Her Gün 18,000 Yıllık Dizi İzliyoruz! Popüler Kültür Ögeleriyle İlgili Oldukça Şaşırtıcı İstatistikler

155PAYLAŞIM

Sosyal medya, moda, diziler derken popüler kültür hayatımızı oldukça etkiler oldu... Peki ne kadar etkilediğini hiç merak ettiniz mi?

Kaynak: https://thechive.com/2019/06/25/wtf-pop-...

1. Game of Thrones'u izleyenlerin %90'ı, bunu illegal yollardan yapmıştır.

2. Dünyada 2.2 milyar aktif oyuncu olsa da, oyun şirketlerinin %65'i 100 kişiden fazla çalışana sahip, %15'i 2-5 arası çalışana %19'u ise sadece 1 çalışana sahip.

3. Netflix'teki izlenme oranı toplamının %7'si The Office'e aittir.

4. 2017'de Güney Kore'yi ziyaret eden her 13 turistten biri, ülkeyi K-Pop grubu BTS'den dolayı ziyaret etmiş. Bu grubun Güney Kore ekonomisi üzerindeki yıllık etkisi orta boyutlardaki 26 şirkete eşit.

5. ABD'den Norveç'e uçak rezervasyonu yaptıran insan sayısı, Norveç manzaralarından esinlenilen Karlar Ülkesi filmi çıktığından beri üçe katlanmıştır.

Bu, 28 Kasım 2013 ile 31 Ocak 2014 arasında %153 artış demek.

6. PewDiePie'ın YouTube kanalında 96 milyon takipçisi var. Eğer kanalı bir ülke olsaydı, dünyanın 16. en kalabalık ülkesi olurdu.

7. Dünyanın en büyük çizgi roman koleksiyonu Kongre Kütüphanesi'ndedir. Burada toplamda 120,000 çizgi roman bulunur.

8. M.A.S.H. isimli dizinin finalinin ardından New York kanalizasyonlarında 6.7 milyon galon su akmıştır.

Final bölümü sırasında 1 milyon New Yorklunun tuvalete gitmemesi, bölümün sonunda hepsinin gitmesine ve aynı anda sifonu çekmesine neden olmuştu. Bahsi geçen su miktarı ile 10 adet olimpik yüzme havuzu doldurulabilir.

9. Oyun müziklerinin konserlerine giden insan sayısı geçmişte Beethoven konserine giden insan sayısını ikiye katlamış durumda.

10. Friends dizisinin Chandler karakteri, iğneleyici konuşma tarzıyla Amerikalıların konuşma tarzının değişmesine neden olmuştur.

11. Game of Thrones, Kuzey İrlanda'ya 300 milyon dolar değerinde iş getirmiştir. Dizinin bu bölgede çekilmesi sadece ziyaretçileri değil, aynı zamanda orada yaşayan halk için iş imkanlarını da artırmıştır.

12. İnşa edilmiş en büyük Lego modeli, Çek Cumhuriyeti'ndeki bir Lego dükkanında bulunan 5.3 milyon lego parçalık Yıldız Savaşları X-Wing modelidir.

13. 2018 yılında Fortnite oyunucuları eBay üzerinde saniyede bir oyunla ilgili ürün araması yapmışlardır. eBay, oyunun ardından oyun ürünleri alanında %35'lik bir satış artışı olduğunu açıklamıştır.

14. Susam Sokağı tam 189 kez Emmy kazanmıştır.

15. 2015'te Tinder kullanıcılarının sadece %54'ü yalnızdı. Kullanıcıların %30'u evli, %12'si ilişki sahibi, %3'ü ise boşanmış/duldu.

16. YouTube'da en çok izlenen video, şu an 6 milyardan fazla izlemeyle Luis Fonsi'nin "Despacito" klibidir. (Haziran 2019)

17. Oyun endüstrisi, müzik ve film endüstrisinin birleşiminden bile daha büyüktür.

2018 yılında oyun endüstrisi 137.9 milyar dolar hasılat yapmışken, film endüstrisi 41.5 milyar dolar, müzik endüstrisi ise 19.3 milyar dolar hasılat yapmıştı.

18. 2017'de yapılan Google aramalarının %15'i daha önce hiç aranmamış şeylerdi.

Google'da 2012'de 1.2 trilyon arama yapıldığı düşünülürse, %15=180 milyar yeni arama demek olur!

19. Her 15 kişiden biri en az bir Harry Potter kitabına sahiptir.

20. Arabalar filmi, vizyon tarihinden 5 yıl sonrasına kadar satılan lisanslı ürünlerden 8 milyar dolar kazanmıştı. Bu süreçte 200 milyon oyuncak araba satıldı.

21. Steam'de satılan oyunların %37'si hiç oynanmamışken, oyunlardan sadece %13'ü 30 saatin üzerinde oynanmıştır.

22. Build-A-Bear isimli atölyenin adının Avengers: Endgame'de bir replikte geçmesinin ardından, atölyenin satış oranı 2019'un ilk çeyreğinde 1.2 milyon dolardan 84.4 milyon dolara çıkmıştır.

23. İnsanlık World of Warcraft oynarken toplamda 6 milyon yıl harcamıştır. Bu süreç ırk olarak geçirdiğimiz evrimleşme sürecine neredeyse eşit.

24. Netflix'te her gün 18,000 yıla eşit sürede video izleniyor.

25. Chernobyl bir gecede IMDb'de en yüksek puana sahip dizi haline geldi ve Çernobil'de yapılan turistik gezilere talebin %40 artmasına neden oldu.

26. Candy Crush oynarken kullanıcıların parmaklarıyla bir günde aldıkları yol, 115 bin kilometreye yakındır. Bu mesafe her gün 2725 maraton koşmaya eşit, dünyanın çevresindense 3 kat uzundur.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir!

Kendi Vatandaşları ABD'nin Gizli Üssü 51. Bölge'ye Saldırmayı Planlıyor: "Uzaylıları Görmek İstiyoruz!" - onedio.com
Kendi Vatandaşları ABD'nin Gizli Üssü 51. Bölge'ye Saldırmayı Planlıyor: "Uzaylıları Görmek İstiyoruz!" - onedio.com
Altı Yüz Bin Kişinin "Bize Bir Şey Olmaz" Diyerek 51. Bölge'ye Saldırmayı Planlamasını Ti'ye Alan Komik Paylaşımlar - onedio.com
Altı Yüz Bin Kişinin "Bize Bir Şey Olmaz" Diyerek 51. Bölge'ye Saldırmayı Planlamasını Ti'ye Alan Komik Paylaşımlar - onedio.com
Acayip Bilgiler Kuşağında Bu Hafta: Duyanların Aydınlanmasına Neden Olacak 20 İlginç Gerçek - onedio.com
Acayip Bilgiler Kuşağında Bu Hafta: Duyanların Aydınlanmasına Neden Olacak 20 İlginç Gerçek - onedio.com
Yiyecekleriyle Poz Verdiler! Dünyanın Çeşitli Ülkelerindeki Çocuklar Bir Hafta Boyunca Neler Yiyor? - onedio.com
Yiyecekleriyle Poz Verdiler! Dünyanın Çeşitli Ülkelerindeki Çocuklar Bir Hafta Boyunca Neler Yiyor? - onedio.com
Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
r2d2

Chernobyl konusunda Beinconnect'i takdir ettim yalnız.. Adamlar ne kadar diziyi yüklemiş site varsa bulup sildiriyor. Üyesi olduğum halde benim korsan yollardan izlemeye çalışmam da cabası.. Sebebi ise büyük ekrana ps4 takılı olması ve ben 15" lik laptopta izlemek istemiyorum. Netflix gibi parası neyse verseler de ps4 e de uygulama yapsalar ya. Ne kadar meşhur dizi varsa bu o.ç. ların elinde. Ps4 web de skindirik playerlarını desteklemiyor bunların.

selenay-sen3

ya sevmekle felan alakası yok bts'in yaptığı çok güzel bir şey. düşünsenize ülkemizde bir erkek grubu oluşuyor ve yurtdışından insanlar bu gruba hayran oluyor, milyonlarca takipçiye sahip oluyorlar sırf bu yüzden türkçe öğrenmek istiyorlar vs aşırı gururlandırıcı bir şey. tabii çoğu insan bts ismini duyduğunda uzaklaşıyor, birkaç ay önce bu tavrımdan kurtulduğum için mutluyum :")

afacan

Bir çok kaliteli ve reklamsız içerikleri ''Dizifilm720'' sitesinden izleyebilirsiniz.

beyzaledger

Boşanan o %3'lük kesim yalnız değil mi niye ayırıyorsunuz?

king-in-the-east

şöyle bişey bi biz yapamadık amk, bi diziyi bi oyunu bi müzigi yurtdışına geniş bi pazara pazarlamak ülkeye ne kadar faydalı oluyor ama nerde bizde herkes birbirini sikiyor.. dizi yapanların durumu ortada bunu yazarken aklıma çukurda lastik içinde yuvarlanan adam sahnesi geldi.. oyun desen zaten gençler mal mal sahip olamadıgı pc'leri konsolları ve oyunları yayıncılardan youtube'dan falan izliyo kaldı ki oyun yapılacak ülkede peh.. müzik konusuna girmiyorum bile dur ucundan gireyim hece hece rap yapanlar çagındayız.. ülke IQ'su düşmekte teşekkürler iyi günler

feyk

sanat, ekonomi, bilim, teknoloji, sanayi hepsi medeniyet denen yumagin icinde birbirleriyle bagantili, icice seyler. hepsi birbirini besler, birbirinden beslenir. bir ulke yukseldiginde tum alanlarda hepsinde yukselir. yani k-pop un dunyada yukselisiyle, korenin ekonomik ve teknolojik yukselisinin ayni zamana denk gelmesi rastlanti degildir. tersi durumda bir ulke gerilemeye basladiginda bilim sanat teknoloji ekonomi hepsi dususe gecer, biri tepede otekiler dipte kalmaz. biz verdigimiz yanlis kararlarin sonucu olarak hepsinde dibe vuruyoruz.

king-in-the-east

daha güzel anlatılamazdı

Görüş Bildir