bunlar olur muydu bilemem? Ama artık suriyelilere bişy demeyin lütfen. Onları ülkelerinde bombaların altında bırakmak yakışmazdı. Ama doğru çok fazla sayıdalar. Yinede bir müslümana yakışmaz. Mümin müminin dostudur. Suriyelilerin hepsine aynı şeyi söylemek de mümkün olmuyor tabi hırsızlık yapanlar da var. Ama elimizden geldiğince görevimizi yerine getirip onlara ardım etmeliyiz. Şimdi onlara uzatılan her yardım eli, evinizde verebileceğiniz bir oda size cennette köşk olarak dönecektir :)

yaldiroglu1

KURBAN BAYRAMI SENI RAHATSIZ MI EDIYO BEYİNSİZ?

sebnemferaahh

kurban bayramı değil, sorun kurban bayramından sonra yapılamayan temizlik çalışması ve sonucunda denizlerimizin kirletilmesi

yaldiroglu1

sıkıntı buysa ben bu kişiden bin kat daha rahatsız durumdayım ama bunu hazırlayan kişinin rahatsızlık duyduğu farklı şeyler de var öyle hissediyorum.

omercetin

La beyinli adam denizlerin kirletilmesinden bahsetmiş sen gene İslamiyet'e çekmişsin konuyu. Temizlik imandan gelir denir ya hani....

yaldiroglu1

La beyni akışkan adam zaten çekmiş konuyu islamiyete ben nasıl çekmiş oluyorum maddeleri okumadan gelip yorum yapıyorsun ya

omercetin

Ooo fena laf soktu okumamakla alakası yok. Sonuç itibariyle kurban bayramı bizim geleneğimiz bunu bu şekilde yaşatırsan İslamiyet'i karalamış olursun adam oraya dikkat çekmiş sen kalkıyorsun vay efendim altında başka şeyler var?!?!

yaldiroglu1

he la hee

omercetin

:))) bir kere de şaşırtın olm başka bir cevapla sonlandırın şu diyalogları. Akpkk odalarında ders mi veriyorlar sıkışınca "He la Hee" diyin şeklinde. Haydi hayırlı tıraşlar genco.

yaldiroglu1

lan akpkk ne bütün ergenler burda ya ayrıca ne odası seni orda mı eğittiler neden bahsediyorsun senin gibi ergenler işte böyle davranıyor ne diyeceğim önemli değil senin için her şekilde anlamak istemeyecek o kalın kafan illa bunu mu istedin ? beyinsiz idiot azıcık beynini kullansan zaten anlardın bunu senin gibi boş insanlarla haracayacak vakit yok bende. ergen ergen laflara değinmeden edemicem genco ne olum yaşın kaç senin liseli ergen hadi şimdi yürü git işine git arkadaşlarınla kızların etekaltı muhabbetlerini falan yap hani düşünmeden yaşıyosunuz ya o(!) beyninin yetmiyeceği kişilere laf yetiştirmeye çalışma siktir git şimdi.

omercetin

tamam genco sakin ol tüm kelime dağarcığın ergen,beyinsiz yürü ve he la he üzerine kurulu yavşak seni.İdiotun kelime anlamı zaten beyinsiz beyni işlevsel olarak çalışan velet seni...

Görüş Bildir