İstanbul Kitap Fuarı'nın Etkinlik Programı Açıklandı

 > -
İstanbul Kitap Fuarı'nın Etkinlik Programı Açıklandı

Bu sene 8 Kasım'da kapılarını açmaya hazırlanan 33. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı etkinlik programı açıklandı.

8-16 Kasım arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi- Büyükçekmece'de düzenlenecek olan fuara, 750 yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katılacak. Fuar kapsamında 300 etkinlik ve yüzlerce imza günü düzenlenecek.

Onur yazarının sinema eleştirmeni Sayın Atilla Dorsay olduğu ve ana temanın "Sinemamızın 100 Yılı" olarak belirlendiği kitap fuara, yurtdışından 30 yazar da konuk olacak. Fuarın ilk dört günü, açık kalacak olan Uluslararası Salon'da onur konuğu ülke Macaristan yer alacak ve yurtdışından yaklaşık 100 yayınevinin katılımıyla konuk ülke etkinlikleri gerçekleşecek.

Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nda "Sinemamızın 100 Yılı" teması kapsamında edebiyat ve sinemanın önde gelen isimlerinin katılacağı söyleşiler ve paneller, "Çocuk Edebiyatı" başlığı altında okuma saatleri ve söyleşiler, "Bir Bahçe'den Bir Bahçe'ye" teması altında Macar edebiyatının güncel ve klasik örneklerinin yer alacağı etkinlikler ve profesyonel buluşmalarla yaklaşık 300 etkinlik gerçekleştirilecek.

33. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı hafta içi 10.00-19.00 saatleri arasında, hafta sonu ise 10.00-20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek; fuarın son günü olan 16 Kasım Pazar akşamı ise kapılar 19.00'da kapanacak.

Öğrenci, öğretmen ve emeklilere girişin ücretsiz olduğu fuarın giriş ücreti 5 TL.

33. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 24. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı ile eş zamanlı düzenlenecek.

Etkinlik programı için tıklayınız 

Sabit Fikir

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İstanbulKitapMacaristanÖğretmenSinema
Görüş Bildir